Zdraví

Zdravá, klidná, štíhlá, plná energie – taková jsem s čajem matcha

Matcha (japonský mletý čaj) je snadný způsob, jak posílit své zdraví, uvolnit tělo a zklidnit mysl, zlepšit koncentraci, posílit imunitu a mít pod kontrolou hladinu cholesterolu i svou váhu.

Před více než tisíci lety se matcha používal v Japonsku při meditacích, moderní věda pak potvrdila jeho účinky na zdraví.

Matcha je bohatý na L-theanin, vzácnou aminokyselinu, která působí na mozek a tím podporuje harmonii organismu, nastoluje stav hluboké relaxace, aniž bychom se cítili ospalí.

Matcha obsahuje až 5krát více antioxidantů než kterákoli jiná potravina, dokáže nás tak lépe ochránit před volnými radikály, které mohou poškodit naše tělo a zapříčinit nejednu nemoc, z těla přirozeným způsobem odstraňuje toxiny a těžké kovy.
zdravi_caj_matcha_02
Pití čaje matcha zvyšuje metabolismus a pomáhá tak tělu spalovat tuk asi 4krát rychleji než je běžné. Navíc nevykazuje žádné vedlejší účinky, jako je například zvýšená srdeční frekvence nebo vysoký krevní tlak.

Čaj matcha obsahuje značné množství vitamínu A a C, draslík, vápník, železo a bílkoviny.

Bonus
Na rozdíl od mnoha jiných čajů, které, aby byly poživatelné, potřebují citron, cukr, mléko nebo jiné dochucovadlo, čaj matcha je výborný sám o sobě.

Všeho s mírou
Jak se říká: všeho s mírou, a to platí i o pití čaje matcha – pro jeho silné účinky se nedoporučuje více než jeden šálek denně a vůbec se nedoporučuje dětem.

text: redakce / foto: archiv

Doporučené

Přidat komentář