Produktové tipy

Trend letošního léta: Dokonalý piknik

Spousta z nás bude muset letos v létě vyměnit dovolenou u moře za úplně jinou zábavu. Ke slovu se tak dostanou nejrůznější výlety spojené s piknikem. Jde o skvělý způsob, jak si cestování po Česku ozvláštnit, ještě více si ho užít, a přitom i ušetřit pár peněz.

Jak se tedy co nejlépe na takový piknik připravit?

1) Dokonalý plán
Nejprve si rozmyslete, kam vlastně chcete vyrazit. Co bude cílem vašeho výletu? Je po cestě nějaká louka nebo piknikový stůl? Například v aplikaci Mapy.cz objevíte spoustu podobných míst, která z cesty nejsou vidět, a přitom jsou vzdálená jen pár kroků tím správným směrem. Skvělé je, že díky pikniku už nemusíte hledat žádné restaurace, kde se najíst, a také tak ušetříte peníze – to, co si připravíte sami doma, bude vždy o něco levnější.

2) Víc než jen svačina
Je dobré si uvědomit, že piknik znamená víc, než jen rychle namazat a zabalit rohlíky či krajíc chleba. Piknik není jen způsob, jak rychle zahnat hlad. Měli byste si ho užít, vychutnat. Přesně takové by tedy měly být pochoutky, které si s sebou zabalíte. Skvěle funguje, když si vezmete více druhů jídla, ale klidně v menším množství – díky tomu toho ochutnáte hodně, ale nebudete přecpaní, ani jídlo nezbyde a po cestě domů se nezkazí.

3) Stylové doplňky
Z fotek znáte krásné piknikové koše, nicméně pokud převážíte jídlo, které vyžaduje chlad, je dobré se vybavit také termotaškou. Ta sice nebude na fotkách vypadat tak stylově, na druhou stranu udrží jídlo čerstvé. Nezapomeňte na piknikovou deku. Sedět v trávě může být romantické, ale mít pod sebou (a jídlem) deku je přece jen praktičtější. Vůbec nejlepší je deka, která je z jedné strany pošitá voděodolným materiálem, který vás ochrání před případnými kapkami rosy.
Návrh bez názvu
4) Vyšší úroveň
Přestože během pikniku sedíte na dece, jistě oceníte náležitou kulturu stolování, která k němu neodmyslitelně patří. Sbalte si tedy i příbory, a klidně i sklo, z něhož budete pít. Aby se cestou nerozbilo, zabalte ho do látkových ubrousků, které potom můžete použít jako prostírání. Právě tyto detaily dělají z pikniku opravdový zážitek. Zkuste se vyhnout plastovému nádobí na jedno použití, z něhož jídlo nikdy nechutná tak dobře, a navíc jeho pořizování zbytečně leze do peněz, protože můžete stejně dobře použít to, co už máte doma. Kromě toho tak nevytváříte žádný zbytečný odpad.

5) Ekologický přístup
K pikniku tak nějak patří, že se budete chovat ohleduplně k přírodě. Kromě zmíněného nádobí to znamená, že za sebou nenecháte žádné odpadky, ale třeba i to, že přijedete ekologickým vozem. Například auta s hybridním pohonem od Toyoty jezdí více než polovinu času na elektřinu, tím pádem s minimálními emisemi. Například s vylepšeným modelem C-HR vhodným jak do města, tak do přírody, můžete v pohodě jezdit se spotřebou 4,6 l/100 km. Protože Toyota podporuje cestování po Česku, ke každému novému vozu teď dává CCS kartu na pohonné hmoty v hodnotě 5000 korun.

Chcete neokoukané tipy na výlet? Mrkněte sem.

Zdroj: PR Lucie Hrubá / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář