Soutěže

Vstupte do zelenější budoucnosti: Udržitelné svatební silonky

Svatba je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších okamžiků v životě ženy. Je to čas, kdy se obklopí láskou, rodinou a přáteli. Při plánování svatebního dne se však stále více nevěst a družiček zajímá nejen o estetiku, ale také o ekologickou stopu, kterou jejich svatba zanechává. A právě zde vstupují na scénu udržitelné svatební silonky.

V dnešní době, kdy se stále více lidí obrací k ekologicky šetrným životním stylům, není překvapením, že se tento trend odráží i ve svatební módní scéně. Mnoho nevěst a družiček tak hledá alternativy k syntetickým materiálům, které jsou často spojeny s negativními dopady na životní prostředí. Jednou z alternativ jsou udržitelné svatební silonky.

Jedná se o silonky vyrobené z ekologicky šetrných materiálů, které mají menší dopad na životní prostředí než tradiční syntetické materiály. Vlákna, ze kterých jsou silonky vyrobeny, se v přírodě umí rozložit až 10x rychleji, než ostatní syntetická vlákna.

Firma Božonky je jedním z předních výrobců takto udržitelných silonek. Jejich výrobky nejenom že zdůrazňují krásu, eleganci a pohodlnost ženských noh, ale také respektují a chrání naši planetu. Každá nevěsta, která si zvolí tyto silonky, může mít jistotu, že se podílí na udržitelném a zodpovědném přístupu k módnímu průmyslu.

V dnešní době, kdy se zvyšuje povědomí o důležitosti ochrany životního prostředí, jsou udržitelné svatební silonky více než jen módní trend. Jsou to symboly zodpovědného a ohleduplného přístupu k životu i k svým blízkým. Nevěsty tak mohou do nového života (doslova) vkročit s dobrým pocitem ze šetrnosti k planetě a okolí.

Soutěž: Ty z vás, které už své velké dny plánujete, nebo jen toužíte udržitelné Božonky vyzkoušet, si o ně můžete zasoutěžit. Zajímá nás, do kolika let se v přírodě Božonky rozloží? 5 z vás se správnou odpovědí odměníme silonkami podle vlastních preferencí barvy a velikosti. Pojďme vstoupit do zelenější budoucnosti, jeden krok v Božonkách po druhém.

Soutěžní otázka: Do kolika let se v přírodě Božonky rozloží?
a) do pěti let
b) do deseti let
c) do patnácti let

Správnou odpověď (ve tvaru A, B nebo C) zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 22. 3. 2024, do předmětu uveďte BOŽONKY.

Nechcete-li tipovat, najdete odpověď v textu článku. 5 autorů správné odpovědi od nás obdrží udržitelné silonky podle vlastních preferencí barvy a velikosti.

Výherci budou o výhře informováni e-mailem, v případě zájmu si následně můžou výhru vyzvednout v redakci časopisu.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuInstagramuPinterestu nebo X a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.
Portrait of beautiful bride. Wedding dress. Wedding decorationProč jsou Božonky správná volba pro ženy a životní prostředí
Výroba módy představuje 10 % světových emisích CO2. Textilní průmysl vysušuje vodní zdroje a znečišťuje řeky a potoky. Je také zodpovědný za 20 % globálních odpadních vod. Zejména tzv. „fast fashion“ nese obrovské environmentální i sociální náklady – každoročně končí 85 % všeho textilu na skládkách. Zatímco se mnoho oblastí módního průmyslu v posledních letech posunulo velkými kroky ke zvýšení své udržitelnosti, punčochářský průmysl zaostával – až doposud.

Bologicky rozložitelné silonky – budoucnost udržitelné módy
Silonkám se někdy kvůli své náročné rozložitelnosti říká „jednorázový plast“ textilního průmyslu. Odborníci odhadují, že na celém světě vzniká ročně více než 103 000 tun odpadu z punčoch, což odpovídá objemu většímu než 8 000 dvoupatrových autobusů.

Výroba silonek je spojována s obzvláště negativním dopadem na životní prostředí kvůli tomu, že nylon je biologicky nerozložitelný. A téměř všechny punčocháče, podvazky a silonky jsou alespoň částečně vyrobeny z nylonu. To znamená, že všechny nylonové výrobky končí na skládkách – a to je už značné množství. Punčocháče jsou vlastně dokonalým příkladem dnešní konzumní kultury vyhazování: koupit, rozbalit, obléct jednou, vyhodit.

Proto jsou biologicky rozložitelné Božonky tak důležitou revolucí v pokroku punčochářského průmyslu směrem k udržitelnosti.

Jsou rozložitelné do pěti let, tedy 10-15x rychleji než běžné punčocháče. Vyrábí se za použití technologií AMNI-SOUL ECO, což je polyamidové vlákno se zvýšenou schopností biologické rozložitelnosti.

Božonky získávají své barvy jedině z organických barviv. Jsou také hrdým nositelem certifikace Oeko-Tex Standard 100, která zaručuje, že v celém výrobním procesu nebyly použity žádné nebezpečné chemické látky. Jsou obzvlášť ideální pro ty s citlivou pokožkou, a to díky pečlivé tepelné úpravě, která úplně eliminuje skryté mikroby a bakterie.

Jejich zvýšená udržitelnost není na úkor kvality ani pohodlnosti. Cenově jsou zcela srovnatelné s většinou ostatních punčoch střední cenové kategorie. Naopak se investice do nich vyplatí z dlouhodobého hlediska, s tím, jak dlouho můžete jeden pár Božonek nosit. Jsou vyráběny s takovou péčí, aby vydržely co nejdéle a ušetřily tak nejenom naši planetu, ale i vaši peněženku.

Božonky dávají sbohem nepohodlnosti, nepříjemnému svědění a suché pokožce. Díky koupeli v aloe vera umí zadržet zpocený odér a zachovávají svěží čerstvost a příjemný pocit na těle. Umožňují pokožce volně dýchat. Jsou spolehlivé, odolné a pevné, natáhnou se, aniž by ztratily svůj tvar.

Božonky, spolu s šířením povědomí o biologické udržitelnosti, umožňují každému jednotlivci nakupovat zodpovědně a jednat ohleduplně jak k planetě, tak sami k sobě. Svědčí i o tom, jak pozitivní dopad mohou mít na planetu i malé činy, a připomínají nám, že móda může být krásná, etická a zároveň šetrná k životnímu prostředí.

Zdroj: Božonky, foto: Božonky, bigstock / komerční sdělení

Doporučené

4 komentářů

Přidat komentář