Profíci radí

Začněte jako vizážistka ještě dnes!

Naučíte se něco nového, zvýšíte si kvalifikaci a sebevědomí a najdete novou práci, o které jste vždycky snila. To slibují rekvalifikační kurzy. Rekvalifikace je dobrá věc, začít skutečně pracovat v novém oboru však vyžaduje mnohem víc než úspěšně složit závěrečné zkoušky a vydat se s certifikátem o jejich absolvování do světa.

Nabídka rekvalifikačních kurzů v České republice je obrovská, vybrat si můžete z více než šesti tisíc programů. A stát se můžete čímkoliv. Zatímco některými krátkými kurzy si jen doplníte znalosti, jiné trvají i několik týdnů nebo měsíců a s těmi si změníte kvalifikaci. Třeba jako s kurzem MASTER BEAUTY pořádaným Make-Up Institutem v Praze, díky kterému se můžete stát profesionální vizážistkou a začít v podstatě okamžitě pracovat. Celý kurz trvá deset dnů. Protože tento studijní program získal akreditaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, můžete o jeho proplacení požádat úřad práce (úřad práce hradí rekvalifikační kurzy až do výše 50 tisíc korun), který vás podpoří a pomůže tak zajistit možnost reálného uplatnění na trhu. Každopádně spoléhat se obzvlášť v tomto oboru po absolvování kurzu jenom na úřad práce je trochu krátkozraké, obzvlášť když pražský Make–Up Institute nabízí mnohem víc, než že vás po skončení kurzu vypustí s certifikátem ze dveří školy jako jiné instituce.

Jak se stát vizážistkou?
Protože kurzů jsou dnes mraky, rekvalifikaci je třeba vybírat s rozmyslem a ke kurzu přistupovat tak, že závěrečné zkoušky a získané osvědčení jsou jen vstupenkou do nově otevřeného světa. Dobrá zpráva je, že Make-Up Institute vám k ní do začátku přidá ještě řadu bonusů navíc. „Že po skončení kurzu nebudou mít práci, je přirozená obava rekvalifikantů snad v každém oboru. Proto účastnicím každého ze svých kurzů opakuju, že absolvovat kurz, udělat si profil na Facebooku a čekat, až mi jako vizážistce někdo zavolá, je hloupost. Nikdo vám totiž volat nebude,“ říká Markéta Davidovich, ředitelka Make-Up Institute Prague, a dodává: „Profesionální vizážistka je osoba, která je nejen talentovaná, ale zároveň i zdatná obchodnice. Jelikož si ale uvědomujeme, že ne každý má schopnosti prodat sám sebe, každé naší absolventce k rekvalifikačnímu kurzu zároveň nabízíme kurz marketingu zdarma, kde jí předáme spoustu praktických tipů, jak na to.“ Jednou z nejdůležitějších věcí pro začínající vizážistku je nejen schopnost sebeprezentace, ale také vybavení, s nímž bude po skončení kurzu pracovat. I to pochopitelně vyžaduje investici pohybující se obvykle kolem 25 tisíc korun. Aby se absolventky nemusely trápit s jeho obstaráváním, nabízí Make-Up Institute kurz, kde je základní vybavení už v ceně. Navíc kromě osvědčení o jeho absolvování dostanete i portfolio svých prací, které vytvoříte v rámci kurzu pod vedením zkušených odborníků z branže. Jednak si už od první hodiny kurzu můžete budovat užitečné kontakty v rámci budoucí profese a s důkazem v ruce, že skutečně něco umíte, se uplatnění po jeho absolvování pochopitelně hledá mnohem snadněji. Protože Make–Up Institute není jenom vzdělávací instituce, ale také agentura spolupracující s předními časopisy, fotografy, návrháři, modelingovými, svatebními a produkčními agenturami, může rovnou po skončení kurzu nabídnout svým absolventkám i pracovní příležitosti, což je obrovská výhoda. Díky nim hned následující den po zkouškách můžete začít rozšiřovat své portfolio i kontakty, které vás posunou v oboru zase o kus dál.
make-up_institute_poradna_02_02
Začínáte? Využijte své výhody!
Jelikož tým lektorů v Make–Up Institute sestává z uznávaných profesionálů pohybujících se v módní branži už řadu let, absolventi rekvalifikačních kurzů pořádaných institutem jsou klienty vnímáni jako záruka kvality. V čem mají rekvalifikantky podle Markéty Davidovich výhodu oproti už zkušeným vizážistkám, je hlavně pokora, na kterou zkušené, v branži pohybující se kolegyně, často zapomínají. „S některými zkušenými vizážisty je po čase složitější domluva, jelikož jim jejich práce přerostla přes hlavu. Proto i svým kurzistkám radím, že nejdůležitější je zachovávat harmonii mezi pokorou a sebevědomím,“ říká. Výhodou na začátku kariéry může být i cena za služby, kterou si začínající vizážistky nastavují většinou nižší než zkušené profesionálky. Právě umění ocenit sebe sama se považuje při vstupu do oboru za klíčové. V čem řada začátečnic dělá chybu je, že ve snaze nasbírat co největší množství zkušeností nabízejí svou práci zadarmo. „Znám hodně vizážistek, které často líčí zadarmo, jelikož se záhy po kurzu ještě necítí dost dobré na to, aby si za práci nechaly platit. Snažím se jim vysvětlit, že když od nás dostanou certifikát, je to důkaz, že něco umí a za to je potřeba se ocenit, nechat si zaplatit. Líčit zdarma nevnímám jako dobrý start. Výjimku bych udělala akorát v případech, kdy pro ně má aktivita nějaký jiný užitek než peníze, například nové foto do portfolia nebo skutečně zajímavý klient,“ doporučuje Markéta Davidovich. Make– Up Institute budovala s myšlenkou na školu, která se o své studenty postará i po dokončení kurzu. „Není mým cílem vychovávat vizážistky, které si nakoupí vybavení, sedí doma na židli a čekají na zakázky. Úspěch našich studentů je i mým úspěchem,“ říká. Zatím se jí předsevzetí daří. Práce absolventek školy můžete vidět na největších fashion a kadeřnických show v České republice, služby vizážistek Make–Up Institute si oblíbila i řada celebrit třeba právě na Filmovém festivalu Karlovy Vary. Chcete být jednou z nich? Stačí se přihlásit do kurzu, svou novou kariéru můžete nastartovat ještě dnes.

Více na www.makeupinstitute.cz

zdroj: Make-Up Institute / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář