Zábava/Kultura

Tři verze života míří k posluchačům

Důležitý večer a hned tři varianty toho, jak by mohl proběhnout, kdyby… To je základní rámec vytříbené konverzační komedie jedné z nejhranějších francouzských dramatiček Yasminy Rezy. Inscenace, kterou si diváci oblíbili v podání Divadla Verze, se nyní dočkala moderního audio zpracování. Stejně jako na jevišti v něm i za mikrofony excelují Linda Rybová, Igor Chmela, Jana Janěková ml. a David Prachař.

Výchozí situace je ve hře Tři verze života stále stejná. Jeden manželský pár přichází na večeři ke druhému. Jenže stačí špatné načasování nebo nešťastné vyjádření v tu nejméně vhodnou dobu, a náhle je všechno jinak. Tři varianty téhož večírku mapují události, které jsou výsledkem těchto náhodných posunů, a odhalují přitom mnoho vtipných i hořkosladkých aspektů, které řada lidí důvěrně zná z vlastních životů a vztahů. Byla to právě tato hra, kterou před deseti lety otevřelo Divadlo Verze svůj repertoár, a dokonce ji promítlo i do svého názvu. Nyní se s ní po více než 120 reprízách loučí a na konec února naplánovalo její derniéru.

Z jeviště na cestu do práce i obýváku
Situační zápletky, osobitý humor i okamžiky uvědomění, z nichž mrazí, si ale v podání sehraného ansámblu Divadla Verze mohou lidé vychutnat i dále. Jako novinku totiž Tři verze života uvádí Audioteka, jedna z největších audioknižních platforem v Česku. U dialogů se oproti jevištnímu nastudování upravovaly jen drobnosti tak, aby při poslechu nezůstalo skryté to, co je na scéně možné zachytit vizuálně, beze slov. Autentické audio kulisy, které dokreslují děj, jsou jedním ze základních pilířů superprodukčního zpracování. Ve Třech verzích života pomohly zprostředkovat atmosféru a prostředí bytu, ve kterém se setkání dvou párů odehrává. Díky vynikajícím hereckým výkonům a perfektnímu zvuku se mají posluchači skutečně na co těšit.

„Tři verze života jsou pro nás něčím výjimečným. Jsou takovým naším prvním miminkem a letos bohužel musí jít do derniéry. Jsme proto moc rádi, že díky Audiotece zůstanou zachovány. Doufám, že posluchače toto zpracování osloví i proto, že dává více prostoru pro představivost,“ říká za soubor Divadla Verze Jana Janěková ml.

Stejně jako na divadle se i v případě audio verze hry ujal režie Thomas Zielinski. Poslech zabere hodinu a čtvrt.

Již nyní na Audiotece
Novinka Tři verze života je k zakoupení na webu Audioteky. K dispozici je také v Audioteka Klubu. Jde o streamovací platformu, jejíž členové si mohou za měsíční předplatné 199 Kč užít neomezený poslech titulů z klubového katalogu, který čítá přes 1 500 audioknih. Více na www.audioteka.cz.

Obsazení: Linda Rybová, Igor Chmela, Jana Janěková ml., David Prachař

Zdroj: Audioteka / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář