Profíci radí

Jaké druhy lepících pásek existují?

I v současné době jsou mnohé lepící pásky nenahraditelné. Používají se téměř sto let, přičemž se rozšířily takřka do všech oblastí našeho života – do domácností, kanceláří, škol i skladů. Stejně tak se bez tohoto lepícího pomocníka neobejdete při kreativní činnosti. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké druhy existují.

První lepící pásky se objevily v roce 1925. Původně se jednalo o papírové varianty, které se využívaly především v automobilovém průmyslu. Postupně se však kladly mnohem vyšší nároky na životnost a odolnost, a proto o pět let později spatřila světlo světa celofánová lepící páska.

Standardní balící pásky
Velice rozšířené jsou standardní balící pásky, s nimiž snadno přelepíte kartonové krabice. Práce s takovou páskou je snadná a rychlá, protože se velice dobře lepí na jakýkoliv povrch. Sehnat se dají dva druhy, a to PP a PVC páska. První zmíněná je vhodná na krabice s nosností do 25 kilogramů, druhá zase na balíky s nosností až 35 kilogramů. Pro těžší zásilky se pak používá balicí páska se skelnými vlákny.

Papírové lepící pásky
Přestože nejsou tak pevné jako standardní balicí pásky, stále se používají. Papírové lepící pásky jsou charakteristické svou ekologičností.

Oboustranné lepící pásky
Zapomenout nesmíme ani na kategorii, do které spadá oboustranná lepící páska. Přijde vám vhod například při pokládání koberců a PVC podlahových krytin. Oboustranné lepící pásky se chlubí vysokou pevností a výbornou lepivou schopností.

Dnešní trh s lepícími páskami je vskutku rozmanitý. Prvně si uvědomte, co od takové pásky očekáváte, a potom vybírejte konkrétní typ. Pořiďte si také odvíječ lepící pásky, jenž vám usnadní spoustu práce při lepení. Odpadnou vám starosti s hledáním konce pásky. Tak neváhejte a nehlédněte do produktového portfolia e-shopu ObalyKredo.cz.

Zdroj: Obaly KREDO / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář