Beauty

Make-up tipy: Oční stíny podle barvy očí

Chcete zdůraznit přirozenou krásu svých očí, ale stále se vám nedaří najít ty nejvhodnější barvy? Víte, že byste si barvy očních stínů měla vybírat s přihlédnutím k barvě svých očí, k barvě vlasů i tvaru obličeje? My se dnes zaměříme na výběr barev podle barvy očí.

Barva očí je velmi důležitým faktorem, který byste při výběru očních stínů měla vzít v potaz. Vybrat si stejnou barvu očních stínů jako je barva vašich očí je například největší chybou, kterou mnoho žen dělá.
stiny_oci_barva_03
Modré oči
Modroočky by měly sáhnout po neutrálních, světlých tónech – světle až středně hnědá, růžová, korálová, terakotová či stíny v barvě levandule – to jsou barvičky pro vás. Tmavé barvy jako je černá, tmavě hnědá nebo tmavě fialová by na vás působily příliš drsně. Na denní líčení použijte barvy ve světlejších odstínech hnědé, v barvě růžové nebo terakotové, švestková je pak dobrou volbou pro líčení večerní. Pro speciální večerní akce pak můžete vyzkoušet stříbrnou, ledově růžovou, šampaňskou či zlatou. Vyzkoušet můžete také kouřové líčení s použitím antracitově šedé nebo fialové, velmi dobře by mohla vypadat výměna černé řasenky za tmavě modrou.

Zelené oči
Máte zelené oči? Hrajte si s fialovou! Vzhledem k tomu, že se fialová barva nachází na opačné straně spektra než zelená, je pro vás právě tato barva ideální volbou. Fialová, švestková nebo lila, ale třeba také zlatá, bronzová a měděná (vyhněte se ovšem stříbrné) jsou skvělými barvami pro zvýraznění zelených očí. Používáte-li oční linku, vyhněte se černé, volte raději hnědou nebo šedou. A stejně se postavte i k řasence, hnědá je pro váš odstín očí lepší volbou než černá.
stiny_oci_barva_02
Hnědé oči
Hnědé oči mohou mít nekonečně mnoho odstínů – od světle hnědé, přes oříškovou až po téměř černou. Jsou-li vaše oči středně až tmavě hnědé, budou vašimi barvami švestková, antracitově šedá, tmavě hnědá nebo lesní zelená. Dobře bude vypadat i zlatá a bronzová. Oční linku můžete volit jak v barvě hnědé (zejména na denní líčení), tak v černé (zejména pro večerní líčení). Pro středně až světle hnědé oči se doporučuje zelená, fialová nebo bronzová, čemu byste se určitě měla vyhnout, to je černá oční linka (volte raději tmavě hnědou) a příliš tmavé barvy očních stínů – dělaly by vaše oči menšími. Chcete-li své oči zvýraznit, zkombinujte světlejší oční stíny s tmavě hnědou oční linkou. Pro velkolepý večerní vzhled zkuste kovový stříbrný odstín na víčku v kombinaci s kovově švestkovou oční linkou podél celé spodní linie řas.
stiny_oci_barva_05
Šedé oči

Šedé oči jsou mnohem vzácnější než modré, zelené či hnědé a vypadají skvěle při použití ocelových odstínů stříbrné, šedé, šedozelené nebo ledově modré.

text: redakce / foto: bigstock, dreamstime

Doporučené

Přidat komentář