Beauty

Luxusní ingredience v péči o pleť

Kosmetický průmysl nás nikdy nepřestane udivovat. Zcela běžnou součástí „nových“ kosmetických přípravků se stávají luxusní „ingredience“ jako je zlato, perly, diamanty nebo kaviár.

Kaviár
Kaviár se přidává do celé řady kosmetických přípravků, nabízí pleti nepřeberné množství vitamínů, stopových prvků a minerálních látek (sodík, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, vitamíny D, A, E, F) pro výživu pokožky a zmírnění příznaků stárnutí. Dokáže předat pleti maximum ze svého bohatství. Z kaviáru se dnes vyrábí koupelové oleje, séra na oživení pleti, masky, denní, noční i oční krémy.

Kaviárová kosmetika výrazně omlazuje, vypíná a rozjasňuje pleť, stahuje póry, omezuje tvorbu červených žilek, zpevňuje kontury obličeje. Poskytuje pleti dlouhotrvající hloubkovou hydrataci, stimuluje regeneraci pokožky, podporuje elasticitu a pevnost. Okamžitě potlačuje známky stárnutí. Hluboké vrásky zjemňuje, začínající drobné odstraňuje. Dodává pleti energii a mladistvý vzhled, chrání ji před UV zářením. Pleť účinně čistí, aniž by ji vysušovala a povzbuzuje ji k produkci kolagenu. Buňky naplní životní energií.

Zlato
Zlato a krása k sobě neodmyslitelně patří. V průběhu dějin bylo zlato vždy uctíváno pro své zkrášlující vlastnosti. Jeho kosmetické účinky oceňovala již Kleopatra. Ve starém Římě se zlato používalo k léčbě různých kožních onemocnění. Stará čínská medicína pak považuje zlato za klíč k udržení dlouhotrvajícího mládí.

Zlato zpomaluje proces ztráty kolagenu a elastinu a spolupůsobí při rekonstrukci kožní tkáně. Působí na stimulaci buněčné aktivity, napomáhá obnově pokožky. Zvlhčuje a zpevňuje pokožku, změlčuje již vzniklé vrásky a omezuje vznik nových. Přípravky obsahující koloidní zlato působí dlouhodobě a výrazně zpomalují proces stárnutí.
luxusni_ingredience_02
Perly
Výtažky z perel se používají zejména do kosmetických přípravků bojujících s pigmentovými skvrnami a vráskami. Pleť získává jednotný odstín a svěží, zářivý vzhled. Kosmetické přípravky s obsahem perel přináší pleti intenzivní hydrataci, zlepšují okysličení pokožky, rozjasňují, dodávají pevnost a lepší tonus.

Diamanty
Na světě není nic, co by symbolizovalo luxus víc než diamanty. Jsou považovány za symbol čistoty a dokonalosti. Produkty v péči o pleť, které obsahují diamantový prášek, mají jemné exfoliační účinky na vrchní vrstvu kůže. Další přísady tak mohou proniknout do hlubších vrstev a působit efektivněji. Při pravidelném používání kosmetických přípravků s diamanty se pleť stává znatelně hladší, zářivější, mladšího vzhledu.

text: redakce / foto: bigstock, pixmac

Doporučené

Přidat komentář