Knižní novinky

Novinky na pultech knihkupectví – únor 2017

Únor 2017 – měsíc, kdy se nových knih svých oblíbených autorů dočkali ti, kteří si nenechají ujít žádnou knihu Barbary Woodové a Barbary Erskinové, ti, co netrpělivě čekali na pokračování knihy Můj boj i ti, kteří vyhlíželi druhou část Země příběhů – fascinujícího příběhu ze země pohádek, kde ne všechno končí šťastně…

Novinky nakladatelství Euromedia Group

Barbara Woodová – Země odpoledního slunce
Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají skvělé příležitosti. Brzy zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého, bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce. Dosáhne štěstí, jež si zaslouží?

Vydává nakladatelství Ikar. Najdete u všech dobrých knihkupců za cenu 369 Kč.

Karla Kubíková – Spálená křídla
Anděla Brůmová prožívá dětství za první světové války, v době bídy a hladu. Sňatkem sice unikne nenáviděné práci v továrně, ale „pozvednutí“ do vyšší třídy na malém městě ji nijak netěší. Její největší touhou je hrát divadlo, ovšem ve svém přání nenalézá oporu ani u manžela. Anděla uteče ke kočovnému divadlu. Domů se vrací nemocná a ponížená… Jak se vypořádá se svým okolím a dcerami, které kdysi zklamala? Román je rodinnou ságou zahrnující téměř celé dvacáté století a nastolující otázku, nakolik je následovat svůj sen správné a nakolik se jedná o sobectví.

Vydává Knižní klub. Najdete u všech dobrých knihkupců za cenu 299 Kč.
novinky_knihy_unor_2017_euromedia
Karl Ove Knausgard – Můj boj 2: Zamilovaný muž
Leitmotivem druhé části autobiografického románu Můj boj je láska – ovšem v knausgardovském pojetí. I láska, stejně jako život, totiž znamená boj. Karl Ove Knausgard se vrací ve vzpomínkách do doby, kdy ze dne na den opustil manželku i rodné Norsko, zamířil do Stockholmu a spřátelil se s jiným exulantem, intelektuálem a boxerem Geirem. A potkal Lindu, do níž se bláznivě a hluboce zamiloval, usadil se, stal se otcem. Minulost – stejně jako četné úvahové odbočky – funguje jako únik od současnosti, protkané peripetiemi života se třemi dětmi, prázdninovými výlety, narozeninovými oslavami, rodinnou každodenností života ve městě, pulzující, frustrující, naplňující.

Vydává nakladatelství Odeon. Najdete u všech dobrých knihkupců za cenu 399 Kč.

Novinky nakladatelství Albatros Media

Bernard Minier – Zkurvenej příběh
Bernard Minier opět potvrzuje, že patří mezi nejlepší autory detektivek, thrillerů a kriminálních románů. V románu Zkurvenej příběh opouští Martina Servaze, Toulouse i Pyreneje a vezme čtenáře na sever od Seattlu, kde se táhne řetězec jen trajektem přístupných ostrovů, tři sta šedesát dní v roce obklopených mlhou, kde každý zná každého. Na jednom z nich – Glass Islandu – žije teprve šestnáctiletý Henry. Ten se po vraždě jeho přítelkyně dostane do centra pozornosti všech obyvatel, kteří na ostrově žijí. Je právě on pachatelem vraždy? Minier se vrhá do světa, který je nebezpečnější, než jsme tušili, a kde soukromí je jen iluze.

Knihu Zkurvenej příběh koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 399 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Elizabeth Strout – Jmenuji se Lucy Bartonová
Lucy Bartonová vyrůstala v chudobě a izolaci na venkově v Illinois. Matka ji sice milovala, ale nedokázala ji ani její sourozence ochránit před hrubostí otce. Pro své rodinné prostředí se Lucy stala terčem posměšků ostatních dětí a jejím jediným přítelem byl osamělý strom v poli. Podařilo se jí však získat stipendium a naději, že studiem unikne drsnému prostředí a své minulosti. Snažila se stát spisovatelkou a zcela zpřetrhala vazby na rodinu. Po letech se ocitla na delší dobu v nemocnici a stále se nemohla zotavit. Pak ji přijela navštívit matka a Lucy s překvapením zjistila, že některá pouta se nepřetrhnou nikdy.

Knihu Jmenuji se Lucy Bartonová koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 269 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_unor_2017_albatros
Chris Colfer – Země příběhů – Návrat Kouzelnice (druhý díl fascinujícího příběhu ze země pohádek, kde ne všechno končí šťastně…)
Zlá kouzelnice, která kdysi proklela Šípkovou Růženku a uvrhla ji do stoletého spánku, je zpět. Po letech skrývání se chce mstít a je nebezpečnější než kdy dřív! Už je to rok, co se sourozenci Alex a Conner vrátili z Říše příběhů. Stejně tak dlouho neviděli svoji babičku – Kmotřičku vílu. Když se jednoho dne objeví u nich doma, s vojáky královny Popelky za zády, děti hned vytuší, že se stalo něco vážného. Jejich maminka byla unesena! Ačkoli jim babička zakáže cokoli podnikat, podaří se jim tajně proniknout zpět do Říše příběhů. Tam však brzy zjišťují, že vše je mnohem horší, než se domnívali, a že poprvé, kam paměť sahá, možná pohádky nebudou mít šťastný konec…

Knihu Země příběhů – Návrat Kouzelnice koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Novinky nakladatelství Brána

Barbara Erskinová – Spáčův hrad
Děj dalšího, netrpělivě očekávaného románu oblíbené autorky se odehrává v 15. a zároveň v 21. století a jeho hrdinkami jsou dvě ženy – Catrin a Miranda. V roce 1400 se na velšských hranicích schyluje k válce. Catrinin otec je věštec a hraje nebezpečnou hru v centru zuřivého soupeření mezi velšskými knížaty a anglickými pány. Catrin se ocitne ve zdech hradu Sleeper a je vyzvána, aby předpověděla osud Walesu, ona však vidí jen blížící se válku a krev… V roce 2015 odjíždí Miranda na hrad Sleeper, aby unikla realitě a uspořádala si myšlenky. Pomalu cítí, že se v samotě hor probouzí k životu, ale pokaždé, když zavře oči, její sny ožívají. Setkává se v nich s mladou dívkou, která křičí a vztahuje k ní ruce. Zdá se, že jí může pomoct jen ona, Miranda…

Knihu Spáčův hrad koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 399 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Olga Krumlovska – Andělské horoskopy
Kniha Andělské horoskopy obsahuje astrologická znamení rozdělená na 36 základních typů lidí podle dekanů se zaměřením na zdraví, posilování imunity, ideální zdroje energie, nejvhodnější terapie, bylinky a prevenci vůči zdravotním problémům, které jednotlivá znamení (dekany) nejvíce pronásledují. Součástí knihy je perspektiva jednotlivých zrozenců v této oblasti během následujících sedmi let – tj. do roku 2023 – a nejvhodnější termíny v tomto období na začátky zdravého životního stylu, diet, zbavení se zlozvyků nebo naopak na lékařské zákroky a operace.

Knihu Andělské horoskopy koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 249 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_unor_2017_brana
Jean Lopez a Olivier Wieviorka – Mýty druhé světové války
Pro milovníky historie nakladatelství Brána vydává knihu Mýty druhé světové války. Znalostí o druhé světové válce přibývá díky vytrvalé práci historiků každým dnem, nicméně stále přežívá mnoho mýtů, které mají tuhý kořínek a mimo jiné potvrzují, že propaganda válčících stran z doby války stále funguje a deformuje názory ještě dávno po naprosté porážce Německa a jeho spojenců. Tato kniha si klade za cíl objasnit dvacet tři představ, sice falešných a zcela mylných, ale stále považovaných za pravdivé. Jde o snahu seznámit čtenáře s některými nejnovějšími poznatky a často nečekanými a překvapivými objevy, které dojista zaujmou a možná přímo vzbudí úžas. Kniha přináší nový pohled na rozhodující okamžiky dějin, které jsou stále fascinující a vzrušující.

Knihu Mýty druhé světové války koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 399 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Audioknihy – novinky vydavatelství One Hot Book

Tanečník
Hledá se zabiják. Zvláštní znamení: tetování smrtky tančící se ženou před rakví.
Profesionální nájemný vrah zvaný Tanečník se chystá během pětačtyřiceti hodin zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi. Dokáže mu v tom zabránit ochrnutý detektiv Lincoln Rhyme a jeho pomocnice Amélie Sachsová, s jejichž důvtipem a inteligencí si chladnokrevný zabiják rozhodně nezadá? Rozpoutaná nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, se neobejde bez těžkých ztrát na životech.

Knihu Tanečník (autor Jeffery Deaver) vám přečte Jan Vondráček. Pořídit si ji můžete buď na CD nosiči za 349 Kč nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 299 Kč.

Playground
Co se stane během těch několika vteřin, kdy se zastaví srdce?
Poručice švédské armády Jasmin Pascalová-Andersonová je při misi NATO v severním Kosovu těžce raněna. Než se v nemocnici probere z narkózy, na minutu a čtyřicet vteřin jí přestane bít srdce. Po svém probuzení popisuje tajemné přístavní město, které představuje přechod mezi životem a smrtí a ve kterém panuje krutý a nespravedlivý systém. Zážitky z klinické smrti Jasmin natolik traumatizují, že opustí armádu, vrátí se zpátky do Švédska, kde se léčí z posttraumatického stresového syndromu a snaží se vést poklidný život. Jenže ten obrátí vzhůru nohama dopravní nehoda – a Jasminin syn musí podstoupit operaci, při které je podle lékařů nutné mu na okamžik zastavit srdce. Jasmin nemůže nic riskovat. Ví, že její syn se z „druhé strany“ sám nevrátí. Kruté přístavní město plné násilí je nebezpečné. A ze všeho nejnebezpečnější je hřiště…

Knihu Playground (autor Lars Kepler) vám přečte Tereza Bebarová. Pořídit si ji můžete buď na CD nosiči za 329 Kč nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 299 Kč.
novinky_knihy_unor_2017_onehotbook
Modré stíny
Jednoho listopadového rána uklízečka nalezne docenta Ondřeje Chalupu zastřeleného v jeho pracovně. Souvisí vražda s jeho dlouhodobou snahou o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy? Proč vrah riskoval a střílel přímo v budově? Kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta? Nitky vyšetřování případu, který se zprvu jeví jako běžná lokální zpronevěra, zavlečou postupně své hrdiny do bažiny bezskrupulózního prospěchářství, klientelismu a korupce stoupající do nejvyšších pater politiky. Stíny ukryté v lidských myslích a tajené příběhy z minulosti nakonec málem rozloží i vyšetřovací tým. Jak se s tím popere osobitá komisařka Výrová přezdívaná „Velká Sova“ její mladší kolegové Pavel Edelweiss a Kristýna Horová, kteří jsou nuceni řešit dilemata mezi prací a osobním životem?

Knihu Modré stíny (autor Michal Sýkora) vám přečte Petr Kubes a Simona Postlerová. Pořídit si ji můžete buď na CD nosiči za 329 Kč nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 299 Kč.

text: redakce, patrneři / foto: bigstock, patrneři / komerční sdělení

Doporučené

2 komentářů

Přidat komentář