Beauty

Kosmetické přešlapy českých žen

Stejně, jako si u ženy všimnete například zlámaných nehtů s odřeným lakem, všimnete si i kosmetických chyb, které udělaly při líčení. Čeho byste se tedy při líčení měly vyvarovat?

Silná vrstva make-upu
Silná vrstva make-upu je něco, čeho si člověk všimne okamžitě, neboť takový make-up ovládne celý vzhled. Mnohé ženy se tímto způsobem snaží zamaskovat různé problémy – vrásky, skvrny, pihy, kruhy pod očima nebo pupínky. Věřte ale, že tím na nedostatky své pleti pouze upozorníte. Váš přirozený vzhled s podporou lehkého tónovacího krému nebo fluidu určitě nebude přitahovat takovou pozornost, jako právě silná vrstva make-upu, která přirozeně něco skrývá.
kosmetika_omyly_03
Nepřirozená barva vlasů
Zelené, modré, fialové nebo růžové vlasy jsou možná vtipnou variantou na maškarní ples, nebo jako pubertální výstřelek, nepatří ale do běžného života dospělé ženy. Přiznejte, znáte někoho, komu taková barva opravdu sluší a za kým se lidé neotáčejí jako za něčím mimo jejich chápání? Není nutné prožít celý život s barvou, se kterou jste se narodila, existuje však obrovská paleta „přirozených“ odstínů, které můžete zvolit, ve kterých se budete cítit dobře a které budou působit dobře i na vaše okolí.

Umělé řasy
Další věcí, která je velmi výrazně vidět již při prvním pohledu do tváře, jsou umělé řasy. Ne všechny umělé řasy vypadají špatně, zvolíte-li například tuto variantu jako doplnění vašich přírodních řas a k tomu ještě přírodní materiály (norek, sobol, veverka), může být výsledný efekt velmi pěkný. Bohužel ale, většina žen, které se rozhodnou pro umělé řasy, volí levnější varianty (umělé materiály) s velkým počtem řas (někdy i 2 řasy na jednu řasy vlastní), nebo řasy v trsech, které jsou navíc problematické tím, že pokud se uvolní celý trs, oko vypadá velmi nepřirozeně. Zde může být variantou natočení řas a použití zvýrazňující a zhušťující řasenky.

Suchá kůže
Šupinatá kůže a rozpraskané rty také nejsou zrovna známkou kvalitní péče o sebe sama a po nanesení make-upu je tento problém ještě více viditelný. Každodenní očištění pleti, zbavení jí suché kůže, použití hydratačního krému a výživného balzámu na rty je to nejjednodušší, co pro pleť svého obličeje můžete udělat.
kosmetika_omyly_04
Tmavá rtěnka
Příliš tmavá rtěnka k tónu vaší pleti dělá váš obličej starší a drsnější, takový obličej pak nevypadá zrovna přívětivě. Navíc při použití takové rtěnky děláte své rty tenčími. Neutrální odstíny s podporou trochy bezbarvého lesku naopak dodají vašim rtům plnost. Na tváři vypadají přirozeně a nepřitahují nechtěnou pozornost.
kosmetika_omyly_01
Špatně zvolený odstín tvářenky
Tvářenka je velice důležitou součástí líčení. Můžete jí projasnit pleť i korigovat tvar obličeje. Je však velmi důležité zvolit správný odstín, pokud má na vašem obličeji vypadat dobře a plnit svůj účel. Tvářenka by měla být hlavně přirozená, volte tedy takovou, která je nejpřirozenější tónu vaší pleti. Jste-li majitelkou světlé pleti, vyberte si méně sytý odstín (neutrální béžovou, světle růžovou, broskvovou), pro středně tmavou pleť jsou nejvhodnější teplé tóny (hnědá, měděná), pro tmavou pleť můžete volit sytější barvy (odstíny červené i fialové).

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář