Profíci radí

Poraďte se s vizážistou Dermacol

dermacol_poradna_vida
Baví Vás líčení, ale výsledky nejsou takové, jaké byste si představovala? Nevíte, jaké produkty používat, když máte mastnou nebo naopak suchou pleť? Líčíte se stále stejně, i přes to, že jste změnila barvu vlasů?

Časopis Woman&Style se spojil s profesionály v oboru – vizážisty značky Dermacol Jarmilou Zedníkovou a Tomášem Vidou, kteří jsou připraveni zodpovědět vaše dotazy na téma líčení a péče o pleť.

Každý měsíc vybereme 3 nejzajímavější dotazy, vizážisté značky Dermacol je zodpoví, dotazy a odpovědi následně zveřejníme v našem časopisu a tazatele odměníme produkty Dermacol.

Vzhledem k tomu, že vás tato možnost opravdu zaujala a dotazů chodí stále více, vybrali jsme pro toto vydání 4 dotazy čtenářek a to: Mirka Z., Praha, Klára M., Teplice, Hanka Š., Kroměříž a Monika P., Tábor. Na vaše dotazy odpověděl Tomáš Vida, vizážista Dermacol.

Mirka Z., Praha: Dobrý den, v květnu se budu vdávat a zajímalo by mě, jak se mám nalíčit? Jaký zvolit make-up, aby vypadal dobře i na fotografiích, jaké barvy ke světlejší pleti a černým vlasům a zda použít tvářenku.

Tomáš Vida: Kvalitní svatební líčení není třeba zaměňovat s běžným denním líčením. Svatební líčení musí hlavně vydržet, být přirozené a zůstat neporušené až do odlíčení. Souhra kvalitních a dobře nanesených produktů zajistí výbornou kvalitu líčení i slavnostní vzhled.

Pleť je třeba barevně sjednotit a korektorem zamaskovat nedokonalosti. Doporučuji použít dlouhotrvající líčidla, které je potřeba zafixovat. Trendem je přirozenost. Zvýrazněte hlavně své řasy a použijte černou oční linku, která vám vytvoří sexy pohled. Oční stíny zvolte ve světlejších odstínech, které oko rozjasní. Obočí, pokud je to potřeba, zlehka upravte tužkou, pleť rozjasněte tvářenkou a nezapomeňte na neslíbatelnou rtěnku, která se neotírá a vydrží na rtech až do rána. K světlé pokožce a černým vlasům se výborně hodí rtěnka v sytém odstínu, je však důležité ho umět nosit a cítit se v tomto líčení dobře. Každopádně bych však vyhledal profesionála, který vám make-up vytvoří přímo na míru.
dermacol_poradna_04_02
Klára M., Teplice: Dobrý den, velice často se mi stává, že musím na nějakou společenskou událost ihned z práce. Můžete mi poradit, jak a čím jednoduše změnit lehké denní líčení na líčení večerní, aniž bych se musela celá odlíčit?

Tomáš Vida: Nejrychlejší a nejefektnější způsob je změnit rtěnku, kterou nosíte během dne, na výraznější, sytější odstín. Pleť osvěžte rozjasňovačem, případně korektorem (zejména v oblasti očí a lícních kostí), zlehka přepudrujte. Tvářenku můžete zvolit i sytější, která barevně harmonizuje se rtěnkou. Rty ostře vykreslete tužkou v odstínu rtěnky a naneste rtěnku.
dermacol_poradna_04_03
Hanka Š., Kroměříž: Jaké produkty vy, jako vizážista, používáte nejčastěji? Co myslíte, že je základem dobře vypadajícího make-upu?

Tomáš Vida: Nejčastěji při práci používám hydratační krém, lehký podklad, světlý korektor, rozjasňovač, sypký pudr a řasenku. Vždy to však závisí na typu tváře a líčení, které vytvářím. Není důležité množství šminek, ale správná technika a výběr barev, které při líčení používáte, vynikající jsou tzv. multilíčidla – s pomocí jednoho produktu nalíčíte své oči, tváře i rty.
dermacol_poradna_04_04
Monika P., Tábor: Mám citlivou pleť, náchylnou k červenání a tvorbě pupínků, často mi také po použití řasenky slzí oči. Jaké přípravky byste mi doporučila k ošetření pleti a líčení. Děkuji za radu, Monika, Tábor.

Tomáš Vida: K ošetření a líčení vašeho typu pleti používejte produkty přímo určené na citlivou pokožku. Není dobré kombinovat různé značky přípravků. Čistící mléko, toner i krém zvolte jedné značky a to z řady pro citlivou pleť. Tyto produkty zmírňují zarudnutí a pleť zklidňují. To samé platí i při výběru dekorativní kosmetiky. Make-up, pudr a řasenku zvolte z řady pro citlivou pleť a oči. Tyto produkty jsou většinou bez parfemace, která by mohla pokožku a oči nepříjemně dráždit. Líčením pleť spíš zlehka sjednoťte, nepoužívejte těžké vrstvy, ani nános šminek. Zde platí: Méně je více.
dermacol_poradna_04_05
text: redakce, Dermacol / foto: bigstock, Dermacol

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář