Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

Profici_radi_Paul_Mitchell_2016
Nejsou vaše vlasy tím, čím byste je chtěli mít? Trápí vás jejich suchost nebo špatná upravitelnost? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell přináší i v letošním roce vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.

Pro červnovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Laura R., Praha, Lenka H., Liberec a Radana Š., Teplice.

Laura: Dobrý den, mám problém s krepatěním vlasů. Ráno vlasy umyji a vyfoukám do hladka, jakmile je ale venku vlhko nebo se třeba trochu zpotím na krku, vlasy se mi okamžitě začnou kroutit a vypadají nevzhledně. Poradíte mi prosím nějaký systém, který by tomuto jevu dokázal zabránit? Děkuji a přeji mnoho úspěchů.
paul_mitchell_poradna_cerven_2016_01
Milá Lauro, děkujeme za Váš dotaz. Ve Vašem případě je důležité používat produkty s anti-frizz efektem. Ty obsahují látky odolné proti vlhkosti a tím zabraňují krepatění vlasů. Vhodná je například naše řada Awapuhi Wild Ginger® s přírodními výtažky z awapuhi (havajského bílého zázvoru), které vyrovnávají obsah vlhkosti, zlepšují česatelnost a propůjčují lesk. Produkty navíc obsahují exkluzivní komplex účinných látek na bázi keratinových proteinů – KeraTriplex™, který regeneruje, opravuje a chrání suché, namáhané a krepaté vlasy.
Nejprve použijte bezsulfátový šampon Moisturizing Lather Shampoo® a následně sáhněte po kondicionéru Keratin Cream Rinse®, který nechte působit minimálně 1 minutu a poté opláchněte. Ideální je tuto péči doplnit ještě o Styling Treatment Oil®, čímž znásobíte účinek anti-frizz efektu. 2-4 dávky tohoto oleje naneste cca 1 cm od kořínků po celé délce vlhkých, ručníkem vysušených vlasů až ke konečkům. Na závěr vlasy upravte tak, jak jste zvyklá.

Lenka: Dobrý den do kadeřnické poradny. Ráda bych se s někým poradila o péči o přirozeně kudrnaté (pod ramena dlouhé) vlasy. Od dětství „mám“ hodně vlasů, které se přirozeně vlní, nikdy nebyly barvené. Po dětech mi začaly vlasy trochu řídnout a být hrubší. Dnes mám děti 3 a úbytek vlasů je opravdu znát, ani ne tak v objemu, jako u hlavy. Lze tento stav nějak zastavit nebo alespoň zpomalit? Poradíte prosím péči, která by vlasům alespoň částečně vrátila pružnost a lesk? Děkuji.
paul_mitchell_poradna_cerven_2016_02
Dobrý den, Lenko. Vaše vlasy je třeba posílit zevnitř, což povede také k tomu, že budou navenek lesklejší a pružnější. Vhodná je řada Paul Mitchell® Strength, která díky inovativní receptuře Super Strong® Complex s obsahem rostlinných výtažků z kopřivy, řeřichy a višně posiluje vlas zevnitř až o 50 %. Posilující péči zahajte nanesením šamponu Super Strong® Daily Shampoo, který jemně vmasírujte a opláchněte, a poté aplikujte kondicionér Super Strong® Daily Conditioner, nechte jej chvíli působit a smyjte. Na podporu přirozených, pružných vln doporučujeme použít Twirl Around® z řady Paul Mitchell® Curls, který namačkejte do vlhkých vlasů a nechte uschnout nebo vysušte difuzérem.

Radana: Ráda bych se od odborníka dozvěděla něco o péči o vlasy v létě. Mám dlouhé rovné barvené vlasy, které se mi během roku celkem daří udržet ve formě, jakmile ale přijde léto a s ním dovolená u moře a návštěvy bazénů, je po kráse. Vlasy začnou blednout, jsou suché, nejdou tak dobře upravit a trvá potom i několik týdnů, než se vrátí do běžného stavu. Mohu je během léta něčím chránit, aby k tomuto nedocházelo? Je třeba používat nějakou speciální kosmetiku pro letní období? Předem moc děkuji a přeji pěkné prázdniny.
paul_mitchell_poradna_cerven_2016_03
Milá Radano, ano, v letních měsících je důležité přesedlat na přípravky speciálně určené pro toto období, které dává nejen barveným vlasům pořádně zabrat. Vlasy je třeba chránit před UV zářením, které způsobuje blednutí barvy. Tomu předejdete používáním ochranného spreje Color Protect® Locking Spray z řady Color Care, který používejte podobně, jako tělový opalovací krém – před odchodem z domu jej nastříkejte na vlhké vlasy a rozčešte a večer opláchněte. Péči o vlasy je vhodné doplnit používáním bezsulfátového šamponu Ultimate Color Repair® Shampoo a kondicionéru Ultimate Color Repair® Conditioner z řady pro barvené vlasy Paul Mitchell® Ultimate Color Repair® s výtažky z merlíku čilského (quinoa). Tyto produkty brání poškození vlasu při tepelné úpravě, zvyšují lesk, snižují lámavost, hydratují a uhlazují.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz.

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz.

Doporučené

2 komentářů

  • Lenka 28/07/2016 at 10.37

    Skvělá příležitost jak vyzkoušet – palec nahoru!

    Odpovědět

  • Laura 08/08/2016 at 21.48

    Dobrý den, tímto bych chtěla poděkovat vám i značce Paul Mitchell za příležitost vyzkoušet tuto kosmetiku. Abych byla úplně upřímná, byla jsem při psaní dotazu trochu skeptická – opravdu z pouhého dotazu poznají, co které vlasy potřebují? Už jsem toho vyzkoušela tolik a výsledek buď žádný nebo minimální. Nyní musím říct, že jsem ohromena! Řada Awapuhi Wild Ginger, kterou jsem tímto způsobem získala předčila moje očekávání snad o tisíc procent. Vlasy byly téměř okamžitě úplně jiné, hladké, lesklé, mám z nich teď obrovskou radost. I kolegyně v práci si té změny všimly, tak všem s radostí doporučuji. Znovu tedy děkuji a přeji hodně úspěchů. Laura Robinson.

    Odpovědět

Přidat komentář