Knižní novinky

Laura Thalassa – New adult fantasy Rapsodie + Neznámý žalm

Laura Thalassa je dítě víl, které ji našly v lese a vychovaly. Coby dospívající dívku ji unesli vlkodlaci a předhodili upírům jako splátku za stoletý dluh. Dvakrát vstala z mrtvých a jediným polibkem probudila z věčného spánku svou pravou lásku. Nyní žije šťastně až navěky s nemrtvým princem na zámku v lesích… nebo tak nějak.

Kromě toho je také autorkou „young adult“ a „new adult“ knih, mezi něž patří úspěšná temná fantasy trilogie Handlíř nebo dvě série postapo paranormálních romancí Rozvrácený svět a Čtyři jezdci.

Dnes vám představíme temnou new adult fantasy Rapsodie a pokračování Rapsodie – Neznámý žalm.

Rapsodie
Handlíř dokáže vyřešit jakýkoliv problém. Cena za jeho služby je však vysoká: dlužná službička, kterou si může kdykoliv vybrat. Lidé přitom ztrácí duši pro jednu dvě takové službičky. Callypso jich dluží přes tři sta. Temná new adult fantasy Rapsodie může začít…

Za co byste byli ochotní prodat vlastní duši?

Poprvé Callypso potřebovala využít Handlířovi schopnosti, když zabila vlastního otčíma. Podruhé, když ji vyšetřovala magická obdoba FBI. Potřetí, aby alespoň na chvilku měla vedle sebe přítele… a než uplynul rok, dlužila tři sta dvacet dva laskavostí. To že jí při tom zlomil srdce, Handlíř zřejmě nezaregistroval. Protože bez vysvětlení na několik let zmizel.

Teď se ale vrátil a okamžitě převrátil Callypso život naruby. Tentokrát je to ovšem on, kdo potřebuje pomoc. Callypso totiž kromě toho, že pracuje jako soukromý detektiv, je také bájnou sirénou, schopnou svým hlasem přesvědčit kohokoliv k čemukoliv. A Handlíř, vládce Říše noci, bojuje s nepřítelem, jehož identita je skrytá za těly dětí, co pijí krev…

Neznámý žalm
Šílený král padl a siréna Callypso se stala družkou Desmonda Flynna, vládce Říše noci. Tahle pohádka ale nemá dobrý konec. Zlý sen ještě neskončil, protože Zloděj duší je stále na svobodě… Rapsodie, úvodní svazek trilogie Handlíř, pokračuje Neznámým žalmem.

Přežila šíleného krále. Noční můra ale ještě neskončila…

Zatímco se Callypso pomalu připravuje na roli královny Říše noci, mezi vílami existuje několik frakcí, které nejsou s jejím lidským původem úplně srozuměny. Nepomáhá tomu ani skutečnost, že řádění Zloděje duší pokračuje a mezi kouzelnými tvory se šíří napětí.

Právě proto všichni s nadšením vítají oslavu Slunovratu. Ani zde však není nouze o vypjaté konflikty, podnícené únosem desítek válečníků. Podezřelým je každý a zároveň nikdo. O to větší překvapení pro Callypso je, když stopy začnou ukazovat na jejího vyvoleného…

Americká spisovatelka Laura Thalassa pokračuje v rafinované romanci, v níž je těžké odlišit dobré od zlého. Příběh tentokrát zasadila přímo do srdce říše víl, která krutostí a bezohledností ani zdaleka nepřipomíná to, co známe z pohádek. Po Rapsodii následuje Neznámý žal, který rozehrává další kapitolu příběhu plného lásky, temnoty a šílenství.

Zdroj: Mystery Press / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář