Zdraví

Vyhlaste válku virózám a nachlazení

Rýma nebo kašel na sebe v tomto období nenechají dlouho čekat. Důležitá je hlavně prevence. Namíchejte si vitamínovou bombu, přidejte ty správné ingredience a vyhlaste válku virózám a nachlazení.

Umixujte si smoothie nebo fresh džus
V boji proti chřipce je nejlepším pomocníkem vitamin C. Patří mezi významné antioxidanty a posiluje obranyschopnost organismu. V kuchyni by vám proto neměl chybět pomeranč, jahody, citrón nebo také banány, ze kterých si rychle připravíte vydatné smoothie nebo fresh džus.

Nevynechávejte snídani
Říká se, že snídaně je základ dne. I když jste možná zvyklí se v ranním shonu jen “odbýt” šálkem kávy či zeleného čaje, zkuste udělat výjimku. Zpříjemněte si ráno miskou müsli a když zrovna nemáte po ruce čerstvé ovoce, sáhněte po tom lyofilizovaném, které je bohaté na vitamíny. “Lyofilizací se rozumí sušení mrazem. Jedná se o jednu z nejzdravějších úprav ovoce, při které zůstávají zachovány všechny vitamíny a minerály,” vysvětluje Pavel Malý, produktový specialista značek VitaNut a VitaCup.
vitanut_viroza_02
Oříšky na energii i pro dobrou náladu
V chladných měsících, kdy bývají dny ještě kratší a brzy se stmívá, se energie navíc hledá těžko. Místo oblíbené kávy nebo čokolády sáhněte po pořádné porci vitamínů. “Zařaďte do svého jídelníčku ořechy. Obsahují mnoho prospěšných látek a jsou plné vitamínů, zdravých tuků a minerálů, které jsou důležité pro správné fungování organismu,” říká Pavel Malý. Vlašské ořechy jsou dobrým pomocníkem v boji proti stresu, pistácie oceníte, pokud se chystáte svému tělu dopřát ozdravný detox a po hrstce mandlí sáhněte v případě, že hledáte vhodný antioxidant.

Ceny: VitaCup – Banán sušený mrazem 46 Kč, Jahody sušené mrazem 45 Kč (www.vitacup.cz). VitaNut – Vlašské ořechy 85 Kč, Loupané mandle 79 Kč (www.vitanut.cz).

Zdroj: VitaCup, VitaNut, foto: bigstock, výrobce / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář