Soutěže

Vánoce s Mystery Press – Soutěž o 3×3 knižní novinky

Vážení čtenáři, vážené čtenářky. Opět k vám v tomto předvánočním čase přicházíme se soutěží, která potěší všechny milovníky krimi, thrillerů a detektivek. Ve spolupráci s nakladatelstvím Mystery Press jsme pro vás připravili soutěž o 3×3 novinkové tituly, které vám mohou dělat společnost při dlouhých zimních večerech, případně je můžete věnovat jako knižní dárek někomu blízkému. Soutěžit můžete o tyto tituly: Thomas Årnfelt: Incident v Čechách, Steve Robinson: Spříznění, Michele Campbell: Vždycky je to manžel.
soutez_mystery_press_logo
Thomas Årnfelt: Incident v Čechách
soutez_mystery_prosinec_2018_amfelt
Thomas Årnfelt: Švédský autor historických románů a také knih pro děti vystudoval švédštinu, literaturu, historii a pedagogiku. Následně pracoval v celé řadě různých oborů – často spojených se psaním –, a protože je vášnivý hráč, podílel se také na vývoji počítačových a stolních her. Jako spisovatel debutoval knihou Incident v Čechách (2015), zasazenou do pohnutých časů 17. století. K hlavnímu hrdinovi příběhu, vatikánskému agentu Maxmiliánovi, se následně vrátil v pokračování nazvaném Janovský řád (2017). Kromě toho je autorem historického románu Žár (2016), psychologického thrilleru Pátrač (2017) a dětské knížky Příběh králíka (2018).

Incident v Čechách: Temný thriller švédského autora odehrávající se v zemích Koruny české na počátku 17. století. Hlavním hrdinou autorova pochmurného příběhu je agent Vatikánu Maxmilián, jehož doprovází poněkud svérázný učedník Bertuccio. Maxmilián přijme za úkol najít zmizelé poselstvo jezuitů, kteří se ztratili kdesi v severních Čechách. A protože Evropu dělí jen pár let od vypuknutí třicetileté války, nebude tahle mise rozhodně nijak snadná. Když oba společníci dorazí do okolí hradu Bělá, roztáčí se kolotoč podivných událostí: na Maxmiliána někdo ze zálohy vystřelí, v lese jsou nalezeny zohavené lidské ostatky, které však nepatří zmizelým jezuitům, a místní šlechtici zatím hrají vlastní nebezpečné hry…

Steve Robinson: Spříznění
soutez_mystery_prosinec_2018_robinson
Steve Robinson: Narodil se v Kentu a nyní žije nedaleko Londýna. Jeho vášeň pro genealogii a psaní ho provází už od mládí, kdy se vydal po stopách dědečka z matčiny strany, o němž nic netušil.
Zjistil, že to byl Američan sloužící během druhé světové války v Anglii. Několik let po válce se vrátil zpět do USA a zanechal za sebou rodinu, s níž už se nikdy více nekontaktoval.
Robinson ho vysledoval do Los Angeles, kde odhalil, že se jeho dědeček narodil v Arkansasu, a postupně odkryl historii doposud neznámé větve vlastní rodiny. Inspirován těmito skutečnostmi napsal thriller Stopy v krvi, první svazek ze zatím sedmidílné série o genealogovi Jeffersonu Taytovi.

Spříznění: Americký genealog Jefferson Tayte se celý život potýká se skutečností, že nezná vlastní rodinu. A možná právě díky tomu se tak odhodlaně vrhá vstříc tajemstvím ukrytým v rodokmenech svých klientů. Tajemstvím, která ho už mnohokrát málem stála život… Nyní se však karta obrací. Taytovi se dostane do rukou nová stopa, kterou prověřoval jeho zesnulý přítel, a proto se s kolegyní a profesorkou Jean Summerovou vydají na další výpravu do hlubin evropské minulosti v naději, že poodhalí roušku tajemství, obestírající Taytův původ. Když jejich pátrání začne ohrožovat základy fašistické organizace, Tayte se Summerovou pochopí, že jsou ve hře síly mocnější než oni dva a že ne všechny odpovědi musejí nutně vést ke šťastnému konci.

Michele Campbell: Vždycky je to manžel
soutez_mystery_prosinec_2018_campbell
Michele Campbell: Po studiích práv na Harvardu a Stanfordu působila Michele Campbell jako federální prokurátorka v New York City, kde se specializovala na případy mezinárodního organizovaného zločinu a gangů. Po čase se rozhodla úspěšnou kariéru ve světové metropoli ukončit a přestěhovala se s manželem a dvěma dětmi do idylického univerzitního městečka v Nové Anglii, které se dost podobá Belle River z jejího románu Vždycky je to manžel. V současnosti vyučuje trestní a ústavní právo a píše knihy. Na kontě má prozatím dvě: Vždycky je to manžel (2017) a Byla to tichá dívka (2018), jimiž si získala srdce čtenářů na obou březích Atlantiku.

Vždycky je to manžel: Stejně pochvalně se o knize vyjádřila také další média a rovněž kolegyně Michele Campbell jako např. Shari Lapena, autorka bestselleru Manželé odvedle, či B. A. Paris, která dobyla srdce čtenářů na celém světě románem Za zavřenými dveřmi… Tři hlavní hrdinky psychologického thrilleru Vždycky je to manžel se seznámily na univerzitě a navzdory rozdílným povahám i zázemí se z nich brzy staly nerozlučné kamarádky. Jejich přátelství vzápětí utužilo společné tajemství… ale pouze na chvíli: z přítelkyň se postupně stávají nepřítelkyně plné nedůvěry a potlačované zášti, která dříve či později musí vytanout na povrch.

„Jestli se vám líbily Sedmilhářky od Liane Moriarty, zařaďte si tento thriller na první místo ve svém seznamu… Až do úplného (a opravdu šokujícího) konce nebudete tušit, kdo je vrah,“ chválí román renomovaný zpravodajský portál Today.
soutez_mystery_prosinec_2018_02
Soutěžní otázka: V nabídce nakladatelství Mystery Press najdete nově také tituly z kategorie Fantasy & sci-fi. Jaký název nese kniha, ve které se setkávají dvě smečky znepřátelených Vikingů a jeden prokletý drakkar plný zlata…?

a) Hra dvou králů
b) U bran Valhally
c) Hladová smečka

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránkách: www.mysterypress.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail: info@womanandstyle.cz do 10. 12. 2018, do předmětu uveďte MYSTERY PRESS 6. Tři autoři správné odpovědi od nás obdrží kolekci novinek nakladatelství Mystery Press.

Pokud se vám knihy nepodaří získat v soutěži, můžete je spolu s dalšími zakoupit na: www.mysterypress.cz s dodáním Českou poštou nebo službou PPL, případně si je můžete osobně vyzvednout v Praze – knihkupectví Fantasya, Šafaříkova ulice, v Ostravě – knihkupectví Matrix, Hollarova ulice, v Brně – knihkupectví Arrakis, Veveří ulice.

Být fanouškem se vyplatí: Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

Přidat komentář