Volný čas

Vaše životní květina

Věděla jste, že každý měsíc v roce má svou květinu? Již od pradávna volíme květinu jako dárek nebo součást dárku k různým příležitostem. Chcete-li být originální a zaujmout obdarovaného, věnujte mu (je-li to možné) k narozeninám jako součást dárku pozornost – květinu, která ho zosobňuje a je symbolem jeho vlastností.

Leden
Životní květinou žen narozených v lednu je karafiát. Ten zosobňuje krásu, hrdost, obdiv, vděčnost a božskou lásku. Několik vrstev této květiny skrývá tvrdé a vytrvalé jádro.

Únor
Životní květinou v únoru narozených je fialka. Stejně jako ona jste plna víry a naděje. Jste velmi loajální ke svým přátelům a rodině, jste odhodlaná a vášnivá. Dáte-li někomu svůj slib, budete dělat co je ve vašich silách, abyste jej dodržela. Jste velmi moudrá. Vaše moudrost pochází ze zkušeností.
zivotni_kvetina_04
Březen
Vaší květinou je žlutý narcis. Narcis představuje neopětovanou lásku, ať už vy toužíte po někom, koho nemůžete mít, nebo někdo, koho přehlížíte, touží po vás. Naštěstí pro vás narcis symbolizuje také vzájemnou náklonnost. Je tedy pouze otázkou času, kdy potkáte svou spřízněnou duši.

Duben
Květem lidí narozených v dubnu je květ hrachoru. Jste jednoduchá, přímá, nekomplikovaná osobnost. Víte, se co se vám líbí a co ne, co vám dělá radost nebo naopak starost. Jste jedinečná a okouzlující, nikoho předem neodsuzujete. Máte přirozený šarm a styl.

Květen
Životní květinou lidí narozených v květnu je konvalinka. Oplýváte čistým štěstím, radostí a dobrotou. Jste skromná a pokorná žena, chránící své blízké. Hluboce vás zajímá co se děje v životech vašich nejbližších. Máte štěstí v lásce, jste vynikající dohazovačka.
zivotni_kvetina_01
Červen
Lidé narození v červnu mají ve svém znamení růži – královnu květin. Stejně jako ona jste vděčná a štědrá, všímáte si každé maličkosti. Jste milující a starostlivá, máte hloubku, oplýváte silnými emocemi a pocity. Máte mnoho vrstev, které není snadné odhalit. Jste oddaná a vyrovnaná, nikdy nestabilní.

Červenec
Květinou měsíce července je stračka. Ženy narozené v červenci bývají stejně jako tato květina dominantní a nepřehlédnutelné.

Srpen
Vaší životní květinou je květ vlčího máku. Jste velmi energická, ale umíte se svou energií dokonale hospodařit. Víte, kdy je čas na odpočinek. Často máte hlavu v oblacích. Můžete být přelétavá. Nikdo nezná tajemství vašeho úspěchu – ani vy ne.
zivotni_kvetina_05
Září
Měsíc září dostal do vínku astru. Jako žena této květiny máte úžasnou paměť. Pamatujete si i nejmenší detaily, které ostatní ihned zapomenou. Máte tendenci idealizovat si minulost, jste náchylná k nostalgii a přemýšlení o starých „dobrých“ časech. Jste vděčna za každého člověka, jež vás miluje.

Říjen
Stejně jako květina vašeho měsíce – měsíček jste trochu rezervovaná a zdrženlivá. Pokud se však otevřete, překvapujete svou kreativitou a vášní. Máte svůj barevný vnitřní svět, jste složitá a velmi často se cítíte nepochopená. Lidé mají tendenci vás buď milovat, nebo nenávidět. Jste neuvěřitelně odolná. Lidé vám tajně závidí vaši jedinečnou krásu a odvahu, nikdy to však nepřiznají.
zivotni_kvetina_03
Listopad
Květinou měsíce listopadu je chryzantéma. Překypujete veselostí, barevností, optimismem. Svět vidíte jako bohaté místo plné příležitostí, kde je pro každého plno radosti. Často se usmíváte, jste dobrý přítel. Pokud se zamilujete, máte tendenci držet to v tajnosti po dlouhou dobu. Obvykle nedáváte najevo své pocity, pokud si nejste jista, že jsou vzájemné.

Prosinec
Stejně jako vaše květina – bílý narcis jste krásná a elegantní. Hlavu držíte vzhůru. Dokážete rozsvítit prostor kolem sebe, lidé ve vaší blízkosti se cítí hned lépe. Ráda otevíráte nové kapitoly života, začínáte vždy s čistým štítem. Snažíte se v sobě nedržet hořkost nebo litovat minulosti. Máte sklony k marnivosti, ale snažíte se jim odolávat.

Měsíci prosinci bývá často přisuzována také vánoční hvězda. Ta – stejně jako bílý narcis – symbolizuje dobrou náladu a veselí.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

1 komentář

  • Daniela 31/12/2017 at 10.14

    Kdyby to byla na mně, řekla bych, že mou kytkou je vánoční hvězda. Mám jich doma kvanta, starám se o ně tak, jak se má, daří se jim a dělají mi radost neustále, celé roky!

    Odpovědět

Přidat komentář