Soutěže

Ochutnejte Holandsko s Tatra Mlsni.si Vla kakaovým s višněmi a Tatra Mlsni.si Vla s vanilkovou příchutí a jahodami

Značka Tatra přichází jako první na český trh se zcela novým typem dezertu Vla – oblíbeným holandským mléčným dezertem, na kterém si můžete nově pochutnat v podobě Tatra Mlsni.si Vla kakaové s višněmi a Tatra Mlsni.si Vla s vanilkovou příchutí a jahodami.

Málokdo by nejspíš čekal, že historie mléčného dezertu vla a jeho názvu, bude sahat až daleko do historie. První písemné zmínky, které se pojí se slovem „vla“ ve spojení s pečením, jsou datovány už ke 13. století. Tehdy se psalo o koláči „vlade“, později se začala objevovat slova jako „vlae“, „vlaai“. Samotný pudinkový dezert vla, jak ho známe v dnešní podobě, však vznikl až v roce 1950 v Holandsku, odkud se jeho popularita šířila do Belgie. V roce 1970 se jím inspiroval zakladatel firmy Danone Daniel Carasso. Ten se po cestě z Holandska, kde navštívil výrobnu tradičního vla, rozhodl vylepšit původní recepturu a v čokoládové verzi vytvořil krémovější a bohatší recept. Vznikl tak známý produkt Danette, který měl po uvedení na trh ve Francii obrovský úspěch. V roce 1974 se ho jenom v zemi galského kohouta prodalo 10.000 tun.

Tatra Mlsni.si Vla kakaové s višněmi potěší všechny, kteří si rádi pochutnávají na kvalitním dezertu plném ovoce. O tom, jak moc dobrá je krémově vláčná konzistence kakaového dezertu z plnotučného mléka a pravé chuti ovoce, ví celé generace holandských rodiny, které Vla vyhledávají jako lahodnou delikatesu. Řadu let tak patří Vla v Holandsku k nejprodávanějším dezertům, který lze využít také jako polevu na koláče nebo bublaniny.

Višňová marmeláda obsahuje 40 % višní a je od mléčné části dezertu oddělena, a tak záleží jen na vás, jestli máte chuť si dezert zamíchat nebo si jej vychutnáte zvlášť.

Mléčný dezert vyrobený z plnotučného mléka Tatra Mlsni.si Vla s nadčasovou kombinací vanilky a jahod je ideální volbou k snídani, svačině nebo pokud vás jednoduše honí mlsná. V holandských rodinách je známý již mnoho generací a dopřávají si ho jako vítanou pochoutku při mnoha příležitostech.

Nadchne vás jeho krémově vláčná konzistence. Skvělou chuť mléčného dezertu Tatra Mlsni.si Vla vhodně doplňuje nejkvalitnější marmeláda, která obsahuje 50% velkých kousků jahod, kterou s mléčnou částí můžete smíchat dohromady nebo si každou z nich vychutnat zvlášť. V Holandsku byl původně servírován také se šlehačkou. Fantazii se meze nekladou.

Na Mlsni.si Vla si pochutnají jak malí, tak velcí.

Každý z uvedených dezertů stojí 19,90 Kč.

Soutěž: Dopřejte si pořádnou porci Mlsni.si Vla s naší soutěží. Na 5 výherců čeká voucher na nákup produktů Tatra Mlsni.si Vla, každý v hodnotě 500 Kč.
strawberrSoutěžní otázka: Ve kterém roce vznikl v Holandsku pudinkový dezert vla?

a) 1950
b) 1975
c) 1984

Správnou odpověď (ve tvaru A, B nebo C) zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 22. 12. 2021, do předmětu uveďte TATRA. Výherci budou o výhře informováni e-mailem.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuInstagramuPinterestu nebo Twitteru a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzujete souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

UKONČENO! Správná odpověď: A. Výherci: Svatopluk Č., Praha, Nela T., Dřevčice, Kristýna H., Petrovice, Aneta S., Třemošnice, Jana Š., Kolín.

Doporučené

Přidat komentář