Zábava/Kultura

Moscow City Ballet – Romeo a Julie – pouze v Praze!

V souvislosti s obrovským zájmem o vystoupení souboru Moscow City Ballet jsme se rozhodli pozvat nejlepší baletní soubor světa znovu v březnu 2018! Soubor založený vynikajícím choreografem Victorem Smirnovem – Golovanovem přijede do Prahy, aby předvedl nejromantičtější baletní představení, jedno z největších děl W. Shakespeara – Romeo a Julie. Soubor klasických tanečníků, který se těší uznání na celém světě, přenese české diváky do krajiny krásy a lásky, kterou nepřemůže dokonce ani smrt.

Romeo a Julie je nadčasový příběh o lásce mladých, krásných milenců, Romea a Julie – příslušníků dvou znesvářených rodů: Monteků a Kapuletů. Oba zamilovaní udělají všechno, aby mohli být spolu, nehledě na nepřízeň osudu a rodinné spory. „Jak nádherná je láska, když stín lásky tolik bohatství a tolik radosti nese” – vzdychají zamilovaní Romeo a Julie v dramatu, který je znám v každém koutu světa. Již v březnu 2018 budeme mít příležitost obdivovat úžasné interpretace scén Shakespearova dramatu, tentokrát v baletní verzi za doprovodu nádherné hudby. Choreografie Moscow City Ballet, při které se tají dech, umožňuje vyjádřit a prožít mezní prožitek lásky a smrti, nenávisti a odpuštění. Každý pohyb a každé gesto tanečníků je dovedeno k dokonalosti, což nutně vzbuzuje nadšení publika.
moscow_ballet_02
Charakteristické pro vystoupení Moscow City Ballet jsou oslnivé kostýmy, imponující choreografie, magie světel a kouzelná scénografie. Podle kritiků půvabu tohoto souboru nelze odolat a ani na něj nelze zapomenout: Tvoří tak hodnotné umění, že je to zážitek dokonce i pro ty, kteří tanec nemají v oblibě. Vzrušení a emoce, jenž vzbuzuje Moscow City Ballet, nelze ani popsat – to se musí zažít! Publikum odchází po vystoupení s tvářemi poznamenanými emocionálními prožitky, uchváceno magickou atmosférou baletního představení. Ohromný dojem vyvolává talent tanečníků a jejich profesionalita, která je výsledkem mnohaletého náročného tréninku. Obdivuhodná preciznost pohybů tanečníků ve spojení s fantastickou choreografií je pro nás důkazem toho, jak hodně Rusové milují balet. Zakladatel Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Golovanov kdysi řekl: To ve mě žijí všichni hrdinové baletů; to já jsem Klárou, Princem, Myším králem… To vše žije ve mě… Možná právě v tom spočívá tajemství jejich obrovského, mezinárodního úspěchu. Ten, kdo ještě neměl příležitost obdivovat umění tanečního souboru, nebo by chtěl opět prožít ty nádherné okamžiky, bude mít již v březnu k tomu příležitost. Moscow City Ballet předvede nejromantičtější balet na světě: Romeo a Julie.
moscow_ballet_04
Neobvyklé spojení dojemného příběhu, hudby a tance bude již v březnu možné shlédnout v Praze. Určitě stojí zato vidět baletní soubor, který si zamiloval české publikum, a nechat se unést do kouzelného světa tance, lásky a snění.

Moscow City Ballet přímo okouzlil publikum. Každá sekunda jejich vystoupení je hodna pozornosti. A po představení publikum odchází ze sálu jako očarované… (The Star)

Srdečně vás zveme! Kdy? 11. března 2018 – Praha, Kongresové centrum Praha

Vstupenky lze zakoupit zde.

Doporučené

Přidat komentář