Profíci radí

Nejvýhodnější pořízení nového auta? Operativní leasing

Mít nový automobil je příjemné. Užíváte si moderní technologie, jste v bezpečí, protože vás obklopují nejlepší bezpečnostní systémy, a nemusíte se strachovat, že vás vůz zradí daleko od domova. Celé to ovšem má jeden podstatný háček. Nová auta jsou často až šíleně drahá.

Miliony. Ty si připravte, pokud toužíte po nějakém voze vyšší třídy. Statisíce vám vystačí na střední a nižší třídu. Bohužel spousta lidí nemá našetřené ani statisíce. Vyplatí se pak brát si na automobil půjčku? Bez něj sice žít nelze, nicméně půjčovat si na něco, co s přibývajícími léty jen ztrácí na hodnotě, není úplně nejchytřejší řešení. Právě proto se dnes jako nejrozumnější forma financování automobilu jeví operativní leasing.

Co je operativní leasing?
Většina lidí zná klasický finanční leasing. Při něm prostě splácí peníze leasingové společnosti místo banky, a až je všechny splatí, automobil přejde do jejich vlastnictví. Operativní leasing funguje jinak, dal by se přirovnat spíš k pronájmu. Uzavřete smlouvu na dva či tři roky a po celou tuto dobu platíte měsíčně stanovenou částku. Automobil pouze užíváte, nemusíte se starat o servis a další technické věci, což je ideální pro zaneprázdněné lidi nebo ženy, kterým stačí, když auto jezdí. Až platnost smlouvy skončí, leasingová společnost obvykle zákazníkovi nabídne novou smlouvu s jiným, novějším vozem. Ten starý zůstává v jejím vlastnictví, i když některé pak auta nabízejí zákazníkům k odkoupení za zůstatkovou cenu. Málokdo z nich ale nabídku přijme. Jednou z výhod operativního leasingu totiž je, že máte každých pár let nový vůz.
vW_leasing
Na leasing lze sehnat SUV, sporťák i užitkový vůz
Operativní leasing je vhodný pro jednotlivce i firmy, které si dokonce mohou dát měsíční splátky do nákladů. Proto v nabídce leasingových společností najdete tak široký výběr vozidel. Dokonalým příkladem je třeba operativní leasing Volkswagen Caddy začínající na částce cca 6 000 Kč měsíčně. To je na auto spojující výhody rodinného a užitkového vozu dost slušná cena. Spočítejte si, kolik zaplatíte za rok, dva, tři. Za tuto částku byste rozhodně nový vůz nekoupili, vždyť i Test: Volkswagen Caddy 2.0 uvádí, že nevýhodou tohoto modelu je vyšší cenovka. U operativního leasingu navíc nemusíte disponovat našetřenou celkovou částkou. Tedy aspoň u společnosti Driveto.cz uzavíráte smlouvy bez akontace.
vW_leasing2
Jak přesně operativní leasing funguje?
Podepíšete smlouvu a jezdíte. Neřešíte povinné ručení, havarijní pojištění ani návštěvy servisu. Tohle všechno je už v ceně vaší měsíční splátky. V praxi mají leasingové společnosti obvykle více tarifů, ty dražší zahrnují nejrůznější služby, takže pak sami neplatíte opravdu nic. U těch levnějších můžete platit sami třeba právě návštěvu servisu v případě autonehody. Pořád jde ale o dost výhodný model, tak na nic nečekejte a vyberte si leasing pro VW či jinou značku u Driveto.cz.

Zdroj: Driveto s.r.o. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář