Knižní novinky

Novinky na pultech knihkupectví – srpen 2016

Než jsme se nadáli, je tu konec letních prázdnin. Dobrá kniha nás však nemusí provázet pouze letní dovolenou, dobrou knihu si rádi přečteme kdykoli. A proto vám v naší pravidelné rubrice Novinky na pultech knihkupectví přinášíme další tipy na knihy, které by mohly zaujmout vás nebo někoho z vašich blízkých.

Novinky Euromedia Group

Kate Mortonová – Dům u jezera
Když Grace ve čtrnácti letech poprvé vchází do impozantního šlechtického sídla Riverton, netuší, že její život se v příštích několika málo letech obrátí naruby. Rozlehlý dům ukrývá záhady předchozích generací. Spletité předivo vztahů mezi panstvem a služebnictvem i napětí mezi jednotlivými členy šlechtické rodiny vytváří barvitou mozaiku osudů, které ožívají v Graceiných vzpomínkách. Její příběh, nerozlučně spjatý s životem nadané okouzlující Hannah, dědičky rivertonského panství, se odehrává na pozadí převratných bouřlivých časů po první světové válce. Jen Grace ví, jaké tajemství si její matka vzala s sebou do hrobu, jen ona byla svědkem tragédie, která se roku 1924 odehrála na břehu rivertonského jezera.

Vydává Ikar. Najdete u všech dobrých knihkupců za cenu 399 Kč.

R. D. Rosen – Děti, které přežily
Snad každý zná příběh Anny Frankové, jejíž deník dokumentuje nelidskost nacistického režimu. Anne Franková holocaust nepřežila, ale jiné děti ano. A právě jim je věnována tato kniha.

Na osudech tří židovských dívek – z Polska, Holandska a Francie – autor otevírá téma židovských dětí, které přežily druhou světovou válku v úkrytech. O osudu milionů východoevropských Židů rozhodla něčí ruka. Ruka držící zbraň namířenou do zátylku. Ruka, která měla moc jediným tahem pera rozhodnout o vykonání nebo odkladu trestu smrti. Ruka, jež nově příchozí do koncentračního tábora posílala vpravo nebo vlevo…

V knize se dočteme o polské Židovce Sophii, které spolu s její matkou zařídil jejich otec falešné doklady a rodné listy prokazující křesťanský původ. Sám krátce poté zmizel a rodina o něm už nikdy neslyšela; matka tak s malou Sophií zůstala sama a v neustálém strachu z prozrazení přežily celou válku. Díky tomu, že hovořila německy, pracovala jako písařka u místního SS důstojníka, který ani netušil, že zaměstnává Židovku. Malou Floru odložila matka nejprve do kláštera, a když i tento úkryt začal být příliš nebezpečný, putovala holčička do bezdětné rodiny francouzsko-švédských manželů, kteří byli chráněni švédskou ambasádou. Malou Carlu zase spolu s její matkou ukrýval holandský holič.

Vydává Ikar. Najdete u všech dobrých knihkupců za cenu 299 Kč.
knihy_novinky_srpen_2016_euromedia
Mary Louise Kellyová – Kulka
Myslíte si, že lidi, které vedle sebe máte celý život, dobře znáte, že umíte v jejich hlase, gestech a smíchu bezpečně číst, zkrátka že víte, co nosí v srdci? Možná jednou zjistíte, že všichni mají tajemství…

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů. Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…

Vychází v Edici světový bestseller. Najdete v Knižním klubu za cenu 349 Kč.

Novinky nakladatelství Host

Peter Newman – Tulák
Tulák je strhujícím debutem z originálního temného světa plného démonů a ztroskotaných létajících lodí, osamělou poutí němého hrdiny.
Tulák je kniha, na kterou fanoušci science fiction žánru už dlouho čekali.

Tulák je zničený, zlomený muž: nemá jméno, nemluví. Nese však vzácné břemeno, na němž závisí osud lidstva…

Po více než tisíc let střežili Andělští rytíři Trhlinu, avšak jak generace míjely a žádné nebezpečí se neobjevilo, jejich pozornost ochabovala. Nakonec se nechali ukolébat. Když se jednoho dne z Trhliny vyvalilo mračno démonických stvoření, zastihlo rytíře naprosto nepřipravené. Lidstvo svedlo bitvu a prohrálo. Rytíři padli. Nestárnoucí vůdci se stáhli do mlčenlivého exilu. Lidé žijí v područí démonických vládců. Už není naděje. Je jen Tulák.

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 329 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Ingrid Desjoursová – Její život v očích panenky
Mistrovský psychologický thriller, v němž autorka manipuluje nejen svými postavami, ale i čtenáři. Machiavelistický, mrazivý, omračující. Už se nikdy nebudu na žádnou panenku dívat stejně (Bookenstock).

Dvě zraněné duše. Dva sny o druhé šanci.

Potížista, cynik a mizogyn Marc je po vážné autonehodě přidělen k mravnostní policii. Při vyšetřování jednoho případu se setká s jemnou dívkou Barbarou, jež pečuje o svou slepou matku. Zasvětila život nerudné, zahořklé ženě, která jí oplácí jen výčitkami a nadávkami. Jedinou útěchou je pro ni sbírka panenek. Už brzy si půjde koupit vysněný nový kousek, překrásnou porcelánovou panenku jménem Sweet Doriane. Marca vyvádí Barbařin bezelstný pohled z míry. Její křehkost ho dojímá a zasáhne natolik, že je znovu ochoten uvěřit v budoucnost. Zároveň je však přesvědčen, že Barbara je chybějícím kouskem skládanky, figurkou, kterou musí manipulovat, aby odhalil psychopata, jemuž je na stopě. Ale co když se mýlí?

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
knihy_novinky_srpen_2016_host
Peter May- Útěk
Román o nenaplněných touhách a o rozhodující, ale často ošidné roli přátelství v našich životech.

Píše se rok 1965 a pětice mladíků v čele se sedmnáctiletým Jackem Mackayem opouští své domovy v Glasgow a míří do Londýna s cílem prosadit se v hudebním světě. Chlapci doma nechávají nudný život a své rodiny a utíkají za slávou a štěstím. Brzy ale zjistí, že skutečnost nemá s jejich sny nic společného, a tři z nich se po několika týdnech vracejí domů s nenávratně poškozenými životy. O padesát let později dojde v Londýně k brutální vraždě a tři muži, nyní téměř sedmdesátníci, se opět vydávají na známá místa hledat odpovědi na otázky, které je po pět desetiletí strašily a ničily jim život.

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Novinky nakladatelství Brána

Denisa Martincová – Šarlotin anděl
Silný příběh o zklamání, životním poznání, přátelství i lásce, který přečtete jedním dechem. Kniha, ke které se budete chtít vracet.

Šarlota se dožívá vysokého věku, jak jí to předpověděla slepá kartářka Magara. Magarino srdce si získala už jako malá, když ji otec prodal do kočovného cirkusu. Magara jí také svěřuje tajemství života, ale nesmí dívce prozradit, v čem je jiná než ostatní. Odpovědi na otázky, které si Šarlota nedokázala zodpovědět, nachází v okamžiku, kdy už od života nic neočekává. Stane se však něco nepředvídatelného. Šarlota se dostává na místa, kde nikdy nebyla, a začne chápat věci, které jí dříve nedávaly význam. Pochopila, že život, který žila, neměl patřit právě jí…

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 249 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_cervenec_2016_brana
Liz Fenwick – Cizinec z Cornwallu
Román plný romantiky a intrik, odehrávající se na nádherném pobřeží Cornwallu. Román o tajemství, jehož odhalení šokuje celý svět!
Když je její samotářská babička již neschopná se o sebe starat sama, Gabriella se odstěhuje do daleké chaty ve Frenchmanově zátoce, která byla babiččiným domovem po celá léta. Babička Jaunty je sice uznávaná umělkyně, ale stále ji tíží vzpomínky na minulost, související především s válkou, a výčitky svědomí z toho, co všechno byla ochotná udělat a obětovat, aby přežila. Juanty cítí, že se blíží její čas, a tak se rozhodne všechno přiznat prostřednictvím deníku, který píše pro svou vnučku.

Čas plyne a vše se zdá být v pořádku, dokud se neobjeví uprostřed bouře cizinec, který hledá pomoc. Fin je okouzlen prostředím a postupem času je vtažen do života Gabe a Jaunty a objevuje s nimi jejich příběh plný zrady a otázek týkajících se identity.

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Cars des Jean – Osudová Sisi
Osud legendárně krásné Sisi, rozmarné a samotářské panovnice nepřestává fascinovat a znovu ožívá v knize Osudová Sisi. Kniha líčí okouzlující bavorskou princeznu, která se v r. 1854 vdala za císaře Františka Josefa, vládnoucího padesáti milionům poddaných. Ve Vídni ji kritizovali, v Budapešti zbožňovali, neboť bránila maďarský nacionalismus proti rakouské nadvládě. Jean des Cars pět let pečlivě shromažďoval dosud nezveřejněné nebo málo známé vzpomínky, setkával se s císařovninými potomky, prohledával archivy bývalé habsburské říše. Díky pozoruhodným odhalením líčí tuto nezapomenutelnou postavu v novém světle, například také jako moderní ženu a horlivou cestovatelku.

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 399 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

text: redakce, partneři rubriky / foto: bigstock, partneři rubriky

Doporučené

Přidat komentář