Knižní novinky

Tip na knihu: Tisíc a jeden den

Dnes bychom vám rádi představili novinku nakladatelství Alpress, román Hery Lind, která, než ji proslavily její četné romány, se živila jako zpěvačka. Již roky se věnuje zejména psaní příběhů, jejichž děj je založen na skutečných událostech a díky nimž se drží na předních příčkách bestsellerů.

Tisíc a jeden den
Po nešťastném manželství se starším pilotem Falkem se Katharina bezhlavě zamiluje do Bernda. Oddaně ho následuje do Íránu, kam Bernd odchází za prací. Nová kultura však nevítá Katharinu s otevřenou náručí, Chomejního strážcům víry je brzy trnem v oku. A když se odvážně zastane třináctileté dívky, která má být donucena ke sňatku, postihnou Kathi vážné následky.

Ukázka z knihy
S Berndem jsme se čím dál víc sžívali a pokaždé jsme po sobě toužili ještě víc. Jinak nám divoce romantické víkendy v Istanbulu a každodenní telefonáty pochopitelně lezly do peněz.
„Miláčku, rád bych tě měl u sebe.“ Když jsme se na istanbulském letišti opět loučili, díval se na mě hnědýma očima prosebně. „Nikdy bych tě neprosil, abys přijela za mnou do Šírázu, kdybych to s tebou nemyslel vážně.
Zkus aspoň získat dočasné vízum.“
Již dávno jsem se ho ptala, jak dlouho ještě bude v Íránu pracovat, v naději, že spolu budeme moct žít v klidu v Kasselu.
On mi však stále odpovídal, že ho lákají dálky, fascinuje Orient a že není maloměšťák, který chodí do kanceláře na devátou a kolem páté se vrací domů, o sobotách umývá auto a o nedělích hrává v lázeňském parku minigolf.
I já jsem se při té představě zatřásla.
Jako bych ve svém nitru chovala dvě odlišné duše, které spolu mocně zápasí: Jedna nadále prahla po dobrodružství, chtěla prožívat něco neobyčejného a objevovat cizí země a kultury. Patřila nekomplikované, odvážné Katharině, kterou i Falk tolik miloval. Ostatně jsem Berndovi již natolik důvěřovala, že jsem mu hodně vyprávěla o Falkovi, ačkoli jsem mu neřekla celou pravdu. Bernd také věděl, že podle výpovědi lékaře z frankfurtské ženské kliniky nemůžu mít děti. Jemu to však nevadilo. Naopak jsem spíš měla dojem, že si velice váží svobody a nezávislosti a chce si jich užívat se mnou ve dvou…

Zdroj: Alpres / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář