Beauty

Kosmetický tip: Mandlový olej jako přírodní odličovač

Trápí vás svědění nebo pálení očí po jejich odlíčení kosmetickými přípravky? Je vaše pleť nadměrně vysušená? Zkuste mandlový olej.

Výhody používání mandlového oleje pro péči o vlasy a pokožku těla jsou známé již dlouhou dobu, ale uvažovala jste o něm někdy jako o odličovacím přípravku? Přitom na něj velmi často narážíme v soupisu ingrediencí použitých při výrobě mnoha produktů péče o pleť.

Mandlový olej je vynikajícím antioxidantem, který pomáhá bojovat s příznaky stárnutí pleti, neobsahuje žádné chemické či jiné látky, které by mohly způsobit poškození pokožky. Aktivně proniká do podkoží, hydratuje a regeneruje. Jeho použití je velmi snadné, není třeba hrubého či zdlouhavého tření, které může mít za následek vznik jemných linek a potažmo i vrásek. Další vlastností, která dělá z mandlového oleje skvělý odličovač, je to, že na pleti nezanechává mastné stopy a nezatěžuje jemnou kůži v oblasti očního okolí.
mandlovy_olej_odliceni_02
Mandlový olej jako odstraňovač make-upu je skvělou volbou také pro ty, kteří trpí nadměrnou suchostí kůže, ekzémem či lupénkou – zklidní pokožku, uleví od svědění i olupování kůže – to vám kosmetické přípravky určené k odličování nabídnout nemohou, neboť mnohdy obsahují látky, které by tyto příznaky problematické kůže mohly ještě zhoršit.

Použití mandlového oleje jako odličovače je velmi jednoduché – stačí dostatečné množství jemně vmasírovat do pokožky obličeje, včetně oblasti očí a jejich okolí. Navlhčeným kosmetickým tamponem pak veškerý make-up jemně setřete. Nakonec pleť omyjte vlažnou vodou. Zbytky make-upu z očí a očního okolí (pokud nějaké zůstanou) můžete odstranit kosmetickým tamponem nebo vatovou tyčinkou s několika kapkami mandlového oleje.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář