Tipy na dárky

Tipy na dárky – Vánoce 2020

Je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, čím o letošních Vánocích potěšíte své blízké. Inspirujte se u nás! V dnešním vydání najdete tipy na dárky pro ženy, pro děti, pro celou rodinu i tipy na zimní čtení. Doufáme, že u nás najdete inspiraci a vaše Vánoce budou takové, jaké je chcete mít.

Dárky pro celou rodinu

Virtuózní krémové espresso
Jste-li milovníkem kávy, určitě víte, že klasickému espressu, připravenému v pohodlí domova, rozhodně svědčí pákový kávovar. Specialista na domácí kávovary značka Krups představuje dokonalou novinku – pákový kávovar Virtuoso, který zvládne každodenní přípravu espressa do minuty. Kávovar je vyroben z vysoce kvalitního nerez materiálu díky čemuž splňuje požadavek na dlouhou životnost a zároveň prémiový vzhled. Předností je odkládací plocha na kávovaru, která slouží pro odkládání hrníčků vhodných i pro přípravu cappuccina. Tato plocha je vyhřívaná výkonným nahřívacím tělesem, díky kterému si kávu připravíte do perfektně předehřátých šálků. Dlouhá parní tryska usnadní přípravu mléčné pěny. Její jednoduché konstrukční řešení navíc usnadňuje každodenní čištění. Obdarovaní jistě ocení intuitivní ovládání a funkci automatické regulace extrakce kávy. Virtuoso také umožňuje připravit horkou vodu pro přípravu čaje. Součástí kávovaru jsou filtrační sítka pro přípravu jednoho nebo dvou šálků, anebo sítko pro používání podů. Robustní temper se lžící na mletou kávu zpříjemní každodenní kávový rituál.

Kávovar je perfektně kompaktní, dokonale skladný (12,7x27x28 cm) a váží pouze 3,3 kila. Objem nádržky na vodu je 1 litr a díky tomu, že je vyjímatelná, se voda snadno doplňuje. Součástí příslušenství je dávkovací lžíce a tamper pro potřebné pěchování kávy.
KRUPS_Virtuoso_XP442C11Doporučená cena je 6490 korun, koupíte například na www.homeandcook.cz.

Intuitivní rychlovarná konvice Tefal Digital Display
Milovníci čajů a kávy vědí, že pro přípravu jejich oblíbeného nápoje je rozhodující nejen čas louhování, ale také správná teplota vody. Čínské přísloví praví: „Voda je matkou čaje“. A to z prostého důvodu, 99 % nápoje tvoří právě voda, proto je tak důležité, aby byla čistá, bez odéru a měla správnou teplotu. Vroucí vodou (100 °C) se zalévá černý, ovocný a bylinný čaj. Ideální teplota pro zelený a bílý čaj je okolo 80 °C. Ideální teplota vody při přípravě filtrované kávy je kolem 90 stupňů (případně plus minus až 5 stupňů podle konkrétního způsobu přípravy). Při příliš vysoké teplotě vody riskujeme přepálení kávy, to může způsobit její zhořknutí. Naopak při příliš nízké teplotě může být káva slabá a nepříjemně nakyslá. Také pro maminky je opravdu důležitým pomocníkem správná teplota vody – příprava kojeneckého mléka vyžaduje velmi šetrnou přípravu a ohřívání na 40 °C, aby se v pokračovacím kojeneckém mléku nepoškodily nebo nezničily důležité látky, které miminko potřebuje.

Intuitivní rychlovarná konvice Tefal Digital Display s moderním designem a digitálním displejem pomůže udělat horký nápoj právě podle potřeby. Na displeji je možné vybrat až z pěti přednastavených teplot (40°, 70°, 80°, 90°, 100°) bez obav z popálení, povrch konvice je bezpečně udržován chladným. Digitální displej je čitelný a zobrazuje teplotu vody uvnitř. Pro úplně snadné používání je základna konvice 360° rotační – lze ji tak snadno zvednout a položit zpět z jakéhokoli úhlu. Konvice Tefal Digital udržuje tu správnou teplotu vody po dobu až 30 minut, můžete si tak dolít další šálek kdykoli budete chtít. Objem konvice je 1,7l, nabízí tedy dost vody až na 7 šálků.

Doporučená cena je 1 999 korun, koupíte například na www.homeandcook.cz.
tefal3Zdravé smažení bez velkého snažení!
Smažená jídla a zdravý životní styl zdánlivě nejdou ruku v ruce. Naštěstí, pro ty z nás, kteří si prostě dokonale zlatavé, křupavé pokrmy neumíme odepřít, máme tip, jak smažit opravdu šetrně. Oleje budete potřebovat skutečně jen pár kapek… Tefal Actifry si zamiluje celá rodina. Při fritování pokrmů použijete až o 99 % méně tuku než při běžné přípravě. Horkovzdušná fritéza Tefal ActiFry Genius XL 2v1 vnese do každé kuchyně převratnou změnu. Technologie Dual Motion, která kombinuje proud horkého vzduchu s jemným mícháním, je zárukou rovnoměrně osmažených pokrmů, které se během přípravy nemusí protřepávat. Na výběr je až z 9 automatických nastavení, která umožňují snadno připravit pestrou škálu receptů včetně smažených pokrmů: hranolky, nugety a chuťovky, sladké i slané koblihy, jarní závitky a samosy, maso a ryby, kuře, wok, světová kuchyně a dezerty. Každý program zajišťuje optimální teplotu. Vše je pod kontrolou, díky velkému dotykovému displeji, který nabízí i funkce odloženého startu a ohřívání. Velkorysá kapacita 1,7 kg umožňuje připravit hlavní jídlo až pro 6 osob a přílohy dokonce až pro 8 osob. Lehce se čistí, poklice, mísa a lopatka jsou vyjímatelné a dají se mýt v myčce.

Doporučená cena je 8 199 korun, koupíte například na www.homeandcook.cz.

Knihy
Knihy zkrátka pod vánoční stromek patří. Vybrali jsme 3, které nás zaujaly na knižním trhu.

Martina Cole – Bez lítosti (pro milovníky thrillerů)
Rodina byla na prvním místě. Až doteď. Diana Davisová stojí od smrti manžela v čele rodinného byznysu a v mužském světě zločinu jí všichni říkají pane. Její syn Angus je rozený gauner, ale matčinu důvěru si musel vysloužit. Nějaký čas řídil noční kluby v Marbelle – a osvědčil se. S jeho vstupem do londýnského podsvětí začíná nová éra násilí. Ale i on má slabé místo: svou ženu Lornu a jejich tři děti. A právě oni mu ukážou nepříjemnou pravdu. V tomhle byznysu nelze brát ohledy. Na nikoho!

Koupíte u dobrých knihkupců za cenu 399 Kč nebo výhodně na www.albatrosmedia.cz.

Suzanne Collinsová – Balada o ptácích a hadech (pro milovníky Hunger Games)
Hunger Games se vracejí! Poznejte minulost Coriolanuse Snowa. Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus začne se svou splátkyní soucítit a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?

Koupíte u dobrých knihkupců za cenu 449 Kč nebo výhodně na www.albatrosmedia.cz.
knihyWojciech Dutka – Černá a purpurová (pro všechny romantické duše, které nezastaví ani příběh z doby válečné)
Příběh lásky mezi slovenskou židovkou a nacistou z Osvětimi inspirovaný skutečnými událostmi. Milena Zingerová, dívka z respektované slovenské židovské rodiny, je v koncentračním táboře Osvětim odsouzena k smrti. Osud jí však dává šanci: Má zazpívat na narozeninové oslavě brutalitou proslulého příslušníka SS Franze Weimerta. V navenek bezcitném muži se jejím zpěvem něco zlomí, takže se o ni začne zajímat. Milenina počáteční nenávist k mladému nacistovi se pomalu mění – a tak se rodí jeden z nejneobvyklejších milostných příběhů holokaustu.

Koupíte u dobrých knihkupců za cenu 399 Kč nebo výhodně na www.albatrosmedia.cz.

Pro děti

Hračky, které „sehrávají“ generace
Chcete svým dětem nebo vnoučatům nadělit pod stromeček hračku, která je nejen bude bavit, ale zároveň bude i bezpečná, odolná, ekologická a navíc vyrobená v České republice? Společnost KOVAP je firma s více než 70letou tradicí výroby. Kdo by si nepamatoval dokonale zpracovaný traktor na klíček, kluka na tříkolce nebo berušku, která nikdy nespadne ze stolu. Plechové hračky z KOVAPu spojují generace i díky tomu, že svojí kvalitou hravě strčí do kapsy ty z barevného plastu.
S blížícími se vánočními svátky přemýšlíme nad tím, čím obdarovat své děti. Na pultech obchodů a v e-shopech najdeme záplavu plastových, elektronických, blikajících a mluvících hraček – po pár dnech ale většinou přestanou děti bavit, nenechávají totiž prostor jejich fantazii. Případně se nekvalitní plast rozlomí a skončí v popelnici. Nebylo by lepší dopřát dětem opravdu kvalitní hračku české výroby, která je prověřená už třemi generacemi spokojených dětí i jejich rodičů? Plechové hračky jsou ekologické a lépe pomáhají dětem s budováním motoriky, protože na rozdíl od těch plastových pevně drží svůj tvar. Vzhledem k materiálu také vydrží mnoho let. Hračky z KOVAPu jsou navíc držitelem certifikátu Bezpečná hračka. Plechové hračky jsou ručně vyráběné ve Východních Čechách, každý kousek je tedy originál. Podpoříte tak i tradiční českou výrobu, což je v dnešní době obzvláště cenné.
KOVAP Traktor Porsche1Navštivte stránky www.kovap.cz a můžete vybrat originální vánoční dárky nejen dětem, ale i dospělým, kteří si díky nim nostalgicky zavzpomínají na dětská léta.

Prostorové 3D omalovánky od Helma Roto
Není nic krásnějšího, než prožívat společně strávený čas se svými dětmi. Využijte jej k oboustranné spokojenosti a zkuste vytvořit trojrozměrnou, barevnou papírovou hračku nebo vymalovat okouzlující pohádkové motivy. Nejen, že se společně pobavíte, ale vaše dítě si navíc vyzkouší zapojit vlastní svět fantazie a trénovat řadu základních dovedností.
Jak se tvoří s 3D omalovánkou? Složit papírovou trojrozměrnou hračku nikdy nebylo jednodušší. Pro každého malého umělce je na papírovém základu připravený obrys hračky k vyloupnutí a jednoduchý malovaný návod k sestavení. V každém balení je hraček hned několik! Jakmile si sestavíte všechny kousky, můžete si připravit pastelky, barvičky nebo fixy a každou hračku vymalovat podle návrhu nebo vlastní fantazie. Jednotlivé papírové obrysy navíc můžete použít i jako samostatné šablony zvířátek nebo postaviček k malování.

3D omalovánky jsou skvělou výtvarnou pomůckou motivující děti od 4 let k vlastnímu tvoření. Malí výtvarníci se tak učí samostatně pracovat a soustředit se. Pro rodiče je zajímavé díky pozorování dětí při dotváření omalovánek zjistit, jakou má dítě fantazii, motorické schopnosti, barevné cítění či cit pro přesnost. Můžete také nechat dětem prostor pro vlastní projev, vždyť u mnoha budoucích povolání je fantazie předpokladem úspěchu.
Omalovánky a skládačkx z papíru pro dětiKompletní nabídku 3D omalovánek naleznete na www.3domalovanky.cz.

Pro ženy

Kiehl’s – designový adventní kalendář
Značka Kiehl’s chystá sváteční vánoční oslavy s milovanými produkty péče o pleť zabalenými do kouzelného designu. Vánoční limitovaná edice byla vytvořena ve spolupráci s ilustrátorkou Maïté Franchi, která žije a pracuje ve francouzském Lyonu.

Maïté Franchi se nechala inspirovat původní lékárnou Kiehl‘s, nacházející se na rohu 13. a 3. ulice v New Yorku a vzdává tak poctu úplně první prodejně prostřednictvím zářivých ilustrací. Její ilustrace znázorňují obyvatele čtvrtí v centru města, jak balí dárky, tančí, pořizují si selfíčko na kultovní motorce Kiehl’s a kde se jako komunita scházejí, aby na společném vánočním večírku oslavili toto radostné období! V letošním roce je značka zaměřuje na ekologickou stránku balení, na menší množství odpadu a udržitelnost se zcela recyklovatelnými dárkovými krabicemi a novým adventním kalendářem, který neobsahuje žádné plasty a je vyroben ze 100% recyklovaného papíru. Letošní jedinečná spolupráce přináší milovníkům péče o pleť příležitost zajistit si své oblíbené produkty Kiehl’s v balení z limitované edice, včetně základních pilířů rutiny péče o pleť, jakými jsou Crème de Corps, Midnight Recovery Concentrate, Butterstick Lip Treatment, Ultra Facial Cream, Scented Body Soap a Calendula Herbal-Extract Toner. A protože si každý zaslouží malý dáreček, máme pro zákazníky nachystané dárky k nákupu – vánoční kosmetické taštičky nebo látkové tašky, vše v designu limitované edice od Maïté Franchi
kiehls-holiday-2020-advent-calendar-3605972413789-openDoporučená maloobchodní cena: 1990 Kč, koupíte exkluzivně na www.douglas.cz.

Limitovaná sada od Estée Lalonde: Nude, but Not!
Nudestix přichází s naprostou novinkou. Zaštítila ji britská beauty blogerka, influencerka se stovkami tisíc followerů a ambasadorka mnoha renomovaných nejen kosmetických značek, Estée Lalonde. Balíček, podobně jako její blog, obsahuje pouze produkty, za jejichž kvalitu se Estée může stoprocentně zaručit. Komplexní set dostal název Nude but, Not! A to podle tvářenky Nudies All Over Blush ve zbrusu novém odstínu, díky které bude vaše tvář vypadat sice „nude“, přesto ale bude upravená, přirozeně zářivá a připravená na jakoukoli situaci.
EsteeLalondeKit_PackshotSada ve stylové červené taštičce obsahuje 5 produktů v běžných velikostech: Oční stíny MAGNETIC LUMINOUS EYE COLOR: NUDITY, Rozjasňovač MAGENTIC NUDE GLIMMERS: 99% ANGEL, Rtěnka: CREAM LIP + CHEEK PENCIL: MYSTIC, Lesk na rty: LIP GLACE: NUDE 06, Tvářenka: NUDIES MATTE BLUSH: SALTY SIREN.

REPLAY LOVERS
Ve spolupráci s italským parfumérským domem Mavive vytvořila značka Replay letošní vášnivou novinku s názvem LOVERS. Rebelský černý flakon pro něj a něžný pudrový pro ni, na pozadí s okázalým tetováním, to je hra kontrastů a spojení mezi ženským a mužským světem. Nepřehlédnutelná červená barva pak vytváří pevné pouto nejen mezi pánskou a dámskou vůní, ale i mezi flakonem a krabičkou.

Dnes představujeme: REPLAY LOVERS for her. Květinově-ovocná a gurmánská vůně v sobě spojuje lásku a vášeň. Ženský půvab se rodí z mandarinky a bergamotu, v srdci tepe růže a arabský jasmín a v základu stojí santalové dřevo s úchvatnou vanilkovou orchidejí.

Hlava: bergamot, mandarinka, růžový pepř, malina
Srdce: růže, arabský jasmín, gardénie, ylang-ylang
Základ: santalové dřevo, pačuli, vanilková orchidej, ambra
Replay LOVERS FOR HER_50ml_799 KcDoporučené ceny: EdT 30 ml 590 Kč, EdT 50 ml 799 Kč. K dostání v síti dm drogerií.

Text: redakce, výrobci / foto: bigstock, redakce, výrobci / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář