Profíci radí

Pět tipů pro dokonalé plesové líčení

Plesová sezóna je přehlídkou krásy a noblesy. Šaty sladěné do posledního detailu s doplňky, elegantní účes a perfektní vizáž. Váháte, zda zvládnete líčení sama? S následujícími radami od profesionálního vizážisty Tomáše Vidy a s produkty značky Dermacol dosáhnete „wow“ efektu i ve vlastní koupelně. Protože ples přeci není o pouhé účasti, důležité je zazářit!

„Filmový“ make-up je základ úspěchu
Nepsaným pravidlem plesového líčení jsou produkty s dlouhotrvajícím efektem, které zůstanou na svém místě i po několika tanečních kolech. To platí zejména pro make-up. Sázkou na jistotu je voděodolný krycí krém, který používají profesionální vizážisté a filmoví i divadelní maskéři. Pleť barevně sjednotí a zároveň zamaskuje všechny nedostatky, takže zastoupí i korektor. Poslouží, i pokud potřebujete překrýt tetování.

Voděodolný extrémně krycí Make-up Cover, Dermacol je na ples jako stvořený.
dermacol_plesove_liceni_02
Fixujte nenápadně, ale důkladně
Make-up po nanesení zafixujte pudrem. Místo zdlouhavého vybírání vhodného odstínu sáhněte po bílém transparentním pudru, který se barevně přizpůsobí odstínu vašeho make-upu. Můžete vyzkoušet i metodu známou jako „baking“, což doslova znamená „zapečení“ make-upu na místech, kde má tendenci vpíjet se do vrásek. Jde zejména o oblast pod očima, na čele a bradě. Na tato místa naneste pudr v silnější vrstvě a až bude líčení kompletní, oprašte ho velkým kulatým štětcem.

Transparentní fixační pudr WHITE, Dermacol využijete v kombinaci s jakýmkoliv make-upem.

Tip: Pro dosažení přirozeného a dlouhotrvajícího efektu je velmi důležité, jakým způsobem produkty nanášíte. Make-up aplikujte na pleť krouživými pohyby. Pudr naopak vklepávejte. Lépe se tak zapracuje do make-upu.
dermacol_plesove_liceni_03
Oční stíny slaďte s rtěnkou
Na výrazné líčení očí nepotřebujete příliš mnoho produktů. Tmavším stínem zvýrazníte záhyb oka a svrchní víčko přetřete světlým perleťovým stínem. Výběr barvy by měl korespondovat s odstínem rtěnky. Pokud použijete na rty odstín bordó, vhodnou volbou na oči je například růžová. Pro ty, kdo nechtějí riskovat ani experimentovat, je ideální hnědý stín, působí neutrálně a hodí se ke všemu.

Vhodnou kombinaci barev nabízí oční stíny Quattro Baked, Dermacol.

Nebojte se linek
Potřebný dramatický výraz dodá očím výrazná linka. Aby se už po pár hodinách nerozmazávala, je vhodné použít dlouhotrvající tužku s měkkou tuhou, která se lehce aplikuje. Použijte ji na vnitřní linii oka i horní víčko.

Celých 16 hodin vydrží automatická tužka na oči 16H Matic Eyeliner, Dermacol.
dermacol_plesove_liceni_04
Matné rty jsou in
Při plesovém líčení si dejte záležet na správném výběru rtěnky. Bude dominovat celému líčení a zároveň musí odolat pití, jídlu i polibkům. Všechny zmíněné výzvy bezpečně zvládnou velmi aktuální matné rtěnky. Vizážista volil výraznou barvu bordó, která koresponduje s líčením očí a příjemně osvěží celou vizáž.

Vydrží a nevysuší – taková je tekutá matná rtěnka Matte Mania č. 56, Dermacol.

Zdroj: Dermacol / Vizáž a vlasy: Tomáš Vida / Foto: Lenka Imrichová / Styling: Monika Blahová / Modelka: Mária Havranová / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář