Zdraví

5 potravin, které vás pomůžou ochránit před slunečním zářením

Bez ohledu na to, jak dobře se před slunečními paprsky chráníme, jak léta jdou, vede vystavování se slunci k vysušování kůže, pigmentaci, vráskám… Mnohdy si totiž ani neuvědomujeme, že jsme žáru slunečních parsků vystaveni – otevřené okénko při cestě autem, posezení na zahrádce oblíbené kavárny či restaurace, procházka se psím kamarádem…

Dnes bychom Vám rádi představili 5 potravin, které byste měli zařadit do svého jídelníčku, neboť i ony mohou přispět k ochraně Vaší pokožky před UV zářením.

Zelený čaj
Pravidelné pití zeleného čaje může pomoci udržet vaši pleť krásnou po dlouhou dobu. Antioxidant v něm obsažený je mnohonásobně účinnější než vitamín C a chrání pokožku těla před účinky volných radikálů, které způsobují mimo jiné vrásky a stárnutí pleti.
potraviny_ochrana_slunce_02
Mrkev
Díky beta-karotenu, který se v těle přeměňuje na vitamín A, je mrkev dokonalým letním společníkem. Pomáhá opravovat kožní tkáň, pomáhá chránit naši kůži před nepříznivými vlivy slunečních paprsků. Antioxidanty a karotenoidy zvyšují imunitu kůže proti slunci a pomáhají léčit případné spáleniny.

Bobuloviny
Jahody, brusinky, maliny nebo borůvky nejen skvěle chutnají, ale jsou také plné antioxidantů, které podporují buněčné zdraví a mohou vás uchránit před různými onemocněními. Tmavší plody (zejména ty černé nebo tmavě modré barvy) mají vyšší koncentraci antioxidantů a poskytují tak větší výhody. Bobule jsou také vynikajícím zdrojem vitamínů, zejména vitamínu C, což je dobré pro vaši pokožku (vitamín C pomáhá obnovit poškozené tkáně těla a je často spojován s prevencí rakoviny kůže).

Rajčata
Chcete-li se vyhnout předčasnému stárnutí pleti nebo pleť ochránit před nepříznivými vlivy slunečního záření, sáhněte po rajčatech. Pravidelná konzumace rajčat zajistí pravidelný přísun vitamínu C a lykopenu, které dokážou zpomalit vznik vrásek. Vysoké procento vody navíc pomáhá s hydratací.
potraviny_ochrana_slunce_03
Kurkuma
Chcete se vyhnout pupínkům, tmavým skvrnám na pleti a předčasnému stárnutí kůže? Chcete svou pleť ochránit před škodlivým UV zářením? Objevte „kouzlo“ kurkumy. V posledních letech se kukruma stává velmi populární, do povědomí lidí se totiž pomalu dostává její přínos pro lidské zdraví. Studie z posledních let ukazují, že pravidelná konzumace kurkumy může mít za následek lepší ochranu před nepříznivými vlivy slunečního záření, snížení tvorby vrásek a výskytu tmavých skvrn. A jako bonus – vaše pokožka zůstane déle pružná.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář