Soutěže

Soutěž: Vysavač na okna Kärcher, jehož nákupem pomůžete!

Jako jeho protějšek v obvyklých Kärcher barvách zbaví i růžovobílý akční model čištění oken obvyklé námahy a nudné práce a udělá z něj kreativní zábavu. S přiloženou láhví s rozprašovačem a rozmývákem s potahem v jedné a sací hubicí ve druhé ruce vyčistíte každou okenní tabuli beze šmouh a námahy. Tichý pomocník vám přitom bude díky své hmotnosti 600 g lehce ležet v ruce. Lithium-iontová baterie se postará o dobu používání až 25 minut, přičemž kontrolka baterie na vypínači vás včas upozorní na nutnou přestávku pro nabití. Ani střešní nebo francouzská okna nepředstavují pro tento přístroj problém. Ať přiložený nad hlavou nebo v různých úhlech na skleněných tabulích nikdy neztratí svoji sací sílu. I úzká okna vysajete s pomocí úzké sací hubice bez většího zdržení.

Na rozdíl od jinak zbarvených protějšků, ten růžovobílý pomáhá! Z každého zakoupeného čističe oken WV 2 Premium z limitované bílo-růžové edice (doporučená akční cena 1390 Kč) odvede Kärcher Česká republika částku ve výši 50Kč na boj proti rakovině prsu.

„Za první rok patří velké poděkování všem, kteří ji zakoupili. Vybrali jsme víc jak 319 tisíc korun,“ říká jednatelka společnosti Kärcher, Milada Skutilová. V roce 2019 s tímto projektem pokračujeme a věříme, že se zapojí co nejvíce lidí.

Pravda o rakovině prsu
Rakovina prsu je jedno z nejčastěji se vyskytujících zhoubných nádorových onemocnění u žen. Možná právě proto vzniká okolo tohoto tématu tolik výmyslů a mýtů. MUDr. Miroslava Skovajsová, Eva Knappová a ženy z projektu Bellis osvětlují pravdu o tomto tématu.

Každý rok onemocní na světě rakovinou prsu více jak 1,67 milionu žen. V České republice je to okolo 7 000 žen. To staví karcinom prsu mezi nejčastěji se vyskytující zhoubný nádor u žen. Dobrou zprávou je, že i když se výskyt zvyšuje, většina pacientek přichází v ranném stádiu, kdy je šance na úspěšnost léčby vysoká.

Nejčastějších 7 mýtů o rakovině prsu

Mamograf způsobuje rakovinu
Zatím nebylo prokázáno, že by tlak, který mamograf na prsní tkáň během vyšetření vyvine, škodil zdraví.

Mamograf lze nahradit ultrazvukem
Ultrazvukové paprsky umí lépe rozšifrovat hustou vazivovou tkáň, která převažuje v prsní tkáni mladých žen, mamograf si lépe poradí s převážně tukovou složkou prsní žlázy, která je typická pro střední a vyšší věk. V případě podezřelého nálezu je samozřejmě ideální spojení obou metod.

Na rakovinu prsu jste ještě mladá
Rakovina prsu se objevuje v různém věku. Nejmladším pacientkám může být okolo 20 let. V tomto věku je onemocnění velmi zákeřné. Proto je důležité dbát na prevenci a při jakémkoliv podezření vyhledat lékaře.

Ženám, kde se v jejich rodině nevyskytla rakovina prsu, onemocnění nehrozí.
Jestliže nikdo z rodiny neprodělal rakovinu prsu, neznamená to, že vás nemůže toto onemocnění postihnout. Pravidlo ale platí i obráceně. V rodině, kde se nemoc vyskytla, nemusí postihnout další ženy.

Rakovina prsu je jen ženská záležitost
Každý rok v České republice onemocní rakovinou prsu 70 mužů a každý sedmý zemře. Rakovinu prsu u mužů málokdo předpokládá, a proto je často diagnostikovaná pozdě.

Cysta v prsu znamená rakovinu
Každý nález nemusí znamenat rakovinu. V osmi z deseti případů jde o cystu, tukovou bulku nebo hormonální uzlík. Cysta nepředchází rakovině prsu.

S menšími prsy klesá riziko zhoubného nádoru
Zde platí rčení, na velikosti nezáleží. Vyšetření velkých prsou trvá sice déle, pravděpodobnost onemocnění je ovšem stejná.
karcher02
Soutěž: Kärcher se rozhodl pomoci. V roce 2018 uvedl na trh limitovanou edici proslulé aku stěrky na okna Kärcher WV2 Premium Pink Ribbon v růžovobílé barvě, jejíž koupí přispíváte 50 Kč na podporu prevence rakoviny prsu. 2 z vás dnes mají možnost tuto aku stěrku získat v soutěži.

Soutěžní otázka: Říjen je celosvětově měsícem prevence rakoviny prsu a podpory nemocných žen. Ve kterém roce vznikla tato myšlenka?

a) 1975
b) 1985
c) 1995

Nechcete-li tipovat, najdete odpověď na otázku na stránkách společnosti Kärcher.

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 7. 11. 2019, do předmětu uveďte RŮŽOVÝ ŘÍJEN. Dva autoři správné odpovědi od nás obdrží aku stěrku na okna Kärcher WV2 Premium Pink Ribbon v růžovobílé barvě v hodnotě 1990 Kč.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuInstagramuPinterestu nebo Twitteru a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

UKONČENO! Správná odpověď: B, výherci: Helena K., Blansko, Barbora O., Praha.

Doporučené

Přidat komentář