Představujeme

Lev Grossman – Mágové

Napínavý příběh o mladém muži, který praktikuje magii v reálném světě aneb když se dětské sny stanou noční můrou – zhruba těmito slovy by se dala popsat trilogie Mágové, jejíž první dva díly bychom vám dnes rádi představili. V mistrně napsaném románu se fantazie stává realitou a naopak.

Mágové – díl první
V první dílu trilogie Mágové navštívíte dosud nezmapované světy, přenesete se s nimi do říše kouzel, která praktikují naprosto obyčejní lidé, a vůbec vám to nebude připadat zvláštní. Poznáte svět, v němž nenajdete dobro, protože tam zkrátka není, a zlo je černé nebo bílé, svět, v němž láska není jednoduchá ani nevinná. Především ale objevíte zemi, v níž můžete získat obrovskou moc, ovšem za cenu, která je nepředstavitelná.

Quentin Coldwater je nadaný, ale nešťastný. Chodí na střední školu, je stále obklopen fantasy příběhy, které četl jako dítě, příběhy zasazenými do magické země jménem Filorie. Představte si jeho překvapení, když se náhle nečekaně dostane na velmi tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá skvělé vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Ale kouzla Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že země Quentinových snů je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. Jeho dětské sny se stanou noční můrou…

Mágové: král čaroděj – díl druhý
V pokračování napínavého bestselleru Mágové by měl být podle všeho Quentin Coldwater šťastný. Ale není tomu tak. Po ne příliš pěkném dětství v Brooklynu vystudoval tajnou školu kouzel a zjistil, že fiktivní země Filorie, o které snil, skutečně existuje. Ačkoli v ní teď vládne, stále nenachází klid… Vydává se proto na cestu, aby zjistil, co je s Filorií v nepořádku. Kam až ho jeho podivný neklid dovede? A dokáže se odtud vrátit zpět?
albatros_lev_grossman_magove_02
Už nyní se těšíme na díl třetí, který vám představíme hned, jak dorazí na pulty našich knihkupectví.

Vydává Albatros Media – koupíte u dobrých knihkupců nebo za zvýhodněnou cenu na stránkách www.albatrosmedia.cz.

Lev Grossman
Americký spisovatel, literární kritik a novinář – přispíval do The New York Times nebo Wall Street Journal, v současnosti píše do týdeníku Time. První román Warp vydal v roce 1997 a jeho druhý román Codex z roku 2004 se stal světovým bestsellerem. Po pěti letech, v roce 2009, následovala kniha Mágové, díky které se Lev Grossman definitivně proslavil. Na její úspěchy navázal pokračováním Král čaroděj (XYZ 2015) a The Magician’s Land (Země mágů, XYZ 2016).

zdroj: Albatros Media / foto: vydavatel, bigstock, archiv / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář