Profíci radí, Soutěže

Soutěž: Milé dámy, připravte své auto na zimu!

Máme tu listopad, a tak nastal nejvyšší čas připravit auto na zimu. „Už brzy totiž bude každý den čelit nízkým teplotám, prudkému dešti, mlze, blátu a později i mrazu, sněhu a soli. Přezutí na zimní pneumatiky sice v patrnosti vedete, ovšem je třeba dělat i další opatření,“ zdůrazňuje Tomáš Skopový, zástupce značky SHERON. Zatímco oblečení můžete změnit ze dne na den, u aut si změna vyžádá více času. Tím spíš, pokud se chcete o své auto postarat samy, nebo nemáte partnera, který by plechového miláčka rozmazloval. Je dobré začít hned, aby vás ochlazení nezaskočilo.
soutez_sheron_02
Čisté přední sklo je základ
„Můžete mít kamery i systém varování, ovšem klíčové je vždy to, abyste měli dobrý výhled. Právě proto pečujte o přední sklo, které nikdy nesmí zakrývat námraza či sníh,“ říká zástupce značky SHERON Tomáš Skopový. Je tedy nutné zvolit kvalitní a účinnou směs do ostřikovačů. V nabídce jsou i moderní nano směsi, které zacelují mikrootvory na skle a díky tomu snižují přilnavost čelního skla – na něm se poté neusazují nečistoty.

Rozmrazovač zámků se bude hodit
Nepříjemné ranní překvapení, kdy se nedaří auto otevřít, vyřeší drobná pomůcka, kterou schováte v jakékoliv kapse či tašce. Rozmrazovač zámků nedovolí, abyste bezradně stáli před autem a přijeli pozdě do práce.

Zkontrolujte kapaliny a nepoužívejte letní směsi
Ochlazení klepe na dveře a je tedy nejvyšší čas přizpůsobit mu i používané chemikálie. Letní ostřikovače proto vyměňte za přechodové kapaliny se zámrzností do –5 stupňů. Pokud si chcete být naprosto jistí, přejděte rovnou na zimní ostřikovače, které vám garantují, že budou fungovat i v hlubokých mrazech.

Chraňte lak
Na kvalitu a vzhled laku vašeho auta má během léta i podzimu vliv létající hmyz. Než nanesete ochranný lak, smyjte jeho zbytky odstraňovačem hmyzu, auto celé umyjte a následně pastou zakryjte různé drobné škrábance a nedostatky. Není na škodu použít také autoleštěnku.

Nezapomínejte na pryže
„Lidé myslí na ochranu skel, laku či kol, ovšem často zapomínají na pryže a plasty, které jsou přitom pro auto důležité a je třeba se jim také věnovat,“ připomíná Skopový. V zimě se totiž často stává, že přimrznou těsnění u dveří a kufru. Zde se výborně osvědčí prostředek pro ošetření pryže a plastů, kterým byste měli potřít všechny ohrožené části.

Ať vás nepřekvapí autobaterie
Nízké teploty se mohou nepříjemně podepsat na stavu autobaterie. Nikdo nestojí o to, stát ráno bezmocně před autem, které nechce nastartovat. „Hodnota nabití by se měla pohybovat mezi 50-100 procenty, pak máte dostatečnou rezervu. S tím se ale nespokojte, a pokud chcete mít jistotu, že se neobjeví problémy, napojte autobaterii alespoň dvakrát za zimu na dobíjecí zařízení,“ radí Skopový.

S řetězy vyjedete všechno
Tou pravou výzvou je samozřejmě sníh a vrstva sněhu. Aby vaše auto nestávkovalo, a bezpečně jste se dopravili na místo, pomohou kvalitní sněhové řetězy. Situaci nepodceňte, sněhová záplava nehrozí jen v horách nebo při přejezdech přes Vysočinu.

Tip pro řidiče
Ráno vstáváte do tmy, a když odpoledne sedáte do auta, stmívá se. To klade tím větší nároky na pozornost. Je tedy dobré se něčím povzbudit a nabrousit smysly – například dobrou kávou nebo zeleným čajem. Aby nápoj vydržel dlouho teplý, připravte si ho nebo nechte nalít do kvalitního bambusového kelímku. Je znovupoužitelný, takže navíc budete ekologičtí.
soutez_sheron_03
Soutěž: Aby pro vás byla péče o vašeho plechového miláčka snažší, připravili jsme pro vás, ve spolupráci se značkou SHERON, soutěž o 3 zimní dárkové sady SHERON.

Soutěžní otázka: Kdy se obecně doporučuje výměna stěračů

a) Před letní sezónou
b) Po letní sezóně
c) Před zimní sezónou

Nechcete-li tipovat, odpověď najdete na stránkách www.dfpartner.eu/Sheron/.

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 2. 12. 2018, do předmětu uveďte SHERON. Tři autoři správné odpovědi obdrží Zimní dárkovou sadu SHERON.

Být fanouškem se vyplatí! Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář