Cestování

Zájem o vyšší cestovní třídy roste. Co luxusní lety nabízí a kolik stojí?

Klesající cena a příznivá ekonomická situace se projevuje již i na cenách letenek do byznys a vyšších cestovních tříd. Luxusní cestování si tak může dopřát čím dál více Čechů pracovně i soukromě. Cestující si tak užívají nejen většího pohodlí a soukromí, ale i dalších specifických služeb. Připravili jsme si pro vás výčet služeb a cenové srovnání vybraných leteckých společností.

„Češi jsou zkušenými cestovateli, kteří ze široké nabídky možností volí tu pro ně nejvhodnější a již nevyhrává pouze nejnižší cena, ale nabídka služeb či typ letadla. Podíl vyšších cestovních tříd stoupá především u dálkových letů, a sice meziročně o 23 % na podíl 5,2 % ze všech prodaných letenek,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkové portálu Letuška.cz.
Qatar 777 interior shoot
Důvody volby pro cestování byznys třídou jsou různé, jejich podoba zrovna tak – letecké společnosti nenabízí stejné služby, naopak se předhánějí, kdo se o své zákazníky dokáže lépe postarat a zahrnout je luxusem. Zajímá vás, jaké pohodlí si mohou dopřát cestující z Prahy do celého světa?

Oblíbená letecká společnost Turkish Airlines létá z Prahy úzkotrupým letadlem, návazné mezikontinentální linky pak širokotrupými letadly. Samozřejmostí byznys třídy jsou velká sedadla, která poskytují soukromí i dostatek prostoru. Lety širokotrupými letadly jsou navíc jako dělané pro všechny gurmány, kteří si potrpí na čerstvě připravená jídla. Byznys třídě je totiž k dispozici tzv. létající kuchař. Ten vám rád připraví nejkrásnější pokrmy světové a turecké kuchyně.

Letenku v byznys třídě na trase Praha – Bangkok pořídíte od 41 789,- Kč.
080822_MCorridore_A380_D7_FIRSTSLEEP 103
Od 28. října nasadí společnost Qatar Airways na trase Praha – Dauhá nově Boeing 787-8 Dreamliner, nabízející 22 sedadel v byznys třídě. Pro cestující jsou připraveny kromě pohodlného lůžka i 100% bavlněné přikrývky a pantofle nebo luxusní italská kosmetika. Hlavní město Qatar je českými cestujícími často využívané jako přestupní bod do asijských destinací.

Qatar Airway nabízí byznys třídu do Bangkoku od 56 439,- Kč.

Pořídíte-li si letenku do první třídy od společnosti Emirates, čeká vás nezapomenutelný zážitek a pestrý společenský program v Boeingu 77. Během letu vám naservírují pětichodové menu na čínském porcelánu a dopřejí neomezenou konzumaci výběrového šampaňského. Dáváte přednost koktejlu před bublinkami? Pak zamiřte do palubního baru. Zde můžete degustovat alkoholické nápoje v nejvyšší kvalitě dle vlastního výběru.

Letecká společnost Emirates nabízí letenky v byznys třídě z Prahy do Bangkoku od 84 395,- Kč. V případě, že letíte ve dvou, zaplatíte za jednu letenku 58 906,- Kč. Letenku do první třídy koupíte od 125 501,- Kč.

Zdroj: Asiana / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář