Fashion

6 tipů pro výběr kvalitních plavek

Sezóna koupání je už za dveřmi a před námi vyvstává otázka: jaké plavky si vybrat? Všichni bychom uvítali, kdyby se s „německou kvalitou” snoubily plavky podle posledních trendů, které by zároveň vyhovovaly našemu stylu. Sehnat kvalitní plavky, které vydrží více než jednu sezónu a skvěle padnou, bývá někdy těžší oříšek, proto je dobré, si něco o plavkách načíst!

Zastánci plavek na jednu sezónu, kteří si koupí první plavky, co uvidí, ještě před létem se slovy „na jednu sezónu budou dobré”, zpravidla vybírají podle designu a jsou ochotni snášet i méně pohodlí, jen aby měli módní plavky. Pro vybíravější zákazníky si značka Lascana, která spolupracuje s mnoha světoznámými modelkami a nedávno se objevila i na trhu střední Evropy, připravila pár tipů. Když se připravíme předem, samotné nakupování bude jednodušší a výsledek bude mnohem lepší, zkrátka šťastná volba.

Na co máš okamžitě zapomenout!
Okamžitě odlož kousek, který nemá vycpávky, obzvlášť pokud mají plavky světlou barvu. Jakmile se takový kousek namočí, bude v něm vidět víc, než je žádoucí. Nezdržuj se s plavkami, jejichž látka se už na první dotek vytahuje. Slunce a voda (zejména mořská a termální voda) způsobí, že po krátkém nošení budou plavky o čtyři čísla větší. Pokud zapínání není pevné už v obchodě, je to také důvod k zamyšlení.
lascana_tipy_plavky_03
Jak se pozná kvalitní látka?
Pokud je látka na omak příliš slabá, tenká, nebo je naopak hrubší a dělá dojem umělé hmoty, bude lepší, když takové plavky hned odložíš, i když se ti na první pohled zdály být hezké a módní. Zkontroluj složení, že je v látce obsažen elastan nebo jiná elastická složka a v žádném případě si nevybírej větší velikost, neboť všechny plavky se trochu vytáhnou. U plavek, které jsou na zavázání za krk a nejsou z kvalitního materiálu, se brzy dočkáš mnoho mrzutostí, protože látka se vytáhne a nebude moc držet. Zplstnatělá látka vzbudí zdání obnošenosti, zatímco vytahaná guma a trochu větší vlna u moře tě může dostat do trapné situace. Hrubší látky v sobě zpravidla mají více umělé složky, měkčí materiály bývají kvalitnější. U ramínek je důležité, aby byla nastavitelná a multifunkční pro docílení optimálního opálení.

Tajemství šití a střihu
Dobré značky mimo kvalitních látek hlídají i dobré ušití a střihy, slouží zároveň pro praktičnost a estetiku. Stehy mají být husté a měkké, bez trčících nití.

Minimum přípravy na sezónu
Vše záleží na zvyku, ale je vždy lepší si na léto připravit více střihů. Plavky do venkovních prostor, do vnitřních prostor, ke sportování, to vše chce jiný styl. Pokud jsi častěji ve chlorované vodě, tak počítej s tím, že se plavky zničí dříve, než když se chodíš koupat převážně do přírodních vod.
lascana_tipy_plavky_02
Vyber si podle své postavy
Pro dámy s postavou hrušky je vhodnější větší výstřih, aby byl zvýrazněný vršek, spodek zvolit spíše se sukýnkou nebo tankini. Pokud má žena výraznější ňadra, je dobré vybrat vršek s kosticemi (ne push up!) a širším zapínáním, u menších ňader se hodí střih trojúhelníkovitého typu nebo push up a nevadí menší velikost vrchního dílu. Pokud máš sportovní postavu, klidně si vyber plavky s výrazným vzorem nebo s volánky, podtrhnou tvou ženskost, zrovna tak jako jednodílné plavky s výstřihem, ale i spodní díly menší velikosti se zavazováním na boku. Pokud máš větší bříško, jsou pro tebe vhodné jednodílné plavky s nařasením, spodní díly s vyšším pasem nebo tankini. Pokud máš postavu ve tvaru přesýpacích hodin, tak si s klidem můžeš vybírat mezi asymetrickými střihy a většími vrchními i spodními díly.

Dávej si pozor i na barvu
Zbožňuješ oranžovou nebo černou? Barva plavek by se ale měla řídit podle barvy kůže a vlasů. Výrazné červené a teplé odstíny sluší blondýnkám a hnědovláskám. Opálená kůže a tmavě hnědé vlasy ladí se žlutou nebo růžovou barvou, ale béžová či olivová ti bude také slušet. Světlá barva kůže, blond nebo zrzavé vlasy jdou pěkně k zeleným odstínům (vyjma limetkového odstínu), ale bude jim slušet i růžová, mají se ovšem vyvarovat oranžové a žluté.

zdroj: Lascana / foto: bigstock, Lascana / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář