Hubnutí

Výstava v Praze představí nové technologie na hubnutí

Vyzkoušet technologie z oblasti telemedicíny, zjistit zdravotní stav pomocí umělé inteligence z oční sítnice, nebo změnit stravovací návyky díky kalorickým tabulkám v mobilech. To všechno a další inovace si budou moct otestovat účastníci konference, která proběhne 8. a 9. září v Cubex centru na Pankráci.

Hlavním tématem bude diabetologie a obezitologie. Konzultovat problémy s obezitou budou připraveni terapeuti, instruktoři pohybu i psychologové.

První den konference konané pod záštitou ministerstva zdravotnictví je určený pro doktory a odborníky. O den později, 9. září, se Cubex centrum otevře široké veřejnosti, která si může technologické vychytávky otestovat doslova na vlastní kůži.

Zájemci uvidí, jak fungují produkty distanční péče, umělé inteligence i vzdáleného monitoringu. Vyzkoušet si mohou cvičení ve virtuální realitě, nebo diagnostikovat zdravotní stav ze scanu oční sítnice.

„Dostupnost obezitologických pracovišť je malá. Telemedicína však tento nepříznivý trend pomáhá zvrátit. Na výstavě budou na označených stáncích k dispozici nutriční terapeuti, kteří pomohou návštěvníkům s měřením a ukládání dat. Pokud budete mít vyplněný jídelníček alespoň týden, můžete na místě zkonzultovat složení své stravy, říká docent Martin Matoulek, obezitolog a tělovýchovný lékař z 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Na stáncích budou k dispozici na krátké konzultace nutriční terapeuti, instruktoři pohybu i psycholog. Pokud bude mít účastník vyplněný jídelníček alespoň týden, bude moci zdarma zkonzultovat složení s odborníky.

S LIFMAT Passem oběhnete zdraví za jeden den na jednom místě
Návštěvníci obdrží při příchodu LIFMAT Pass, do kterého dostanou u označených stánků údaje o výsledcích měření. Změřit si mohou vitální funkce jako EKG, krevní tlak, hladinu cukru v krvi, tělesný tuk, složení těla a mnoho dalšího.

„Vše si mohou prohlédnout také elektronicky přes účet na stránkách konference, který jim bude automaticky založen. Výstavou chceme ukázat, že vstup do telemedicíny zvládne každý,“ dodává člen organizačního týmu, profesor Prázný, který je vedoucím lékařem Diabetologického centra VFN a lůžkového oddělení zaměřeného na léčbu pacientů s diabetem a obezitou.

O zkušenosti s hubnutím se podělí herec Martin Zounar
Na diskusi přijde známý herec a dabér Martin Zounar, který se pustil v době covidové krize do hubnutí. Promluví o proměně, kterou několik měsíců procházel a prozradí svůj recept na zatočení s přebytečnými kily.

Jak je u českého národa zvykem, humoru se nebrání v žádném oboru. V rámci výstavy si tak budou hosté moci prohlédnout nejoblíbenější vtipy projektu Hubneme s Pivrncem a inspirovat tak osoby ve svém okolí, kteří s obezitou bojují. Známý humorista Petr Urban svými kresbami pomáhá pacientům na cestě za nižší vahou zábavnou formou. Pořídit si můžete kalendář, jehož součástí je i plán na hubnutí.

Vstupenky na výstavu jsou k zakoupení na GoOut: http://lifmat.cz/vystava.

Zdroj: Mgr. Tereza Lavičková, foto: bigstock / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář