Vztahy

6 věcí, které mějte na paměti, když vplouváte do nového vztahu

Nový vztah bývá většinou velmi vzrušující, je o naději, lásce, očekávání. Zaplaví vás pocity, které jste už dlouho nezažili. Někdy se však nový vztah zhroutí dříve, než vůbec pořádně začal. Je totiž velmi snadné udělat chybu. Každý vztah je individuální, každý má jiné potřeby. Je však několik univerzálních věcí, kterým byste se na začátku každého vztahu měli vyhnout.

Předstírání
Když se vám někdo líbí, je přirozené, že se budete snažit získat jeho pozornost. Předstírání něčeho, co nejste, ale není ta správná cesta. Dříve či později vás tato hra unaví, nebo se samo projeví, že vás vlastně nebaví trávit každý víkend na kole, v kině nebo díváním se na televizi. Předstíráte-li, že jste někdo jiný, nevážíte si sami sebe, jak si vás potom může vážit váš partner? Snažte se být od začátku upřímní a otevření.

Srovnávání
Nikdy se nesnažte srovnávat svého bývalého partnera s tím nynějším. Nikdy to nebude on a jistě byl důvod, proč se váš vztah rozpadl. O svém předchozím partnerovi se zmiňte pouze v případě, že se vás na něj váš současný partner zeptá. Nepředkládejte ho svému partnerovi pokaždé, když udělá něco, co se vám příliš nelíbí.
novy_vztah_01
Absolutní přisvojení
Když se zamilujete, máte tendenci dělat si nároky na veškerý čas svého nového partnera. Taková nadměrná pozornost však může leckoho vyplašit. Pokuste se nevolat mu každou hodinu, co nejste spolu, neplánovat mu jeho volný čas, nechte to zkrátka plynout. Vyhněte se extrémům, najděte zlatou střední cestu pro vaši komunikaci.

Sběr informací
Seznámili vás společní přátelé? Nesnažte se u nich vyzvídat co je váš nový partner zač, jaké je jeho postavení ve společnosti, jak vychází se svou rodinou, jaká byla jeho bývalá přítelkyně… Na tyto otázky se postupně zeptejte přímo svého partnera.

Střed pozornosti
Nechtějte být hned středem pozornosti svého nového partnera. Než vás potkal, měl jiné zájmy, rodinu, kamarády. Chtít mu všechno vzít je rychlá cesta k rozpadu vztahu. Místo toho projevte zájem o jeho práci, koníčky, rodinu…
novy_vztah_02
Rychlé plánování
Právě jste spolu začali chodit a vy už plánujete šťastnou rodinu se třemi dětmi, domem, zahradou a psem. Na toto je opravdu dost času. Vyčkejte, až během nějaké doby poznáte vize svého nového partnera, třeba má úplně jiné představy a nemusí být špatné. Tím, že ho okamžitě seznámíte s tím, jak si představujete vaši společnou budoucnost, ho můžete nadobro zahnat. Nechte všemu přirozený průběh, během společně stráveného času se můžou i vaše představy přetavit v něco úplně jiného.

Nový vztah vám dává šanci začít znovu, udělejte vše pro dobrý start. Nikdy nebudete mít šanci udělat druhý první dojem.

text: redakce / foto: dreamstime

Doporučené

Přidat komentář