Představujeme

5 nejčastějších chyb v němčině

Učíte se německy? V tom případě se vám bude hodit tento článek. Shrnuli jsme v něm nejčastější chyby, kterých se studenti němčiny dopouštějí. Ověřte si, zda tyto chyby neděláte také. Neotálejte a dejte se do čtení.

Poznámka na začátek: pokud chcete mít jistotu, že vaše překlady budou mít vysokou úroveň, obraťte se na překladatelskou agenturu, která se na překlady z němčiny specializuje. Budete tak mít jistotu, že se neztrapníte.

1. Psaní velkých písmen
V němčině všechna podstatná jména začínají velkým písmenem, přes to nejede vlak. Pro rodilé mluvčí češtiny to není přirozené, proto je třeba si na to dávat velký pozor. Toto pravidlo je těžké především ze začátku, kdy na něj musíte neustále myslet. Po čase si na tuto náležitost zvyknete a nebude vám dělat problémy.

2. Nenáviděné členy
Další obecně známý fakt – každé podstatné jméno v němčině potřebuje člen (až na četné výjimky). Členy patří k záludnostem německého jazyka a je třeba jim věnovat zvýšenou pozornost. Podstatné jméno bez členu prostě není kompletní. U této problematiky opět nejvíc pomůže pravidelné procvičování.

3. Chybějící podmět
V češtině je běžné podmět věty vynechávat, pokud je jasný z kontextu. V němčině to tak ale nefunguje. V každé německé větě musí být vždy podmět. Nezapomínejte na to.

4. Odlišný slovosled
Čeština nabízí velkou volnost, co se slovosledu týče. Německý jazyk tak volný není, je tak třeba dát si pozor na několik pravidel. Mezi ně patří třeba to, že sloveso v hlavní oznamovací větě je vždy na 2. místě.

5. Slovosled vedlejší věty
Dalším důležitým pravidlem ohledně slovosledu je to, že ve vedlejší větě je sloveso vždy až na konci věty. Tak pozor na to!

Častých chyb v němčině je velké množství, vybrali jsme proto jen ty nejzákladnější. Doufáme, že pro vás byl článek přínosný.

Zdroj: Presto (foto: Unsplash) / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář