Beauty

Kosmetická procedura pro dobrodružné povahy

Máte-li pocit, že jste dobrodružné povahy, máme pro vás zajímavou kosmetickou proceduru z Japonska, kterou můžete absolvovat už i v České republice.

K mladistvému obličeji vám pomůže hlemýždí sliz
Putování živých hlemýžďů po obličeji může být pro někoho noční můra. Je však stále se zvětšující skupina žen, které tuto terapii podstupují pravidelně, neboť věří, že právě ona jim pomůže k udržení mladistvého vzhledu. Klíčem k této kosmetické proceduře je hlemýždí sliz, jenž obsahuje směs proteinů, antioxidantů, bílkovin a kyseliny hyaluronové. Procedura slibuje z pleti odstranit odumřelé kožní buňky, udržet v ní vlhkost, snížit výskyt zánětlivých míst a otoků v obličeji a zajistit obnovu kožních buněk. Pohyb hlemýžďů má zároveň provádět mikromasáž obličeje a dekoltu.

„Kosmetičtí hlemýždi“ jsou krmeni pouze bio zeleninou a uchováváni ve speciálních nádobách pro zajištění absolutní čistoty.
snek_kosmetika_02
Zhruba 60 minutová procedura zahrnuje důkladné očištění obličeje, aplikaci živých hlemýžďů přímo na obličej klienta (kosmetička usměrňuje pohyb hlemýžďů tak, aby vám nelezli například na ústa), následnou aplikaci laseru pro dosažení co nejlepších výsledků a závěrečnou aplikaci krému s hlemýždím extraktem. Ten má následně za úkol stimulovat syntézu kolagenu a elastinu a pleti navracet její přirozenou pružnost.

Názory na účinky této procedury se liší. Jedni jsou přesvědčeni o tom, že to pomáhá a jedná se o přírodní produkt bez chemických přísah a barviv, jiní o těchto účincích pochybují a poukazují na to, že nikdy nebyly zcela prokázány.

Ať tak či tak, každý si jistě udělá úsudek sám, zváží pro i proti, případně vyzkouší a uvidí, zda se jedná pouze o další „výkřik“ na poli kosmetiky, který po nějakém čase utichne, nebo se tato nevšední procedura stane běžnou součástí kosmetické péče v salonech.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář