Vztahy

Kompatibilita znamení zvěrokruhu: Váhy

znameni_vahy_02
Váhy jsou především partnerským znamením a to partnerským s velkým P. Lidé narození ve znamení Vah nechtějí být sami, všechno dělají nejraději ve dvou. Jejich oblíbeným partnerstvím je instituce manželství. Váhy symbolizují rovnováhu, harmonii a smysl pro fair play. Jsou objektivní, spravedlivé a chtějí, aby vše co dělají, bylo dobré pro všechny. Vahám se protiví konflikty, jsou zdvořilé, nerady bojují. Jsou družné a společenské, kultivované, ale také rafinované, milující vše krásné. Váhy se nerozzlobí, čelí-li nějakému konfliktu, spíše se zhluboka nadechnou, zváží možnosti a navrhnou kompromis.

Partnerství s člověkem ve znamení Vah je svazkem plným energie, romantiky, spravedlnosti, harmonie a loajality.

A jak fungují Váhy s ostatními znameními zvěrokruhu?

Kozoroh
Váhy a Kozoroh mohou utvořit dobrý pár (pokud ho postaví na bázi lásky a respektu), i když je v celku obtížné najít jejich podobnosti. Na povrchu nemohou být tito lidé odlišnější. Kozoroh je tichý a skromný, Váhy jsou velmi společenské, těší se z častých návštěv. Chtějí-li tato dvě znamení spolupracovat na projektu nebo společně řešit nějaký problém je dobré, předem si rozdělit role, neboť obě znamení by chtěla situaci řídit. Jakmile jsou role rozděleny, pomáhají si vzájemně dosáhnout kýženého výsledku. Kozoroh usměrní Váhy v jejich přehnaném optimismu a nadšení, Váhy zažehnají jakýkoli blížící se konflikt tím, že zklidní emoce Kozoroha. Vztah Vah a Kozoroha může být náročný, ale tito dva jedinci se můžou jeden od druhého mnohé naučit.

Vodnář
Vztah Vah a Vodnáře může být oběma velmi prospěšný a fungovat na vysoké duševní úrovni. Sdílíte lásku k lidem, umění a kultuře, nemáte rádi jakákoli omezení. Je velmi pravděpodobné, že vám spolu bude dobře, neboť jeden od druhého nebudete vyžadovat více, než jste sami ochotni dát. Oba jste velmi energičtí a nadšení, nemáte rádi konflikty. Váš vztah nebude stagnovat. Váhy s Vodnářem můžou dobře fungovat také na poli pracovním, společně můžete dokázat velké věci a být iniciátory radikálních změn ve společnosti. Máte mezi sebou velkou intelektuální vazbu, neustále jeden druhého stimulujete a podporujete v nápadech na nové projekty. Váhy mnohdy uvedou věci do pohybu, můžou však mít problémy s jejich dokončováním, to zajistí Vodnář, vždy dotáhne věci do konce. Společně se v životě naučíte mnohem více, než by tomu bylo, kdybyste byli zvlášť. Společně můžete dosáhnout velkých úspěchů.

Ryby
Váhy a Ryby se spojí ve vyrovnaném, harmonickém vztahu, plném romantiky. Tato dvě znamení jsou velmi kompatibilní. Jste naladěni na estetiku života, jste upřímní, vážíte si pravdy a harmonie, jež vám vztah přináší. Jeden druhému máte co nabídnout. Začnou-li se Ryby ztrácet ve své fantazii, jsou to právě Váhy, kdo je vrátí zpět na zem. Můžete být skvělými milenci, ale také přáteli. Problémy mezi vámi budou jen velmi vzácné, oba máte v povaze velmi rychle odpustit a zapomenout. Váhy děsí konflikt a tak udělají vše pro to, aby byl zažehnán dříve, než se stačí rozhořet. Ryby mají velkou schopnost empatie a rychle odpouštějí. Vaše hlavy a srdce vyřeší všechny problémy. Pro Ryby není problém, že Váhy stále přicházejí s novými nápady a projekty, a že ony v nich mnohdy nemají žádnou přidělenou roli nebo sedí pouze na sedadle spolujezdce. Vaším společným zájmem je pomoci druhým a světě kolem vás být lepším. Oba toužíte po upřímném vztahu.

Beran
Beran a Váhy jsou přesně na opačných stranách zvěrokruhu. Beran je impulzivní, často bývá podrážděný, je vždy připraven skočit do něčeho nového a vzrušujícího. Oproti tomu jsou Váhy spíše uvážlivé, nerozhodné, preferují klid a hladký průběh věcí kolem sebe. Je mezi vámi však silná sexuální přitažlivost. Dohromady tvoříte obě strany mince s názvem milostný vztah, každý přinášíte do vztahu to, co tomu druhému chybí. Okouzlující a kultivované Váhy mohou naučit drzého Berana něco o stylu a eleganci, Beran zase Váhy spoléhat více na intuici. Beran může mít velmi pozitivní vliv na růst Vah, může pomoci přeměnit jejich myšlenky v realitu. Oba však máte tendenci začínat stále nové a nové projekty a žádný z nich nedotáhnout do konce, ať už je to vztah nebo práce. Pro zdravý vztah Berana a Vah je nutný kompromis a diplomacie.

Býk
Spojení Vah s Býkem je sjednocení dvou polovin jednoho celku. Tyto dvě bytosti jsou přímo karmicky propojeny. Oba hledáte ve vztahu pocit bezpečí, sdílíte lásku k umění a kultuře, dokážete ocenit dobré jídlo. Váš vztah je vztahem lásky, krásy, luxusu a romantiky. Býk dokáže ocenit šarm Vah a pomoci jim překonat nerozhodnost, diplomatické Váhy dokážou zklidnit Býka a ocenit luxus, který jim poskytuje. Dokážou pomoci Býkovi vidět různé strany vzniklé situace. Oba však máte sklon k lenosti a snobství, Býk na základě získaného majetku, Váhy na základě rozumu. Konflikt může nastat ve chvíli, kdy Býk začne být příliš majetnický nebo Váhy příliš koketní. Pokud toužíte po dlouhodobém vztahu, musíte se naučit přijímat jeden druhého takového, jakým je.

Blíženci
Vztah Vah a Blíženců bude vždy založený na intelektuálních zájmech a duševní bystrosti. Blíženci si zamilují rovnováhu Vah, Váhy zase baví inteligence Blíženců. Oba máte velkou mentální energii, společně přicházíte na mnohé nápady, uvádíte své představy v život. Váhy mají tendenci iniciovat věci, mají však potíže s jejich dokončováním, to Blížencům nevadí, za všech okolností budou Váhy v jejich snažení podporovat. Jeden druhému můžete pomoci otevřít světy, o kterých jste neměli ani tušení.

Rak
Rak a Váhy si vzájemně dopřávají věci, které oba postrádají. Oba hledáte bezpečí, uznání a luxus, zejména pokud jde o vaše domácí prostředí. Dokážete prolnout své energie a společně pracovat na dosažení vysněného cíle. Pro oba je důležité moci vyjádřit svou náladu a pocit štěstí. Rak oceňuje šarm a takt Vah, Váhy dokážou svým klidem zkrotit i ty nejdivočejší Raky. Váhy oceňují zejména pečovatelský instinkt Raka, jeho potřebu klidného, pohodového života a pocitu bezpečí. Rak může být náchylný přijímat rozhodnutí bez znalosti všech faktů, Váhy ho tedy mohou naučit více o věcech přemýšlet, než učiní důležitá rozhodnutí. Naopak Rak může pomoci Vahám překonat jejich notoricky známou nerozhodnost. Oba rádi sdílíte lásku k domovu a rodině, toužíte po stejných hodnotách, harmonii a životě bez konfliktů, přinášíte teplo a stabilitu i svému okolí. Rak je nejspokojenější, jsou-li plněny jeho emocionální potřeby, zatímco Váhy se zaměřují na to, co stimuluje jejich mysl. Může být tedy někdy obtížné pochopit jeden druhého. Konflikt může nastat v případě, kdy se Rak stane podrážděným nebo Váhy provokativními.
znameni_vahy_03
Lev
Vztah Vah a Lva je plný hlubokého porozumění, kdy se neomezená energie Lva mísí s přirozenou harmonií Vah, oba dokážete těžit z pozitiv toho druhého. Váhy usměrňují okázalost Lva, Lev pomáhá Vahám se rozhodovat v důležitých oblastech života, činí Váhy spontánnějšími. Oba máte spoustu zájmů a rádi se zapojíte i do zájmů svého partnera. Ve vašem vztahu bude Lev vždy vůdcem, Vahám však nevadí být týmovým hráčem, na tomto poli tedy konflikty vznikat nebudou.

Panna
Spojení Panny a Vah je jako najít vhodný klíč k zámku. Oba hledáte lásku a bezpečí, sdílíte lásku ke kráse a umění. I spolupracovat můžete efektivně a hladce, toužíte totiž po stejných věcech. Jste oba velmi praktičtí, těšíte se z mnoha věcí. Oba milujete komplimenty. Panna ocení u Vah zejména šarm a diplomacii, Váhy ocení lásku, kterou sebou Panna přináší. Panna je výborný komunikátor a analytik, společně dokážete konverzovat, sdílíte touhu po rovnováze. Oba můžete být považováni za snoby. Panna díky svým vysokým nárokům, Váhy díky pocitu intelektuální nadřazenosti. Někdy může být obtížné jeden druhého pochopit, konflikt může nastat v případě, bude-li Panna příliš trvat na svém nebo budou-li Váhy příliš manipulativní. Pannu může také dráždit nerozhodnost Vah. Musíte si uvědomit, že se oba díváte na svět přes jiný filtr, v podstatě jste ale velmi kompatibilní, váš vztah bude vyvážený.

Váhy
Spojí-li se v milostném vztahu dvě Váhy, tvoří jednu z nejromantičtějších dvojic. Pro oba je nanejvýš důležitá harmonie, láska a blaženost. Volný čas tráví nejraději spolu – v kině na romantickém filmu, nebo v kavárně nad dobrou kávou. Prostor, kde obě Váhy žijí je jako umělecká galerie – plný těch nejhezčích věcí. Dvě Váhy spolu sdílejí vztah plný vyrovnanosti, krásy, smyslnosti a potěšení. Je velmi pravděpodobné, že spolu zůstanou celý život. Dvě Váhy mohou společně i pracovat, mají neuvěřitelný smysl pro diplomacii, chovají respekt a porozumění jedna k druhé.

Štír
Váhy a Štír mohou tvořit velmi dobrý pár. Ačkoli má Štír někdy tendenci ztrácet se ve změti vlastních emocí, Váhy mu mohou pomoci opět nastolit rovnováhu a harmonii. Váhy naopak ocení Štírovu laskavost. Štír a Váhy jsou velmi kompatibilní, zejména vzhledem podobným potřebám v milostném vztahu. Štír si libuje v emocionální a sexuální intimitě, Váhy jsou nejšťastnější, je-li jejich intimní život vyvážený. Víte jak svádět jeden druhého a činí vás to šťastnými. Jste loajální a oddaní partneři. Váš vztah bude velmi aktivní a vzrušující. Váhy vyhledávají stále nová a nová dobrodružství, je to však Štír, kdo je uvede v život a dotáhne do konce. Kromě milostného vztahu však můžete také velice dobře fungovat na poli pracovním, společně máte obrovský potenciál dosáhnout velkých věcí, dokážete splnit téměř jakýkoli úkol. Spojujete v sobě sílu emocí s mocí rozumu. Štír je mistr stratég, může tak přispěchat na pomoc nerozhodným Vahám. Vzhledem k oboustranně kladnému vztahu k riskování nebude váš vztah nikdy nudný.

Střelec
Spojení Vah a Střelce v jeden celek tvoří dokonalou harmonii. Váš vztah bude hluboký, plný pochopení, od samého začátku v sobě najdete zalíbení. Váhy jsou pro Střelce stimulujícím společníkem, společně potom objevíte nové obzory v lásce i v životě. Budete skvělými přáteli, stejně jako milenci. Sdílíte optimistický pohled na svět, nadšeně hledáte krásy života. Zřídka kdy se mezi vámi vyskytnou problémy. Jediným problémem může být to, že je Střelec někdy náchylný mluvit bez přemýšlení a tím může zranit city Vah. Váhy jsou však velmi nekonfliktní a rády brzo na vše zapomenou a odpustí.
Každý člověk má svá specifika, ať už jsou dána znamením, ve kterém se narodil, prostředím, ve kterém žije nebo výchovou. Mnoho lidí věří, že postavení hvězd v den narození může člověka ovlivnit, někteří lidé tomu naopak nevěří vůbec. Ať tak či tak, dejte při výběru partnera zejména na své vlastní pocity a snažte se ho poznat co nejlépe, než s ním spojíte svůj život.

text: redakce / foto: dreamstime

Doporučené

Přidat komentář