Produktové tipy

VARTA Multi Charger: USB-C nabíječka baterií

Klasickou situaci, kdy potřebujete nabít baterie, ale nabíječka není po ruce, lze řešit různě. Jedním z těchto řešení je novinka VARTA.

VARTA Multi Charger nabízí velmi kompaktní rozměry (137x101x26 mm, 123 g) a jako zdroj napájení využívá USB-C konektor. Nabije až 8 baterií AA nebo AAA najedou. Velmi praktický je pak USB-C zdroj napájení. Ten umožnuje nabíječku použít nejen doma, ale také na cestách.

Zdrojem energie pro nabíječku může být jak počítač, tak nabíječka mobilu, ale také třeba powerbanka. Nabíjet baterie tak lze z powerbanky například i pod stanem bez přístupu k elektrické síti.

Multi Charger umožňuje nabíjet baterie po párech (tzn. 2, 4, 6 a 8 ks) a je možné dodat energii jak mikrotužkovým, tak tužkovým NiMH bateriím. Každý pár má vlastní stavovou diodu informující o průběhu nabíjení. Multi Charger disponuje nabíjecím proudem 200mA pro AAA a 450 mA pro AA baterie. Nabíjecí čas je cca 4,5 hodiny pro 4x AA 1600 mAh.
varta_02Vzhledem k pomalejšímu nabíjení se Multi Charger hodí zejména na šetrné nabíjení většího množství baterií například přes noc. Samozřejmostí je i udržovací nabíjení „trickle charge“.

Z bezpečnostních funkcí nechybí detekce špatné polarity, alkalické baterie, ochrana proti zkratu a ukončení nabíjení s využitím „Minus Delta V“. Součástí balení je i vhodný USB-C kabel a samozřejmostí je také 3letá záruka.

Cena: 789 Kč

Pro více informací navštivte: www.varta-ag.com/en/consumer nebo https://www.czc.cz/varta-nabijecka-multi-charger/353344/produkt.

Zdroj: Varta Consumer / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář