Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

Profici_radi_Paul_Mitchell_2016
Nejsou vaše vlasy takové, jaké byste je chtěli mít? Jsou suché nebo naopak mastné, těžko upravitelné? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky a Vaše vlasy budou takové, jaké si je přejete mít.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell přináší i v letošním roce vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.

Pro srpnovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Romana F., Praha, Míša L., Dobříš a Lada H., Šumperk.

Romana: Prosím o radu jak zatočit se suchými konci dlouhých vlasů – moje vlasy jsou zhruba do dvou třetin pěkné – hladké a lesklé, ale konce jsou vysušené, začínají se třepit. Vlasy jsou 10 let pravidelně barvené v salonu, poškození konců pozoruji tak rok – věk 35 let. Děkuji mnohokrát za radu a doporučení.
paul_mitchell_poradna_08_02
Dobrý den, Romano. Děkujeme za zajímavý dotaz. Barvení představuje pro vlasy pořádný nápor vyžadující náročnější vlasovou péči. Pro oslabené, poškozené vlasy je ideální řada Paul Mitchell® Strength. Ta díky obsahu Super Strong® Complexu tvořícího posilující směs rostlinných výtažků posiluje vlasy až o 50 %, pomáhá je regenerovat směrem zevnitř ven, navrací jim pružnost, ztracenou vlhkost a chrání před budoucím poškozením.

Nejprve na vlhké vlasy aplikujte malé množství šamponu Super Strong® Daily Shampoo, jemně jej vmasírujte a opláchněte. Pokračujte kondicionérem Super Strong® Daily Conditioner, nechte jej chvíli působit a smyjte. Pro ještě intenzivnější posílení a zacelení roztřepených konečků na vlhké vlasy nastříkejte a rovnoměrně pročešte neoplachovací kúru Super Strong® Liquid Treatment™.

Kromě používání kvalitních produktů péče o vlasy doporučujeme také pravidelně konečky zastřihovat a absolvovat ozdravnou kúru KeraTriplex® Treatment. Jedná se o salonní péči ve formě ampulí, které dodají vlasům intenzivní hydrataci, výživu a oslnivý lesk.

Míša: Dobrý den, poradíte mi prosím, jaké přípravky bych měla použít po návratu z dovolené? I přesto, že jsem sebou u moře měla solární vlasovou kosmetiku, jsou vlasy (dlouhé, tmavé, barvené) vysušené, krepaté, hůř se upravují. Děkuji.
paul_mitchell_poradna_srpen_2016_02
Dobrý den, Míšo. Letní období představuje pro vlasy extrémní zátěž. UV záření poškozuje vlasovou strukturu, sluneční paprsky vlasy dehydratují a způsobují blednutí barvy. Pro dodání hydratace a oživení hrubých, vysušených vlasů doporučujeme produkty z hydratační řady PAUL MITCHELL® Moisture obsahující aloe vera, která je bohatá na vitamíny, minerální soli, aminokyseliny a enzymy, které dodávají vlasům vlhkost, obnovují jejich poškozenou strukturu a propůjčují jim přirozeně krásný lesk. Navíc obsažený panthenol dodává objem a plnost a pomáhá opravovat namáhaný vlas směrem zevnitř ven.

Do vlhkých vlasů vmasírujte malé množství šamponu Instant Moisture® Daily Shampoo a opláchněte. Stejně postupujte i s kondicionérem Instant Moisture® Daily Treatment. Díky obsaženému Instant Moisture® Complexu tyto produkty chrání před UV zářením a opečovávají pokožku hlavy a část vlasů u kořínků. Nakonec na suché nebo ručníkem vysušené vlasy nastříkejte hydratační sprej Awapuhi Moisture Mist®, který pomáhá reaktivovat stylingové výrobky, a proto je ideální pro rychlý refresh stylingu. Jeho devízou je obsah synteticky vyrobené kyseliny mléčné a awapuhi (havajského divokého zázvoru), které vlasy intenzivně hydratují a posilují jejich lesk. Navíc mořské řasy a výtažky z planktonu vlasy výrazně zjemňují.

Kromě používání kvalitních produktů péče o vlasy doporučujeme před i po dovolené revitalizaci v podobě ozdravné kúry KeraTriplex® Treatment. Jedná se o salonní péči ve formě ampulí, které dodají vlasům intenzivní hydrataci, výživu a oslnivý lesk.

Lada: Je mi 38 let a většinu života jsem barvila vlasy doma a barvy i střídala podle toho, co mi přišlo pod ruku. Asi 3 roky si nechávám vlasy barvit v salonu a nyní jsem se svou barvou maximálně spokojená a chtěla bych u ní zůstat, problém je v tom, že se barva dost rychle (zhruba do dvou týdnů) vymývá, ztrácí intenzitu i lesk. Nevím, jestli je to mými vlasy nebo nevhodnou kosmetikou, kterou používám. Kadeřnice mi doporučila kosmetiku, kterou používá v salonu, ale výsledek je v podstatě stejný.
paul_mitchell_poradna_06_02
Milá Lado, barvené vlasy mohou postupem času ztratit na vitalitě, lesku a zdraví. Aby Vaše barva zůstala zářivá, je třeba ji chránit před 3 faktory, kvůli kterým barva nejvíce ztrácí na kvalitě: časté šamponování, tepelný styling a UV záření. K tomu Vám dopomůže tříkrokový, bezsulfátový systém Paul Mitchell® Ultimate Color Repair®. Tato řada pro barvené vlasy chrání barvu vlasů, zabraňuje rychlému vymývání odstínu a je obohacená o aminokyseliny pocházející z quinoi (merlíku čilského), díky čemuž hydratuje, dodává lesk a zabraňuje lámavosti vlasů.

Prvním krokem je použití bezsulfátového šamponu Ultimate Color Repair® Shampoo, který vlasy chrání, regeneruje, dodává jim lesk a hebkost. Malé množství napěňte v dlani, vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte. V druhém kroku naneste na vlhké vlasy kondicionér Ultimate Color Repair® Conditioner, nechte jej krátce působit a opláchněte. Ten optimálně hydratuje a usnadňuje rozčesávání barvených vlasů. Navíc účinné antioxidanty poskytují UV ochranu jako prevenci proti vyblednutí a poškození barvy. V posledním kroku na vlhké vlasy nastříkejte dvousložkový sprej Utimate Color Repair® Triple Rescue, který zajišťuje tepelnou ochranu, zářivý lesk a výjimečnou péči. Před použitím dobře protřepejte.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz.

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz.

Doporučené

Přidat komentář