Bydlení

Vyzbrojte se proti alergenům v domácnosti

Alergie s příchodem jara zahajují svou hlavní sezonu. Jejich spouštěčem jsou nejenom pyly, ale také roztoči a plísně v domácnosti nebo zvířecí srst. Venkovním alergenům se dá jen těžko vyhnout, ale v domácnosti je možné jejich výskyt eliminovat. Zatočte s nimi snadno a rychle díky těmto pomocníkům.

Vzduch je čistý
Kvalita vnitřního ovzduší je jedním ze základních předpokladů zdravého domova. Vzduch, který dýcháte uvnitř, bývá často znečištěnější než venku. Na jeho kvalitu má vliv například vlhkost, která vzniká vařením, praním nebo koupáním, ale i nejrůznější bakterie a viry. Účinným řešením pro alergiky, astmatiky nebo majitele domácích zvířecích mazlíčků jsou čističky vzduchu. Ty si poradí s prachem, pyly, lehkými plísňovými spory či zvířecími alergeny i cigaretovým kouřem. Některé čističky s vícestupňovou filtrací dokážou z ovzduší v bytě odstranit i zdraví škodlivé chemikálie, které se mohou odpařovat ze zdí, malby, ale i nábytku.

„Při výběru čističky sledujte hlavně výkon. Zde platí jednoduchá matematika. Výkon přístroje volte podle velikosti prostoru. Na obalu každého modelu je uveden vzduchový výkon čističky. Tento údaj se uvádí v m³ a dokáže napovědět, jaké množství vzduchu je schopna čistička přefiltrovat za 1 hodinu provozu. Pokud má čistička pracovat efektivně, měla by tato hodnota alespoň dvakrát až třikrát převyšovat velikost místnosti, ve které bude pracovat,“ vysvětluje produktový specialista Euronics Pavel Janů.

Čistička by měla být vybavena i několikastupňovou filtrací, aby byla schopna zajistit čistý vzduch, ale i zachycení těch nejjemnějších částic. „Alergici by měli volit čističku vybavenou filtrem HEPA 13. Velmi cennou je pro ně i čistička, která sama detekuje znečištění ovzduší a podle toho nastaví intenzitu proudění vzduchu,“ doplňuje produktový manažer z Kasa.cz Petr Štursa.

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6
Dýchejte čistý vzduch a poznejte sami pozitivní přínos ionizace a kvalitnějšího vzduchu. Mnohem čistější vzduch, který nyní můžete dýchat i vy, má na tělo a jeho zdraví zásadní vliv. Vitalizuje krevní oběh, zlepšuje mozkovou činnost, paměť i koordinaci pohybů. Nehledě na to, že se zbavíte nežádoucích mikročástic v podobě alergenů, pylů, plísní, mikroprachu, či cigaretového kouře. Čistička snižuje také výskyt bakterií a plísní a to až o 85 %, takže prostředí, ve kterém žijete, se stane opravdu zdravějším. Náklady na moderní elektrostatické filtry, jejichž celková aktivní plocha je přes 1 000 cm2 a mají doživotní záruku, jsou nulové, protože se nevyměňují. Dokážou zachytit až 96 % nečistot a jejich účinnost není pouhým výmyslem, ale byla měřena SZÚ Praha. Velice snadná údržba spočívá pouze v občasném otření vlhkým hadříkem a v případě, že se v místnosti kouří, tak omytím vodou se saponátem. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 využívá nejúspěšnější koncepce domácích čističek vzduchu na světě. Je to díky jejímu absolutně tichému provozu, který činí pouhých 8 dB, a příkonu 15 Wattů, takže náklady za elektrickou energii se pro představu budou pohybovat okolo 1,60 Kč za den. K zakoupení na Kasa.cz za 3 490,- Kč.

Pravidelnému úklidu neuniknete
Každý alergik je velmi citliví na přítomnost prachu, proto je důležité úklid provádět pravidelně a mít k tomu po ruce kvalitní vysavač. Hlavním kritériem při výběru vysavače pro alergiky je schopnost zadržovat alergeny a jiné nečistoty. Až budete pořizovat nový vysavač, poohlížejte se po přístroji, který má hodnotu prachových emisí dle energetického štítku v třídě A. Důležitá je také vybavenost HEPA filtry, které si účinně poradí se zadržením nejjemnějších prachových částic, takže se zpět do místnosti nic nevrátí. Mnoho výrobců své modely určené i pro domácnosti s alergiky označují jako vhodné pro tento typ domácnosti.

Vysavač podlahový Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA
Expertem na úklid je nový podlahový vysavač Rowenta, jeho vysávací schopnosti jsou extrémně účinné a je vhodný jak na úklid domácnosti, tak i vašeho auta. Disponuje hodnocením 4A – to znamená, že má prokazatelně nejlepší výsledky ve své třídě na tvrdém povrchu, kobercích, v energetické účinnosti i filtraci. K výsledkům mu dopomáhá speciální design hlavice, který je univerzální a není třeba ji na různé povrchy měnit. Stejně tak není třeba často vysypávat obsah s nečistotami, díky XL objemu2,5 l a bezsáčkovému provedení. Pokročilá monocyklónová technologie zachytí dvoustupňovou filtrací z pěnového filtru před motorem a speciálním HighEfficiency filtrem na výstupu vzduchu 99,98% veškerého prachu z nasátého vzduchu, a to i těch nejmenších částic. Inovativní design univerzální sací hubice DeepCleanHead odstraní jak hluboko zanesené nečistoty z koberců, tak velké množství prachu z tvrdého povrchu – a to bez zdržování se s přendáváním hubic. Spotřebu energie až o 50% redukuje motor s nízkým příkonem 750 W, jehož sací výkon je ale srovnatelný s modely o příkonu 2100 W. Maximum pohodlí a jednorázové čištění velké plochy domu či bytu umožňuje XL nádoba bez nutnosti častého vysypávání. I to je však velice snadné díky Clean Express systému. Akční rádius velkolepých 8,8 m napovídá, že vysavač je vhodný i do velkých prostor, již nemusíte každou chvíli přepojovat kabel do zásuvek po celém bytě. K zakoupení na Kasa.cz za 4 999,- Kč.
kasa_euronics_alergie_02
Pára svede divy
Parní čistič dokáže díky síle páry vyčistit zašlou špínu, a navíc zbaví domov až 99% mikrobů, které se běžně vyskytují v domácnosti. Jednoduché použití i multifukční využití přístroje umožňuje čistit nejrůznější plochy a povrchy. Přístroj efektivně odstraní špínu ze sanity, kuchyně a tvrdých podlah působením páry. Velkou výhodou parních čističů je, že dokážou snadno zlikvidovat i začínající plíseň, která se může vytvořit. Navíc nepotřebujete žádné saponáty ani chemii, k čištění postačí obyčejná voda z vodovodu, což dovolí i omezit dráždivé chemické čističe, které se při úklidu běžně používají.

Parní čistič Hoover SCM1600
Jestliže vám není lhostejný osud životního prostředí ani vaší peněženky, zkuste si uvědomit, jakým způsobem jste uklízeli doposud. S parním čističem Hoover si rozhodně do svědomí sahat nemusíte – ke své činnosti nepotřebuje žádné chemické prostředky, vystačí si s obyčejnou vodou, čímž je jeho provoz ekologický i ekonomický. Horká pára vyčistí vše, co jí přijde do cesty, vaše honba za hygienicky čistým domovem je s parním čističem úspěšně v cíli. Čistič Hoover je vybaven 6 nástavci, aby si poradil v každé situaci. Zaschlé ťapoty na podlaze, připečený tuk na grilu, zašlé spáry v koupelně – nic z toho u vás doma už nebudete znát. I sebelíp vychovaný domácí mazlíček se může zapomenout a zanechá loužičku na vašem novém koberci. Tuto památku váš nos buď zachytí pokaždé, když projdete přes takto postižený koberec, nebo použijete parní čistič, který spolehlivě likviduje veškeré pachy. Zásobník na vodu o objemu 1,5 l vytvoří dostatek páry. Pohodlnost při práci s čističem zajišťuje především měkká rukojeť, dlouhý 7metrový kabel a hlavně snadnost použití. K zakoupení na Kasa.cz za 2 990,- Kč.

Pomůže i sušička
Když se venku oteplí, tak se doslova nabízí pověsit vyprané prádlo ven na zahradu nebo na balkon. Zejména v pylovém období to ale může pro alergiky představovat problém. Většina pylových částic se usazuje v tkaninách, což může zhoršit stav alergiků. Pokud budete sušit prádlo v sušičce, pak problémům předejdete. Moderní sušičky jsou vybaveny speciálním programem antialergenní péče, která se postará o bezpečnou likvidaci alergenů z prádla.

Sušička prádla Bosch WTW876WBY
Bosch je kondenzační sušička prádla s tepelným čerpadlem. Zajisté oceníte velmi nízkou spotřebu energie v energetické třídě A+++, díky které neutrpí ani vaše peněženka. Na jednu várku je sušička schopná usušit až 8 kg prádla, takže je vhodná jak pro jednotlivce, tak pro větší rodiny. Výhodou kondenzačních sušiček s tepelným čerpadlem je především jejich nízká spotřeba energie. Tyto přístroje fungují na principu obrácené chladničky. Zbytkové teplo se totiž vrací zpět do okruhu, kde je dále využíváno k ohřívání vzduchu pro sušení. Podle typu sušených materiálů si můžete vybrat některý z dostupných programů, které jsou přizpůsobeny tak, aby bylo o vaše oblečení vždy dokonale postaráno a předcházelo se jeho poškození. Díky funkci SensitiveDrying a speciálnímu velkému bubnu s unikátní strukturou a unašeči s měkkým povrchem je zajištěna jemná a šetrná péče o vaše prádlo, aby co nejdéle vypadalo stále jako nové a nehrozilo jeho poškození. Díky technologii AutoDry je zabráněno srážení prádla během sušení a vaše oblečení si tak zachová stále stejné rozměry. S Bosch sušičkou budete mít suché, voňavé a načechrané prádlo již za necelých 150 minut s plnou náplní nebo za 95 minut s částečnou náplní. Ovládání přístroje je velmi jednoduché a intuitivní a zvládne jej úplně každý. Výhodou je velký dotykový LED displej s tlačítky, kde si jednoduše nastavíte stupeň usušení, volbu načechrání nebo své oblíbené programy. Díky AntiVibration Design je zaručena maximální stabilita a tichý chod a maximální hlučnost sušičky je 64 dB. Dobrý přehled o obsahu sušičky budete mít díky vnitřnímu LED osvětlení. Při údržbě zajisté oceníte samočistící kondenzátor, díky kterému bude údržba sušičky hračka. Cena v síti Euronics 19 990 Kč.

Zdroj: Kasa.cz, Euronics / foto: archiv, výrobci / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář