Beauty

Štětce jako důležitá součást make-upu

Mnoho žen dělá tu chybu, že podceňuje důležitost nanášení make-upu štětcem. Avšak nejen profesionálové vědí, že správným výběrem štětce si můžete nanášení make-upu nejen výrazně urychlit, ale s výsledkem budete mnohem spokojenější.

Faktem je, že spousta značek nabízí obrovskou škálu štětců z různých materiálů a každý je vhodný k něčemu jinému. Čím se při výběru štětce řídit a jaký je k čemu dobrý vám dnes poradí profesionální vizážistka společnosti Inglot a finalistka soutěže Sephora Make-up Artist – Marcela Žacová.

Typ vlasu
„Nejdůležitějším aspektem u výběru štětce je jeho vlas. Krásně vystínovaných očí se prostě syntetikou nebo pěnovým aplikátorem nedosáhne. Zde je základní rozdělení použití vlákna:
Syntetika – podkladová báze, krémový make-up, korektor, gelová linka, tekutý rozjasňovač, tekutá tvářenka
Veverka – jemné přechody a stínování očních stínů, sypký pudr, tvářenka (pudrová)
Poník – tvrdší přechody v očních stínech
Sobol – oční stíny – tvrdší stínování, rty
Koza – sypký pudr, bronzer
Vepř – obočí, linky, tvrdé přechody

Tvar
U tvaru samozřejmě záleží na preferencích každé z vás. Někomu vyhovují kulaté, někomu zase ploché – pokud správně zvolíte vlas, tvar si přizpůsobte sobě. Nejlepším způsobem, jak zjistit který tvar vám vyhovuje, je prostě zkouška. Lepší značky štětců mají své testery a tak neváhejte, vezměte je do ruky a otestujte, jaký vám nejlépe padne.

Kvalita
Jak poznat kvalitně svázaný štětec, který vám dlouho vydrží? Jednoduše ho promněte mezi dlaněmi. Pokud vypadne velké množství vlasu, je špatně svázaný. U přírodního vlákna se bohužel stává, že nějaký ten vlas vypadne, nesmí to být ale trsy.
stetce_02
Základní sada štětců:
make-up
pudr
tvářenka
štetec z veverky na měkké stínování
štětec na tvrdé přechody stínů
linky, obočí

Zkuste podobnou kombinaci a určitě nebudete litovat. Kvalitní štětce v tomto složení se dají sehnat do 3000 Kč, ale je to investice, která vám vydrží na spoustu let.

Ošetření štětců
Když už se rozhodnete pro koupi kvalitních štětců, je dobré o ně pečovat, aby vydržely co nejdéle. Po každém užití je dobré je vyčistit speciálním čističem štětců, který se nejčastěji prodává ve spreji. Asi tak jednou měsíčně by se měly štětce vyprat v PH neutrálním dětském šamponu, či mýdle, aby se dostaly pryč veškeré zbytky make-upu. Štětce nechávejte schnout volně položené na ručníku.

Tip na štětec
Štětec, který by rozhodně neměl chybět žádné ženě je dvoufázový štětec na make-up. V čem spočívá jeho kouzlo? Zapracuje make-up do pleti, takže bude působit přirozeně a hladce – nikdy se vám s ním tedy nestane, že byste působila jako maska. Rukou roztíráte make-up pouze po povrchu pleti, s tímto štětcem vám vydrží celý den.

Jak ho poznat? Jedná se o kulatý štětec s kratšími černými chloupky a delšími bílými chloupky.

Doufám, že vám byl článek přínosem. Kdyby nebylo cokoli jasné – zeptejte se v diskuzi níže, ráda vám poradím“.

text: Marcela Žacová (www.marse-liceni.cz) / foto: bigstock, fotky-foto

Doporučené

Přidat komentář