Profíci radí

Zbavte se nejistoty s domácím testem na zjištění borélie z klíštěte Veroval

V malých klíšťatech se může skrývat velké nebezpečí. Bakterie borélie totiž mohou člověku způsobit vážné zdravotní obtíže s chronickými následky. Pomocí nového domácího testu Veroval Borélie z klíštěte však nyní můžete onemocnění předvídat ještě mnohem dříve, než doopravdy vypukne.

Veroval je nová značka osobních diagnostických testů, jejichž rychlost a vysokou přesnost srovnatelnou s laboratorními testy ocení každý, komu záleží na jeho zdravotním stavu. Test lze navíc provést pohodlně a velmi jednoduše v domácím prostředí. Vyhodnocení testu je velmi rychlé, většina testů totiž potřebuje k oznámení výsledku pouhých 10 minut.

Novinkou v portfoliu společnosti Hartmann – Rico, kterou ocení lidé především v letních měsících, je domácí test Borélie z klíštěte, který pomáhá včas odhalit riziko lymské boreliózy po napadnutí klíštětem. „Výhodou tohoto testu je, že téměř okamžitě a v domácích podmínkách získáte cennou informaci, zda je nutné pozorování a návštěva lékaře, nebo jsou vaše obavy s nejvyšší pravděpodobností zbytečné“ – vysvětluje Ing. Luděk Ogoun, produktový manažer společnosti Hartmann – Rico a dodává: „Vyšetření klíštěte, které si pacient odstranil, je novou možnou volbou pro včasnou diagnostiku.“

Lymská borelióza je onemocnění, které přenášejí především klíšťata. Onemocnění, které vyžaduje přeléčení antibiotiky, je však třeba včas diagnostikovat. Při podezření na boréliovou infekci hraje v první fázi nejdůležitější roli klinické vyšetření.

„Příznakem probíhající infekce většinou bývá erythemamigrans – červená skvrna s bledším vnitřkem, která se začíná tvořit v okolí místa kousnutí po několika dnech až týdnech. Ta se postupně zvětšuje na velikost 10 až 15 centimetrů a může se objevit na různých částech těla. U některých lidí se však tyto kožní projevy nevyskytnou a onemocnění může bez povšimnutí pokračovat,“ upozorňuje doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

Na rozdíl od viru klíšťové encefalitidy přítomného v slinách klíštěte, se bakterie borélie vyskytují v jeho střevě. Proto se předpokládá, že pro infikování člověka je nutná delší doba přisátí – asi 12 až 24 hodin. Pokud se podaří klíště odstranit dříve, je pravděpodobnost infekce malá.
domaci_test_veroval_hartmann_02
Inkubační doba boreliózy je 2 měsíce, respektive protilátky v těle je možné detekovat 3-6 týdnů po infekci. Potvrdit přítomnost borélií vyšetřením krve je tedy možné až s odstupem několika týdnů po napadení klíštětem. Krevní testy je také nutné opakovat, jelikož vyšetření může vykazovat falešnou pozitivitu či negativitu a protilátková odpověď je u různých lidí značně variabilní. I proto je domácí test velkým přínosem – jistotu totiž dodá za pouhých 10 minut.

5 důvodů pro domácí test Borélie z klíštěte
– test se provádí ze samotného klíštěte, nikoli ze vzorku krve člověka
– diagnostická metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie (tedy i děti)
– dosud neexistuje očkování proti Lymské borelióze
– statistiky uvádějí, že až 13 % klíšťat je v České republice infikováno boréliemi*
– rychlost výsledku – platí, že čím déle je klíště přisáté, tím vyšší je pravděpodobnost onemocnění
* zdroj: www.kliste.cz

Každý domácí test obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se navíc podívat na instruktážní videa ke všem nabízeným testům, která naleznete na webu www.veroval.cz či na Youtube kanálu společnosti Hartmann – Rico.

Domácí test Veroval Borélie z klíštěte je volně dostupný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb za doporučenou maloobchodní cenu 299 Kč.

zdroj: Hartmann – Rico / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář