Soutěže

Soutěž o 3 luxusní hedvábné šátky z dílny malíře a výtvarníka Jana Hachrana

Je nám ctí, že vám můžeme formou soutěže opět nabídnout něco z dílny Jana Hachrana – mladého malíře a výtvarníka, který svým dekorativním malířským stylem navazuje na secesi a art deco, vychází z jejich výrazových prostředků, ale přidává k nim i svou osobitost a ducha moderní doby. Jeho specifický styl se nazývá Magický ornamentalismus.

Soutěž: Předmětem dnešní soutěže jsou tři Dámské šátky s motivem bohyně Hekaté z nové limitované edice pro tři výherce.

Tvorba Jana Hachrana nás zaujala natolik, že jsme mu položili několik otázek, abychom se o ní dozvěděli něco více…

Mohl byste nám krátce představit sebe a svou tvorbu?

Srdečně zdravím všechny čtenáře, jmenuji se Jan Hachran, jsem lékař a výtvarník, který se snaží do dnešního umění přinést něco nového. Baví mě kombinace tradičního s moderním a v tomto duchu se nese i celá má tvorba. Mám rád dekorativní styly přelomu 19. a 20. století, které mě svou estetikou velmi inspirují, nicméně rád bych zdůraznil, že nechci kopírovat časy minulé, pouze si beru některé inspirativní prvky a na jejich základě vytvářím díla pro dnešní dobu. Rád ve své práci používám i moderní grafické a tiskařské technologie. Dokonce jsem si ve spolupráci s tiskaři vyvinul svou specifickou techniku sítotisku na zlatou fólii, díky níž vytvářím série pozlacených grafik a obrazů, které tvoří nejvýznamnější část mé tvorby. Nevyhýbám se však ani užitému umění či designu, navrhuji například různé pánské doplňky nebo třeba hedvábné šátky pro ženy.

Uvedl jste, že kromě výtvarné tvorby pracujete i jako lékař. Je to vůbec vzájemně slučitelné? Myslím nejen časově, ale i charakterem těchto povolání…

Oboje jsou to poslání. Jak výtvarná tvorba, tak i medicína. Já s oblibou ostatním lidem říkám, že zatímco medicína je k tomu, aby léčila lidské tělo, tak umění je zde, aby léčilo a povznášelo lidského ducha. Považuji tyto disciplíny za vzájemně synergické ve smyslu zlepšení života člověka jako jednotlivce i společnosti jako celku. Z časového hlediska je to trochu horší. Jak asi čtenáři tuší, práce lékaře se pojí s velkým množstvím služeb a přesčasů, takže je někdy opravdu těžké skloubit více aktivit dohromady. A co více, občas je člověk po celém dni v práci natolik unavený, že nemá na malování ani pomyšlení. Nicméně již na fakultě jsem se naučil svůj čas organizovat tak, abych vše zvládal, a naštěstí mi to funguje dodnes. Hodně mi v tom pomáhá i má snaha odpočívat vždy aktivně. Znamená to, že i když jsem na gauči a mám puštěnou televizi, tak u toho ještě něco maluji, píši, vyrábím nebo pracuji v grafickém programu.

Můžete nám prozradit více o vaši kolekci dámských šátků? A která bohyně se na nich objeví jako další?

Celé to původně vzniklo kvůli zakázce pro jednu firmu, která chtěla vytvořit zajímavé dárky pro své klienty a obchodní partnery. Pro muže jsem dodal manžetové knoflíčky, no a pro ženy mě napadlo vytvořit designové hedvábné šátky. Abych podtrhnul ženský element, zvolil jsem téma ženských bohyní starověku – řeckých, římských, egyptských, babylónských a v neposlední řadě i slovanských. Na posledním šátku se objevila starořecká Hekaté, která je bohyní měsíce, podsvětí a křižovatek, přičemž tento rok se plánuji vrátit ke slovanské mytologii a ztvárnit bohyni Živu.
hachran2Soutěžní otázka: Hekaté byla starořeckou bohyní:

a) lásky a krásy
b) plodnosti, úrody a hojnosti
c) měsíce, podsvětí a křižovatek

Správnou odpověď (ve tvaru A, B nebo C) zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 14. 2. 2024, do předmětu uveďte JAN HACHRAN – HEKATÉ. 3 autoři správné odpovědi od nás obdrží luxusní hedvábný šátek (v hodnotě 2500 Kč) s motivem bohyně Hekaté,

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuInstagramuPinterestu nebo X a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

UKONČENO! Správná odpověď: C. Výherci: Johana A., Praha, Kamila T., Kadaň, Viera Š., Opava

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář