Bydlení

Povlečení z renforcé bavlny: V čem je výjimečné?

Špičkou mezi materiály ložního povlečení je renforcé bavlna. Čím se liší od běžné bavlny? Jakým kouzlem si získává srdce náruživých spáčů? V čem spočívá její tajemství?

Láska na první dotek
Na luxusním povlečení z renforcé bavlny vás okamžitě zaujme její hebkost, jemnost a lehkost. Za tyto vlastnosti česaná 100% hladká bavlna vděčí úpravě zvané macerace, která dle odborníka na bytový textil MKLuzkoviny.cz probíhá následovně: Při proceduře se bavlna namáčí do zvláštního výtažku, jenž odstraní z jednotlivých vláken přebytečné vrstvy a zachová pouze pevné hebké jádro. To se dále zpracovává a vzniká z něj tkanina, která se nakonec promění například v bavlněné povlečení Renforcé Valeria.
povleceni_mkluzkoviny_02Luxusní francouzské bavlněné povlečení Renforcé

Díky maceraci vám bude renforcé bavlna připomínat satén. Na rozdíl od ikonického lesklého materiálu však dokáže toto luxusní bavlněné povlečení pohlcovat vlhkost. Proto vám dopřeje mnohem větší komfort při spánku oproštěný od nepříjemného lepení.

Variabilita designů bez kýče
Satén se vyznačuje svou schopností povýšit vzhled obyčejné ložnice na úroveň královského apartmá, ale jeho vysoký lesk poněkud limituje výrobce při navrhování designů. S takovou září musí zacházet opatrně, aby se nedostali na hranici kýče. Renforcé bavlněné povlečení se sice leskne o něco méně, dává vám však možnost vybírat z řady hravých vzorů či barevných kombinací, aniž byste se dopouštěli prohřešku proti dobrému vkusu. Můžete proto dopřát své ložnici kabátek v podobě luxusního designového povlečení přesně dle svých preferencí. Zvolíte něžné modrobéžové bavlněné povlečení Renforcé Blossom nebo odvážnější model Versage?

Zalíbila se vám uvedená povlečení? Máme pro vás dobrou zprávu. Všechna je najdete na jednom místě, a to na e-shopu MKLuzkoviny.cz. Kromě dalších barevných variací obchod navíc nabízí povlečení s prodlouženou délkou 200 x 240 cm.

Zdroj: M&K Home textile s.r.o. / komerční sdělení
povleceni_mkluzkoviny_04

Doporučené

Přidat komentář