Luxury, Představujeme

Do Česka míří nejdražší kniha všech dob

Taková kniha tady ještě nebyla! V nákladu pouhých 100 kusů vychází i u nás vzácná publikace – unikátní trojsvazkové dílo zachycující renesanční fresky Michelangela Buonarrotiho v poměru 1:1 – Sixtinská kaple. Celkový počet výtisků pro celý svět – 1 999 kusů.

Michelangelovy fresky zdobí zdi Sixtinské kaple už více než půl milénia. Za tu dobu byly svědky padesáti konkláve, vyplenění města a následné modernizace, sjednocení Itálie i vzestupu a pádu fašismu.

Milovníci umění a historie nyní mohou obdivovat dílo nejvýznamnějšího renesančního umělce i z pohodlí svého obýváku. Ovšem pouze za předpokladu, že jsou ochotni za trojici velkolepých svazků zaplatit 229 000 Kč.

Žádná podobná publikace dosud nevznikla. Na exkluzivních fotografiích pořízených tou nejmodernější technikou, je vidět každý Michelangelův tah štětcem.

Na monumentálních malbách v Sixtinské kapli se objevuje více než tisíc světců, andělů, hříšníků i mýtických bytostí. Každá postava zaujímá jinou pózu a v jejich velikostech jsou záměrně podivné nesrovnalosti. Ladění je ponuré – dokonce i tváře těch, kteří během Soudného dne dosáhli spásy, působí zamyšleně a znepokojeně.
bux_sixtinska_kaple_02
Michelangelo Buonarroti na Sixtinské kapli strávil deset let svého života a gigantické výjevy ze Starého i Nového zákona nanášel ještě do čerstvé omítky. Technicky nesmírně náročný proces od něj vyžadoval naprostou soustředěnost. Michelangela práce zcela pohltila a fresky na stropě a zdech Sixtinské kaple jsou dnes považovány za nejdokonalejší ukázku renesančního umění.

Publikace vážící 30 kg (rozměr každého svazku je 43,5 x 61 cm), která vychází souběžně na celém světě, je doplněna o rukavičky, aby se stránky nepoškodily. Majitelé navíc dostanou soukromou prohlídku Sixtinské kaple ve Vatikánu pro 2 osoby s erudovaným průvodcem mimo běžné návštěvní hodiny.

Pro celou Českou republiku je vyhrazeno pouhých 100 výtisků, které lze objednávat pouze na webu luxusniknihovna.cz. Vybrat si můžete i číslo své publikace, pozor ale: čísla pomalu mizí, máte-li tedy o toto fascinující knižní dílo zájem, neváhejte příliš dlouho!

zdroj: Luxusní knihovna, archiv / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář