Beauty

9 tipů pro zdravé a krásné nehty

Mnoho žen bojuje se suchými, praskajícími či štěpícími se nehty. I když mohou být vaše slabé nehty dědictvím po rodičích či prarodičích, můžete přijmout některá opatření, která mohou pomoci vašim nehtům být delšími, silnějšími, zdravějšími.

Nehty jako pracovní nástroj
Nikdy nepoužívejte své nehty jako pracovní nástroj pro otevření plechovky s limonádou, zavřené krabice nebo dopisu. Riskujete tak ohnutí a následné prasknutí nehtu. Věnujte pozornost tomu, k čemu své nehty používáte.

Olivový olej
Zkuste své slabé, tenké nehty každý den po dobu jednoho měsíce namočit na cca 5 – 10 minut do olivového oleje. Poté ještě proveďte krátkou masáž (vmasírujte olej, který na nehtech ulpěl do nehtu) a umyjte teplou vodou. Na udržení dlouhodobého efektu stačí následně praktikovat 2x týdně. Olivový olej pomůže vaše nehty posílit a předá jim mnoho důležitých živin.

Péče o nehtovou kůžičku
Suchou kůžičku v okolí nehtů a slabé, lámavé nehty pomůže vyživit krém se včelím voskem, vitamínem E nebo mateří kašičkou. Vmasírujte krém před spaním do nehtů a jejich okolí.

Masáž nehtového lůžka
Masáž nehtového lůžka je pro zdravý růst nehtů velmi důležitá. Podpoří jeho prokrvení a tím zdravější a rychlejší růst nehtů.
nehty_tipy_03
Ochranné rukavice
Při mytí nádobí či úklidu domácnosti používejte vždy ochranné gumové rukavice. Taková investice se vám jednoznačně vyplatí. Chemické složení čisticích prostředků je pro nehty zhoubou.

Potraviny bohaté na biotin
Ujistěte se, že je vaše strava bohatá na biotin (vitamín H). Jen málo potravin je na biotin bohatých, ale některé ho přeci jen obsahují více než jiné – biotin je obsažen například v mléce, sojových výrobcích, luštěninách, rýži, vaječném žloutku nebo ovesné kaši. Hlavním zdrojem biotinu jsou pak pivovarské kvasnice.
nehty_tipy_02
Pilník
Vyhněte se hrubým pilníkům. Ty způsobují malé trhliny a praskliny, které vedou k lámání a třepení nehtů. Volte například papírový pilník a pilujte nehty pouze v jednom směru, pomalu a rovnoměrně. Nepřejíždějte jím po nehtech tam a zpět. Výrazně tím snížíte riziko poškození svých nehtů.

Odlakovač
Vyhněte se příliš častému použití odlakovače, a když už odlakovač používáte častěji než cca 2x do měsíce, volte ten bez acetonu. Aceton dokáže na nehtech napáchat opravdu velké škody.

Voda
Pijte hodně vody. Voda je základem celkového zdraví. Stejně jako vaše pleť a vlasy i nehty potřebují pro svůj zdravý růst hydrataci.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář