Zdraví

Zvolte pro svá tetování kvalitní péči

Tetování už dávno není tabu. Naopak – v současnosti je jedním z nejpopulárnějších nástrojů vyjádření vlastní individuality. Tetování dnes má hipster, bankéř i lékař. Potetovaných je 25 % Američanů*, 15 % Brazilců* a třeba Francouzů 10 %**. A nejvíce „pokérované“ město světa je Stockholm, kde na tatérské křeslo ulehlo 33 % obyvatel.***

*Harris Institute 2012, ** Ifop 2010, *** TheEconomist 2013

Bruce Willis, Lady Gaga, císařovna Alžběta…
Co má společného Lady Gaga a rakouská císařovna Alžběta? Tetování kotvy. Ruský car Mikuláš II. měl vytetovaného draka, stejně jako herec Bruce Willis. Nejvíce potetovaným mužem světa je Lucky Diamond, který je pokreslený od hlavy až k patě. Má kresby snad všude, kde to lze.

Tetování v ČR
V České republice má tetování velice dlouhou tradici. Po Sametové revoluci tu proběhl boom tzv. tribalů, menších dekorací (motýlků, delfínů a sluníček, náramků vytetovaných kolem ruky nebo nohy). Postupem času se tetování zvětšovala a vybarvovala.

A tak se stále silnějším tématem stává péče o tetovanou pokožku.
laroche_posay_tetovani_pece_02
Kvalitní péče o tetovanou pokožku
La Roche-Posay má ve svém portfoliu několik přípravků, které pomohou kůži nejen k lepší regeneraci a zklidnění po zákroku, ale také tetování ochrání a umožní mu delší životnost.
Bolest, kterou při tvorbě tetování pociťujeme, vnímá každý z nás jinak. Jde však o vcelku radikální zásah do lidského organismu. Za pomoci jehly se do vrchní vrstvy kůže vpichuje barvivo (někdy až 5 mm hluboko). Proto se tetované místo nějaký čas musí hojit, přičemž se na něm tvoří stroupky a je velmi citlivé na dotyk. Také by nemělo přijít do kontaktu s UV zářením, proto se doporučuje používat přípravky s vysokým UV faktorem.

1) Hojení a ochrana před UV zářením
Cicaplast Baume B5 (SPF 50) je skvělý mimo jiné i na pokožku, která je čerstvě tetovaná a vystavovaná UV záření. Úžasně ji zklidní a obnoví. Díky SPF 50 chrání pokožku před UVA a UVB zářením a v kombinaci s Proceradem pomáhá zabraňovat vzniku pigmentových skvrn.

2) Zklidnění a regenerace poraněné pokožky
Šetrný mycí gel Lipikar Gel Lavant a Thermal Spring Water (Termální voda z La Roche-Posay) je neporazitelné duo, co se týče zklidnění podrážděné pokožky. Lipikar Gel Lavant a jeho aktivní látky Niacinamid a bambucké máslo zajistí jemné umytí čerstvě tetované pokožky. Poprašek Termální vody z La Roche-Posay má regenerační účinky, odkrvuje pleť, snižuje začervenání a svědění a navíc poraněné místo zvláční a ochladí.

zdroj: La Roche-Posay /komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář