Fashion

H&M BLOCK na Colours of Ostrava – zábava, relaxace, recyklace…

Zóna, které hlavním tématem byla letos kazeta, upoutala pozornost mnoha návštěvníků festivalu. Ty tady našli nejenom skvělou zábavu či relaxaci, ale taky výborné jídlo a drinky, nebo také možnost vyjádřit svou kreativitu a udělat si zajímavý doplněk z recyklovaného platu či starých kazet v rámci kreativních recyklačních workshopů.

Kazeta, která se stala letos centrálním prvkem zóny H&M BLOCK, vyvolala skutečně veliký zájem a nostalgii. Staré kazety mohli návštěvníci obdivovat na artových instalacích, které se vytvářely přímo na místě. Veliké oblibě se těšily také kazetové lampičky v pokojíčkách či kazetové květináče. V kreativní dílně si z nich návštěvníci vyráběli stylové peněženky, diáře a další módní doplňky. Během čtyř dnů se takto vdechl nový život 3800 kazetám.

„Kazet máme doma spoustu, teď z nich teda nejvíc pouštím svoji dceři pohádky. Ale peněženka, kterou jsem právě vytvořila, je taky skvělý nápad a myslím, že máme s dětma do budoucna novou zábavu,“ okomentovala svůj čas v upcyklačním kazetovém koutku zpěvačka Klára Vytisková.
Recyklace-HM-BLOCK
Doplňky a šperky se nevyráběly jen z kazet, ale i z víček od plastových lahví. Každý, kdo se v H&M BLOCKu zastavil, mohl být u recyklačního procesu, kdy se víčka nejdříve roztavila v jednom stroji na hmotu, v druhém získala nový tvar (malé kazetky, jak jinak) a pak už záleželo jen přání a fantazii – vyráběli se náhrdelníky, prsteny, klíčenky i náušnice. Třeba takové jaké si nadšeně odnesla bloggerka a hudebnice Annet Charitonová. Mimochodem, šperků a doplňků vzniklo v H&M BLOCKu přes 4 600!
Tommy´s-food-Truck-HM-BLOCK
V zóně mohli návštěvníci taky ochutnávat některý z vynikajících koktejlů, burgerů od Tommy’s Food Truck a palačinek či lívanců s domácím karamelem od Mikey’s Little Sins. Pokud měli štěstí, obsadili si některý z útulných pokojíčků, které byly nejoblíbenějším místem pro relaxaci. A když ne, pohupovali se do příjemné hudby skvělých DJů. Za mixovacím pultem se každý večer střídali Soulphonique, Sunpaja, Bazooka Joe, Eddie Mur, IM Cyber či Josef Sedloň, který jednou dokonce odehrál neuvěřitelný kazetový set!

Netradiční dvoupatrová konstrukce H&M BLOCKu z kovového lešení byla v industriálním areálu Vítkovic skutečně ideálním stylingem. Za designem stojí známý český architekt Juraj Calaj ze studia EDIT!. Zóna přitáhla letos více než 15 000 návštěvníků Colours, kteří si jí naplno užili.

Těšíme se na vás zase za rok!

Zdroj: H&M / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář