Soutěže

Soutěž: Probiotika – prospěšné bakterie s vlivem na stárnutí

Probiotika – slovo, které už každý z nás slyšel. Nejznámější z nich je určitě Lactobacillus. Co to ale vlastně ta probiotika jsou a k čemu nám slouží? Mohou se užívat každodenně, nejen když máme předepsaná antibiotika, jak je nám doporučováno?

Bakterie, které dobře slouží
Probiotika jsou živé mikroorganismy, které se přirozeně vyskytují v našem trávicím traktu a podporují zdravou střevní mikroflóru. A není to pouze zažívání, čemu tyto zdravé bakterie pomáhají. Jsou prospěšné také k posílení imunitního systému nebo ke zlepšení kvality kůže. Dle posledních studií bylo zjištěno, že pravidelné užívání probiotik může snížit hodnoty cholesterolu, krevního tlaku a má pozitivní vliv při léčbě vaginálních infekcí.

Probiotika, přítel stárnutí
Studie také ukazují, že stárnutí může nepříznivě ovlivnit složení a funkci střevní mikroflóry. To může mít následně negativní dopad na celkové zdraví. Díky užívání probiotik a prebiotik můžeme udržet mikroorganismy v trávicím traktu v normě a snížit tak riziko některých nemocí souvisejících se stárnutím, jako je například osteoporóza, diabetes, kardiovaskulární onemocnění a podobně. Probiotika jsou také účinnou pomocí při zánětech, které mohou být způsobeny mnoha faktory, třeba nevyváženou a nezdravou stravou nebo stresem. Další oblastí, kde nám živé kultury významně pomáhají, je naše pleť. Naše kůže je totiž domovem milionů bakterií a kvasinek, které ji chrání před nepříznivými vlivy. Pokud budeme o tuto ochranu kůže správně pečovat a udržovat tyto kultury v rovnováze, bude naše pokožka chráněná, a to nejen před volnými radikály a škodlivinami. Zlepší se také celková kvalita i textura pleti. Vzhledem ke všem těmto výhodám a k tomu, že tyto mikroorganismy mohou mít velmi pozitivní vliv na naše zdraví, lze jen doporučit, abychom potraviny bohaté na probiotickou kulturu zahrnuli do svého jídelníčku. Anebo můžeme také sáhnout po doplňcích stravy, kde nalezneme denní vyváženou dávku.

Kysané zelí nebo potravinový doplněk? Toť otázka…
Jak již bylo zmíněno, probiotika bychom jednoznačně měli do svého života zařadit. Své příznivce si jistě naleznou probiotické potraviny jako je jogurt, kefír, kysané zelí nebo kimči (fermentované zelí). Pokud jste ale přesvědčeni, že k udržení probiotické kultury stačí jednoduše jednou denně otevřít lednici a vzít si jogurt, není to tak úplně pravda. Tyto potraviny totiž našemu střevnímu mikrobiomu dodávají jen určitý druh probiotických kultur a ovlivňují ho pouze částečně. V tomto případě bychom měli raději sáhnout po spolehlivém a kvalitním doplňku stravy, kde naleznete nejširší spektrum mikroorganismů v nejsilnější koncentraci. Při výběru je ovšem důležité zvolit spolehlivý zdroj probiotik a při užívání dodržovat doporučené dávkování. Kvalitní přípravek nabízí například český výrobce N-Medical. Probiotika jsou v něm zkombinována do speciální antiaging kultury, doplněné o prebiotikum inulin (potravu pro probiotické kmeny) a kyselinu hyaluronovou.

Ať už zvolíte jakýkoli zdroj, nezapomínejte na to, že probiotika jsou pro náš organismus důležitá každodenně, nejen když jsme oslabení například podáváním antibiotik. Důležité je také myslet na zdravý životní styl, který zahrnuje vyváženou stravu, dostatečný pohyb a omezení stresu.
nmedicalSoutěž: Chcete se cítit lépe a lépe i vypadat? Vyzkoušejte produkt AntiAging Probiotics N-Medical – doplněk stravy, který kombinuje speciální antiaging probiotickou kulturu (bakterie, které jsou zodpovědné za stav naší pokožky a pleti), prebiotikum inulin a kyselinu hyaluronovou. Stačí správně odpovědět na položenou otázku a mít trochu štěstí. AntiAging Probiotics N-Medical v hodnotě 2100 Kč už u nás čeká na 3 výherce.

Soutěžní otázka: Jaké množství Živé antiaging kultury* se nachází v produktu AntiAging Probiotics N-Medical /*RHP (Referenční Hodnota Příjmu) není stanovena/

a) 0,8 miliardy
b) 1,2 miliardy
c) 1,4 miliardy

Nechcete-li tipovat a snižovat tak svou šanci na výhru, nápovědu najdete na stránkách www.n-medical.cz.

Správnou odpověď (ve tvaru A, B nebo C) zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 6. 9. 2023, do předmětu uveďte PROBIOTIKA. Výherci budou o výhře informováni e-mailem, v případě zájmu si můžou výhru vyzvednout v redakci časopisu.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuPinterestu nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzujete souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

UKONČENO: Správná odpověď: B. Výherci: Zita M., Praha, Jiřina V., Rožmberk, Radana P., Jesenice.

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář