Beauty

Objevte rozdíly mezi denním a večerním make-upem

Jistě se to stalo již mnoha z vás – připravujete se na večerní příležitost, vyberete pečlivě šaty, zvolíte správný účes a malujete se déle jak 5 minut. Jenže ouha, když se podíváte na dané akci do zrcadla, make-up není skoro znát a vše co jste precizně zamaskovala je vidět.

Je to z toho důvodu, že make-up nošený přes den je méně výrazný a spíše matný – absence denního svitu a umělé osvětlení tak veškeré jemné líčení pohltí. Základní pravidlo večerního make-upu tedy zní: nebát se a přidat. Vždy říkám, že by měl být večerní look minimálně o 2-3 odstíny tmavší.

Jak tedy postupovat a na večer se správně přichystat?
denni_vecerni_liceni_02
Tvář
Tady většinou neobstojí, u českých žen tolik oblíbený, BB cream nebo pouhý pudr. Na večer to chce použít více krycí make-up spíše s matujícím efektem (neplatí pro velmi suchou pleť). Pudr pak nemusí být tolik krycí, ale hlavně dobře matující, jelikož při večerních příležitostech se více hýbeme. Co se týče tvářenky, může být klidně s rozjasňujícím efektem a pokud máte matnou, použijte nad ní rozjasňovač.

Tip: Hodně druhů make-upů jde „vrstvit“. Pokud tedy nechcete pořizovat více krycí make-up, naneste svůj oblíbený na celou tvář a po chvilce naneste druhou vrstvu.

Oči
Jak jsem již výše uvedla, nebojte se přidat. Nic nezkazíte, pokud přidáte nějaký ten třpyt či rozjasňující stín. Dobrým pomocníkem jsou pak voděodolné tužky, jiným slovy kohly. Pokud máte světlé oči, použijte tmavou do vnitřní linky jak u spodních tak u horních řas (pouze do vnitřních, nedávejte je dolů pod řasy!). Pokud máte oči malé či tmavé, použijte světlou a klidně se třpytem, ale pouze na spodní linku.

Zkuste také například umělé řasy. Uvidíte, jak váš look nabere na dramatičnosti. Ale pokud chcete vypadat více přirozeně, zkuste nalepovací řasy v trsech, které zhustí a prodlouží a jejich aplikace, i když to tak nevypadá, je jednoduší, než aplikace řas na pásku.

Rty
Nezapomeňte na konturku či matný podklad. Vaše rtěnka potom bude držet déle a vy už jen podle potřeby doplníte střed. Také si zkuste zaexperimentovat s barvami. Jelikož na večer volíme výraznější barvy a ty opticky zmenšují rty, není nic lehčího, než nanést světlejší rtěnku či bílý stín na střed rtů a opticky jim tak dodat objem.

Pokud by Vás cokoliv zajímalo, ráda Vám odpovím.

text: Marcela Žacová (www.marse-liceni.cz) / foto: bigstock, dreamstime

Doporučené

Přidat komentář