Volný čas

Získejte řidičák na řízení lidí a směřujte svou kariéru tím správným směrem

Člověk je pán tvorstva, to je oblíbená věta dominantních jedinců. A i když dnes dobře víme, že v určitých oblastech tomu tak není, kapacita lidského mozku a schopnost logického uvažování jsou opravdu výjimečné. Každý jedinec má svůj jedinečný pohled na svět, jedinečné chápání i myšlení a nejsou na světě dva lidé, kteří by mysleli stejně. O to zajímavější je studium lidských vlastností, psychických projevů a schopností. I proto jsou studijní programy, které se zabývají lidskou mentalitou, v posledních letech velice oblíbené – a navíc také představují skvělé uplatnění na trhu práce.

Řízení lidských zdrojů
Tento pojem je poměrně nový. Je to obor zabývající se projevem lidské psychiky, poznáváním lidských vlastností a předpokladů k výkonu určitého povolání. Lidé jsou nejcennějším kapitálem každé organizace a bez dalšího vzdělávání a kvalitní správy by se nedařilo tyto kvalifikované zaměstnance udržet – a ani získávat nové. Proto se dnes stále častěji objevuje řízení lidských zdrojů i jako studijní program, který nabízí státní i soukromá vysoká škola. Předpokladem pro jeho absolvování je ukončené středoškolské vzdělání. Absolventi jsou pak schopni samostatného výkonu práce na pozici HR specialisty v soukromých i státních organizacích. Pokud tedy pracujete rádi s lidmi a zajímá vás lidské myšlení a jeho projevy, je tento studijní program přesně to, co hledáte.

Kde studovat lidský potenciál?
Ať už jste čerstvý absolvent, nebo již několik let pracujete, můžete využít příležitosti ke studiu a pustit se do poznávání lidského potenciálu. Studijní program je dostupný v prezenční formě.

Studijních programů je však k dispozici mnohem více – rozhodnout se tak můžete i pro dálkové studium Praha VŠ, které můžete snadno skloubit se zaměstnáním či brigádou. A ještě stále není pozdě – na rozdíl od státních škol přijímá soukromá vysoká škola přihlášky ke studiu do 30. 9. 2022.

V této stále rychlejší době, kdy máme pocit, že nám život utíká pod nohama, není na co čekat. Vzdělání posouvá každého člověka kupředu, dodává mu sebevědomí a pocit platnosti na tomto světě. Proto má smysl investovat do sebe a do svého rozvoje. Studium lidských zdrojů vám navíc umožní poznat i sami sebe více do hloubky a následně nastoupit na cestu slibné kariéry.

Zdroj: Vysoká škola obchodní v Praze / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář