Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

Profici_radi_Paul_Mitchell_2016
Nejsou vaše vlasy tím, čím byste je chtěli mít? Trápí vás jejich suchost nebo špatná upravitelnost? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell přináší i v letošním roce vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.

Pro únorovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Leona P., Praha, Petra Č., České Budějovice a Sabina T., Brno.

Leona (42 let): Dobrý den do redakce časopisu. Ráda bych se vaším prostřednictvím zeptala odborníků na vlasy na systém péče, který by dokázal zlepšit barvené vlasy, které se výrazně zhoršily po dlouhodobé nemoci. Dříve byly moje vlasy pevné a lehko upravitelné, myla jsem je zhruba 2x do týdne. Poté, co jsem dlouhodobě onemocněla se jejich kvalita výrazně zhoršila – může to být i vlivem léků? Vlasy jsou na omak hrubé, bez lesku, mýt je musím až 4x týdně. Léky jsem před třemi měsíci přestala brát, kvalita vlasů se však nijak nezlepšila. Děkuji.
paul_mitchell_poradna_07_02
Dobrý den, Leono. Děkujeme za Váš dotaz. Ano, dlouhodobé užívání léků skutečně může ovlivnit kvalitu vlasů. Doporučujeme proto 1x týdně použít čistící šampon Shampoo Three®, který odstraňuje zbytky solí, chlóru, železa, minerálů a léčiv a pomáhá zevnitř posílit strukturu vlasů. Pro obnovení kvality barvených vlasů a jejich posílení je vhodné použít tříkrokový, bezsulfátový systém Ultimate Color Repair®, který díky unikátní technologii Quinoa Color Repair Complex uzamyká barvu uvnitř vlasu a opravuje prameny zevnitř ven. K šetrnému mytí slouží bezsulfátový šampon Ultimate Color Repair® Shampoo, který vlasy chrání, vyživuje, opravuje, dodává jim lesk, měkkost a zlepšuje jejich kontrolu. Malé množství napěňte v dlani, vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte. Kondicionér Ultimate Color Repair® Conditioner optimálně hydratuje a rozplétá barvené vlasy. Navíc účinné antioxidanty poskytují UV ochranu jako prevenci proti vyblednutí a poškození barvy. Malé množství vmasírujte do vlhkých vlasů, nechte krátce působit a opláchněte. Dvousložkový sprej Utimate Color Repair® Triple Rescue zajišťuje tepelnou ochranu, zářivý lesk a výjimečnou péči. Vlasy zanechává hebké, vyhlazené a kontrolovatelné. Před použitím dobře protřepejte, lehce nastříkejte na vlhké vlasy a nastylujte dle přání.

Petra: Ráda bych využila této možnosti a poradila se s profesionálním kadeřníkem ohledně péče o nepoddajné vlasy. Mám dlouhé vlasy, barvené snad kvalitními barvami v kadeřnictví. Po návštěvě kadeřnictví jsou vždy zhruba do druhého, třetího umytí pěkné, poté však začnou krepatět a poletovat, přestávají být hladké a na pohled zdravé. Může to být špatnou domácí péčí? Používám hydratační šampony a uhlazující kondicionéry, ale příliš to nepomáhá. Pomohla by třeba ještě nějaká konečná péče před fénováním? Mnohokrát děkuji, Petra.
paul_mitchell_poradna_07_03
Milá Petro, důvodů může být celá řada, třeba i špatně zvolená kombinace produktů domácí péče. Pro hedvábně hladký vzhled vyzkoušejte přípravky z řady Paul Mitchell® Smoothing, které vlasy narovnávají, opečovávají a propůjčují jim úžasný lesk. Jedinečný Super Skinny® Complex navíc proniká hluboko do vlasů, odpuzuje vodu, zajišťuje hladký povrch vlasu a zkracuje dobu schnutí až o 30%. Malé množství šamponu Super Skinny® Daily Shampoo jemně vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte. Kondicionér Super Skinny® Daily Treatment vlasy uhlazuje, dodává hedvábnou měkkost, usnadňuje jejich rozčesávání a díky termoaktivním složkám pomáhá chránit povrch vlasů před poškozením. Malé množství produktu jemně zapracujte do vlhkých vlasů, nechte krátce působit a poté opláchněte. Před závěrečnou tepelnou úpravou aplikujte na vlhké vlasy 2-4 dávky Super Skinny® Relaxing Balm™ a vytvarujte do požadovaného účesu, který, díky obsahu látek odolných vůči vlhkosti, vydrží za každého počasí. Výsledkem budou vlasy vyhlazené, chráněné vůči vysokým teplotám během použití tepelných přístrojů a kontrolované před frizz efektem.

Sabina: Dobrý den, poslední dobou mám problémy s pokožkou hlavy a moje kadeřnice, ke které chodím na barvení vlasů, mi řekla, že to může být špatným výběrem kosmetiky. Je pravda, že jsem nedávno změnila značku, ale podle všeho měla být tato lepší než ta předešlá. Na pokožce hlavy se mi dělají červené flíčky, svědí, a když si déle (třeba 4 dny) nemyji vlasy, olupuje se. Může to být opravdu způsobeno změnou značky a dá se to nějak napravit? Zdá se mi, že tím trpí i vlasy. Předem děkuji za radu.
paul_mitchell_poradna_07_04
Milá Sabino, problémy s pokožkou hlavy mohou být opravdu spojeny s přechodem na novou vlasovou kosmetiku. Doporučujeme vyzkoušet zklidňující řadu Tea Tree Lavender Mint s přírodními výtažky z levandule, máty a čajovníkového oleje, která hydratuje, vlasovou pokožku zklidňuje a navrací její pH do normálu. Malé množství šamponu Lavender Mint Moisturizing Shampoo™ vmasírujte do vlhkých vlasů, nechte chvíli působit a opláchněte. Kondicionér Lavender Mint Moisturizing Conditioner™ napěňte v dlani, vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz

Doporučené

3 komentářů

 • Leona 08/03/2016 at 10.40

  Velice vám děkuji.

  Odpovědět

 • Josefína, KV 14/03/2016 at 11.14

  Moc pěkné. Dobrý nápad spojit poradnu s možností věci vyzkoušet, zvlášť v případě takto luxusní značky.

  Odpovědět

 • Petra 27/03/2016 at 10.18

  Moc děkuji za možnost vyzkoušet vaši kosmetiku. Ten rozdíl od jiných je několikanásobný, tak pěkné vlasy, jako mám po umytí touto kosmetikou, jsem doteď měla jenom po návštěvě kadeřníka. Ještě jednou děkuji a přeji hodně tak spokojených zákazníků.

  Odpovědět

Přidat komentář